Czy diabeł zna naszą przyszłość?

franciszkanie.net

Czy zły duch wie jak się skończy nasze życie?

 

O. Leonard Bielecki (ur. 1980) i o. Franciszek Chodkowski (ur.1970).  Są franciszkanami, mieszkają w Poznaniu. "Chcemy mówić o rzeczach dla was i dla nas ważnych, o wierze. Chcemy krótko - czasami z żartem, czasami bardzo poważnie, być może czasem się pokłócimy? - mówić o tym, co Was nurtuje."

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.61

Liczba głosów:

28

 

 

Komentarze użytkowników (21)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Diabeł 17:42:21 | 2013-07-06
Czy przypadkiem sami nie tworzymy tych demonów, czym byłby kolor biały jakby nie było czarnego wszystko jest jednością

Oceń 14 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~pawel wroclawiak 15:40:58 | 2013-07-01
Dlaczego Bóg nie unicestwi szatana ?
Diabeł pełni w piekle rolę pozytywną.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

[email protected] 13:45:08 | 2013-06-29
Czy Diabeł ma kontrolę nad ludźmi?                                                         Biblijna odpowiedź
Biblia wskazuje, że Diabeł i demony wywierają na ludzkość ogromny wpływ. Czytamy w niej: „Zły ma pod kontrolą cały świat” (1 Jana 5:19, New Century Version). Księga ta wyjawia, na jakie sposoby Diabeł oddziałuje na ludzi:
Zwodzenie. Biblia zachęca chrześcijan, żeby ‛przeciwstawili się zasadzkom diabła’ (Efezjan 6:11, Edycja Świętego Pawła). Jedna z jego zasadzek polega na wpajaniu ludziom przekonania, że jego poplecznicy są w rzeczywistości sługami Boga (2 Koryntian 11:13-15).                                 Więcej na: http://www.jw.org/pl/nauki-biblijne/pytania/diabe%C5%82-demony-kontrola/

Oceń 1 5 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ech:) 01:20:04 | 2013-06-28
@polonus
Demonowi nic nie zostało objawione. Co najwyżej demon mógł "wykrasc" jakąs część wiedzy. Demon nie miał nieść żadnego światła, gdyż zanim upadł nie był demonem, stał się nim gdy zgasił światło. Stał się i ziostał ciemnością.
Uważasz, że demon jest w stanie wyjawić przyszłość? To stań przed krzywym zwierciadłem, to zobaczysz wyjawienia przyszłości demona. Taka i jego prawda.
Demon nie nawidzi człowieka? Nie. Demon nie nawidzi światła (Światlości). Człowiek to tylko narzedzie, którym sie posługuje, gdyż chce odebrac go Bogu. Z czystej zemsty za wyrzucenie, za to że nie jest bogiem. Dlatego kusi mówiąc, ze cały swiat rzuci ci do stóp. Gdyby naprawde mógł, wtedy by nie tego nie mówił. Nie może dać czegoś czego nie posiada. Jest kłamca i uzurpatorem. Zawistnym wyrzutkiem.
"Demonowi wiele więcej niz człowiekowi zostało objawione" - to jedno z kłamst demona. Wciąż powielane i powielane.
Demon to złodziej i kłamca, nikt więcej.

Oceń 10 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 18:27:59 | 2013-06-27
Demonowi wiele więcej niż człowiekowi zostało objawione. Miał nieść światło!!!!! Jestem przekonany, że on  zna przyszłość tyle że w stopniu ograniczonym.

...
Nie, złe duchy nie znają przyszłości. Mogą pewnych rzeczy się domyśleć, ale przyszłości nie znają. Przyszłość zna wyłącznie Pan Bóg, a aniołowie znają ją dzięki Niemu.

Złe duchy są odłączone od Boga, dlatego nie znają przyszłości.

Oceń 3 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~polonus 17:36:27 | 2013-06-27
Demonowi wiele więcej niż człowiekowi zostało objawione. Miał nieść światło!!!!! Jestem przekonany, że on  zna przyszłość tyle że w stopniu ograniczonym.Choć by z prostego względu.Nie wierzy w miosierdzie Boga.Dlatego jego zdolność poznania opiera się bardziej  na rachunku prawdopodobieństwa.
A tak na marginesie.Jak można zaufać komuś, kto nienawidzi człowieka? Kto stawia sobie za zadanie by nie dopuścić do zabaiwnia.Jak można zaufać komuś, kto jest ojcem kłamstwa, komuś kto użyje wszystkich dostępnych środków, nawet wyjwienie faktów z nieodległej przyszłości, bo czym jest pięćdziesiąt lat, czy nawet sto, wstosunku do wieczności.Sądzę że demon jest wstanie wyjawić przyszłość ,wyjawić miejsce rzeczy ukrytych i pozornie będzie to jakimś dobrem, lecz tylko pozornie.Wyjawi prawdę choćby tylko po to, by uśpić czujność człowieka, aby zyskać jego zaufanie, a już za chwilę zrobi wszystko, by człowiek  stracił wszelką nadzieję na zbawienie.
Zachęcam do zapoznania się z ignacjańską metodą rozeznawania duchów wg Św. Ignacego Loyoli
P.S.
Już tak na koniec i zupełnie na marginesie.Nagranie odcinka na łonie natury  to świetny pomysł, niejako wpisany w haryzmat franciszkański.Nawet kilka ukąszeń komarów, w ramach ascezy, nikomu nie zaszkodzi:) Pozdrawiam!Pax et Bonum !!!

Oceń 1 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~no 17:33:35 | 2013-06-27
szatan zna nasze myśli, tutaj nie ma pewności, niektórzy egzorcyści mówią, ze tak, inni, że nie - co oznacza, że niektóre myśli zna. Na podstawie rozmów z egzorcystami wiem, że zna te myśli, które sam podsuwa bez ustanku i które wynikają z naszych grzechów, dlatego jest w stanie je nakierowywać na determinizm fatalny. Tak powstaje taka wiedza, jak często mówimy o tym, ze wszystko, co pomyśleliśmy złego - to się sprawdziło. Szatan nakłania nas do tych mysli, on je produkuje w nas, gdy nie mamy osłny w Duchu świętym, póxniej zaś - gdy to się "sprawdza" - pcha nas do kolejnej fazy determinizmu zła.
szatam może więc podsuwać nam myśli i rozwijać je w nas - wtedy min. je zna.

...Miało być: determinizm fatalistyczny

Oceń 2 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ech:) 15:32:59 | 2013-06-27
Kasiu z Poznania, pytanie zadał Waldek. Nie bez powodu. pewnie jest z nowej gene(d)racji, no i wszędzie poszukuje swojaków. on nie jest ubogi inteligentnie tylko duchowo. Zagubił się i wszedzie widzi homopary. Nie należy ganić tylko współczuć i wybaczyć.  
@waldek
Tak tych dwóch chłopców zyje wzwiązku partnerskim z Bogiem i zgodnie z jego nauką.  Są partnerzy różnego typu poucz sie trochę.  Nie każde partnerstwo to homo, i nie kazdemu kojarzy się tylko ze zboczeniem jak tobie.I nie wysilaj na kiepskie dowcipy bo nie jesteś śmieszny tylko żałośnie żałosny.

Oceń 1 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Kasia z Poznania 15:13:56 | 2013-06-27
Łukaszu- Ty jak idziesz z kumplem na piwo to też w tym momencie tworzysz zwiazek partnerski? Już tak głupie podsumowanie , ale cóż? ludzie ubodzy w inteligencje maja to z góry wybaczone! :)

Oceń 3 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~lukasz 14:12:50 | 2013-06-27
czy tych dwoch chlopcow na zdjeciu zyje ze soba w zwiazku partnerskim ?

...


typowe pytanie dla diabła, który w delikatny sposób próbuje drugiego upokorzyć

Oceń 1 1 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?