"Oni zabili?". Na ich miejscu zrobilibyśmy to samo

DEON LIVE

To słowo ujmuje istotę bycia chrześcijaninem i choć było pomysłem na ludzkość, to od samego początku mamy z nim problemy.

 

Historia Kaina i Abla się powtarza. "Gwarantuję nam, że zrobilibyśmy dokładnie to samo, gdybyśmy byli na ich miejscu, a przynajmniej ja wiem, że zrobiłbym to samo - bo to robię. Jestem grzesznikiem. Nie raz w moim sercu Jezusa ukrzyżowałem i nie chciałbym, ale obawiam się, że jeszcze nie raz to zrobię. My zabiliśmy Jezusa Chrystusa" - mówi Tomasz Mantyk, kapucyn.

 

Nie wychodzi nam braterstwo. W bracie widzimy rywala, kogoś kto zagraża mi i mojemu szczęściu. Jest konkretny sposób na to, by je zaakceptować:

 

 

* * *

Posłuchaj całej konferencji:

 

Dominikańska, ignacjańska, benedyktyńska… a może zupełnie inna? Czujesz, że nigdzie nie pasujesz ze swoją modlitwą, a chciałbyś odnaleźć własne miejsce w Kościele? Nasza Szkoła Duchowości pomoże ci odnaleźć siebie wśród tylu możliwości. Spotkaj się oko w oko z największymi mistrzami modlitwy i duchowości, których zaprezentują nasi goście w najnowszym projekcie DEON.pl.

 

Czym jest Szkoła Duchowości? Więcej dowiesz się tutaj. Poprzednie odcinki znajdziesz tutaj.

 

 

 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.08

Liczba głosów:

13

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook