Kapucyn, czyli brat. Drugie spotkanie Szkoły Duchowości

(fot. Golgota Młodych // kk)

Już 18 stycznia kolejna Szkoła Duchowości. Tym razem poznamy co to znaczy być bratem, a naszym gościem będzie kapucyn - brat Tomasz Mantyk.

 

Kapucyn, czyli brat

 

Gdy myślisz o kapucynach, przed oczami może stanąć Święty Ojciec Pio, ale brat Tomasz Mantyk OFMCap twierdzi, że to nietypowy kapucyński święty. Na czym polega kapucyńskość?

 

To bycie bratem, bo przez braterstwo odkrywa się Ewangelię, a bracia są drogowskazem do Boga. Pięknie to brzmi, ale przecież sami często miewamy z braterstwem problem. Indywidualizm bierze górę nad bliskością we wspólnocie, a samo bycie w Kościele raczej daje poczucie różnic niż braterstwa. Czy można się go nauczyć?

 

Problemem mogą być także ci, którzy są poza Kościołem. Nie rozumiemy ich i nie potrafimy do nich dotrzeć. Święty Franciszek mówił żeby zawsze głosić Ewangelię, a jeśli to konieczne, to także słowami. Jak to wdrożyć w życie?

 

Kluczowe jest także ubóstwo, ale na czym ono polega w świecie dostatku? Czy doświadcza się go tylko przez portfel?

 

_____________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Nasz drugi gość to brat Tomasz Mantyk OFMCap. Pierwsze śluby w Zakonie Braci Mniejszych Kapucynów złożył w 2008 roku, a na prezbitera został wyświęcony w 2014. Jest absolwentem Cambridge University i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Obecnie pracuje jako duszpasterz młodzieży w DM Poczekajka w Lublinie. Prowadzi swój kanał na YouTube. Jego filmy publikowaliśmy także na DEON.pl.

 

Jest wielkim nieporozumieniem, gdy ktoś przyjmuje Ciało Chrystusa na klęcząco, a później robi coś takiego... >>

 

 

Kiedy spowiednik nie może udzielić rozgrzeszenia? "To najtrudniejszy moment dla księdza" >>

 

(fot. archiwum prywatne)

 

Brat Tomasz odpowie na wszystkie pytania już 18 stycznia (piątek) o godzinie 18:00, przy ul. Kopernika 26, w Studiu Inigo, w Krakowie. W spotkaniu będzie można wziąć udział za okazaniem zaproszenia.

 

Zapraszamy was do uczestnictwa i zadawania własnych - także zdalnie!

 

Wstęp darmowy - liczba miejsca jest ograniczona.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

JAK ZDOBYĆ ZAPROSZENIE?

 

1) Wyślij e-mail na adres: szkola.duchowosci[at]deon.pl ()

 

2) Po uzyskaniu potwierdzenia odbierz zaproszenie w księgarni wydawnictwa WAM, przy ul. Kopernika 26 w Krakowie

 

3) Zaproś znajomych i (jeśli chcesz) dołącz do wydarzenia na Facebooku

 

Zachęcamy was również do zadawania pytań, na które odpowie nasz gość. Przesyłajcie je na podany wyżej adres mailowy.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

 
 

Co to jest Szkoła Duchowości?

 

Szukasz "skutecznych modlitw" bo towarzyszą ci "sprawy beznadziejne"? Nie potrafisz się skupić w czasie rozmowy z Bogiem? Jeśli czujesz, że nigdzie nie pasujesz ze swoją modlitwą, a chciałbyś odnaleźć własne miejsce w Kościele, to Szkoła Duchowości jest po to, by pomóc ci odnaleźć siebie. Spotkaj się oko w oko z największymi mistrzami modlitwy i duchowości, których zaprezentują nasi goście.

 

Jeśli czujesz, że z Twoją modlitwą jest "coś nie tak", albo dopiero wkraczasz na swoją duchową drogę, to chcemy pomóc ci  w odnalezieniu własnej ścieżki w gąszczu tradycji. Modlitwa i duchowość są czymś, co wymaga nauki. Być może poznając je i dzięki nim lepiej poznając Boga, lepiej poznamy także samych siebie?

 

Pierwszym gościem Szkoły Duchowości był o. Jakub Nesterowicz OP, który opowiadał o duchowości dominikańskiej i charyzmatach. Odcinki z jego udziałem możesz zobaczyć tutaj:

 

W modlitwie spotykają się dwa pragnienia || Jakub Nesterowicz OP

 

Co robić, gdy modlitwa nie daje mi kopa? || Jakub Nesterowicz OP

 

To kluczowy problem z modlitwą || Jakub Nesterowicz OP

 

Modlitwa o stuprocentowej skuteczności. Wtedy dzieją się cuda || Jakub Nesterowicz OP

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.33

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?