Bóg ma wszystko pod kontrolą - Łk 13, 31-35

Mieczysław Łusiak SJ
Czwartek, 27 października 2011, godz. 07:10
Bóg nie zsyła cierpienia i śmierci, ale przyzwala na nią wtedy, gdy chce, bo cierpienie i śmierć są potrzebne nam w odpowiednim czasie, choć z naszego punktu widzenia zawsze nie w porę.
więcej

Bóg jest z nami, a nie przeciwko nam!

Krzysztof Osuch SJ
Środa, 26 października 2011, godz. 20:58
Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam? On, który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale Go za nas wszystkich wydał, jakże miałby wraz z Nim i wszystkiego nam nie darować? Któż może wystąpić z oskarżeniem przeciw tym, których Bóg wybrał? Czyż Bóg, który usprawiedliwia? Któż może wydać wyrok potępienia? Czy Chrystus Jezus, który poniósł [za nas] śmierć, co więcej - zmartwychwstał, siedzi po prawicy Boga i przyczynia się za nami?" (Rz 8,31b-34).
więcej

Czy w Niebie będzie dużo ludzi? - Łk 13, 22-30

Mieczysław Łusiak SJ
Środa, 26 października 2011, godz. 07:10
Jezus, nauczając, szedł przez miasta i wsie i odbywał swą podróż do Jerozolimy. Raz ktoś Go zapytał: "Panie, czy tylko nieliczni będą zbawieni?"
więcej

Jezus widzi Twój potencjał - Łk 13, 18-21

Mieczysław Łusiak SJ
Wtorek, 25 października 2011, godz. 00:01
Aby zrozumieć dzisiejszą Ewangelię, najpierw trzeba sobie uświadomić, że królestwo Boże to jesteśmy my - ludzie. To nie jakaś bliżej nieokreślona przestrzeń. To człowiek! Każdy, a nie tylko ten, który w Boga wierzy i jest Mu posłuszny.
więcej

Prawo będzie niepotrzebne - Łk 13, 10-17

Mieczysław Łusiak SJ
Niedziela, 23 października 2011, godz. 21:33
Kiedy człowiekowi brakuje miłości, potrzebuje w życiu "naprowadzacza" w postaci prawa, by nie zbłądził. Natomiast w miarę jak człowiek staje się Miłością, doskonale wie, co w danej chwili należy robić. Żadne prawo nie musi mu podpowiadać.
więcej

Które przykazanie jest największe?-Mt 22,34-40

Stanisław Biel SJ
Sobota, 22 października 2011, godz. 22:24
Przykazanie miłości zaczyna się od Boga. Bóg nie może być na końcu kolejki naszych wartości ani naszych "miłostek". Bóg zawsze jest pierwszy i tylko On jest Panem życia. Dlatego nie chce, byśmy Go kochali jedynie miłością sentymentalną, uczuciową, dewocyjną. On pragnie, byśmy Go kochali miłością totalną, całkowitą.
więcej

Bóg nie czyha na nasze błędy - Łk 13, 1-9

Mieczysław Łusiak SJ
Sobota, 22 października 2011, godz. 07:11
Są tacy ludzie, którzy oczekują, że Pan Bóg będzie "płacił" jakimś nieszczęściem za grzech i opieką za dobre życie. Tymczasem Miłość nie zna czegoś takiego jak "zapłata", czy "wyrównywanie rachunków".
więcej

Kochać, ale jak?

Dariusz Piórkowski SJ
Piątek, 21 października 2011, godz. 11:14
Człowiek kochający Boga, bliźniego i siebie nie ma podstaw do tego, by nienawidzić siebie, mówić o sobie z pogardą i poniżać siebie w imię "teologii i psychologii dołów".
więcej

Wołanie o rozsądek - Łk 12, 54-59

Mieczysław Łusiak SJ
Czwartek, 20 października 2011, godz. 23:36
Dziś Pan Jezus przestrzega nas przed krótkowzrocznością (duchową). Prognozując pogodę, potrafimy być "dalekowzroczni". Jeszcze lepiej wychodzi nam to, kiedy inwestujemy pieniądze, albo myślimy o wakacjach. Gdy chodzi o sferę duchową (czyli relacje z Bogiem i ludźmi), to już nie jest tak pięknie.
więcej

Miłość jest jak ogień - Łk 12, 49-53

Mieczysław Łusiak SJ
Czwartek, 20 października 2011, godz. 00:06
W wywiadzie z papieskim fotografem Arturo Mari pt.: "Do zobaczenia w raju" możemy znaleźć wspomnienie o tym, jak Jan Paweł II stanowczo, wręcz krzykiem, upominał prezydenta Sudanu, że nic nie robi, by zaradzić masowym mordom i głodowi w swoim kraju. Tak! Wizyta Papieża w Sudanie nie dała pokoju prezydentowi. W tym, podobnie jak i w wielu innych sprawach, Jan Paweł II naśladował Pana Jezusa. Gdyż Jezus jest pierwszym, który nie daje pokoju człowiekowi czyniącemu zło.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook