Aby dusza nie umarła z głodu - Łk 16, 9-15

Mieczysław Łusiak SJ
Sobota, 5 listopada 2011, godz. 07:06
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Pozyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną, aby gdy wszystko się skończy, przyjęto was do wiecznych przybytków."
więcej

Między kuchnią a kaplicą

Przewodnik Katolicki
Monika Białkowska / "Przewodnik Katolicki"
Piątek, 4 listopada 2011, godz. 11:53
Przed wiekiem XX zdecydowanie łatwiej było zostać świętym, będąc pobożnym mnichem lub cnotliwą zakonnicą. Ewentualnie dziewicą - męczennicą albo niewinnym dzieckiem.
więcej

Nowa forma uczciwości - Łk 16, 1-8

Mieczysław Łusiak SJ
Piątek, 4 listopada 2011, godz. 07:14
Darowanie win, czyli przebaczenie jest najbardziej pożądaną przez Boga umiejętnością człowieka. Bez tej umiejętności nie jest możliwa Miłość. Dlatego pan z owej przypowieści pochwalił "nieuczciwość" rządcy.
więcej

Miłosierdzie to mądrość - Łk 15, 1-10

PAP/ ad
Środa, 2 listopada 2011, godz. 22:19
Jezus uczy nas, że nie ma ludzi złych. Ci, których postrzegamy jako złych są po prostu zagubieni. A jakże łatwo pogubić się w tym świecie! Uczmy się wyrozumiałości względem "złych" ludzi. Ta wyrozumiałość nie oznacza pobłażliwości. Wyrozumiałość to rozumne postępowanie z człowiekiem, bo słowo "wyrozumiałość" pochodzi od "rozumienia". Jezus uczy nas rozumienia siebie i innych.
więcej

Czyńmy śmierć czymś dobrym - Łk 23, 44-46

Mieczysław Łusiak SJ
Środa, 2 listopada 2011, godz. 07:07
Było już około godziny szóstej i mrok ogarnął całą ziemię aż do godziny dziewiątej. Słońce się zaćmiło i zasłona przybytku rozdarła się przez środek. Wtedy Jezus zawołał donośnym głosem: "Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mojego". Po tych słowach wyzionął ducha.
więcej

On powołuje, kiedy chce i jak chce

Gazeta Krakowska
Józef Augustyn SJ
Wtorek, 1 listopada 2011, godz. 11:00
Na nieuniknioną perspektywę umierania i śmierci Jezus rzuca światło swojego Boskiego Słowa: "Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki"
więcej

Czy świętość jest elitarna? - Mt 5,1-12a

Stanisław Biel SJ
Poniedziałek, 31 października 2011, godz. 20:30
Współczesny człowiek często odrzuca świętość. Uważa ją za dewocję, kojarzy ze słabością charakteru, sądzi, że jest odrealniona albo nie na nasze czasy. W dawnej literaturze dewocyjnej przedstawia się świętych jako osoby bezgrzeszne, a nawet pozbawione pokus.
więcej

Ale to niebo pełne

Dariusz Piórkowski SJ
Poniedziałek, 31 października 2011, godz. 09:57
Jak tu opisać pośmiertne życie świętych, skoro oddziela nas od nich otchłań ciszy? Tylko Apokalipsa św. Jana waży się uchylić rąbka tej tajemnicy.
więcej

Zwiastuny czasów ostatecznych i Sądu

o. Zdzisław J. Kijas OFM Conv
Poniedziałek, 31 października 2011, godz. 07:17
Gdy będzie nadchodził Sąd Ostateczny, czy pojawią się jakieś znaki ułatwiające rozpoznanie tego czasu i czy będą skłaniać ludzi do nawrócenia? Identyczne pytanie postawili Jezusowi Jego uczniowie, prosząc: "Powiedz nam, kiedy to nastąpi i jaki będzie znak Twego przyjścia i końca świata?" (Mt 24,3).
więcej

Sposób na idealną miłość - Łk 14, 12-14

PAP/ ad
Niedziela, 30 października 2011, godz. 22:19
Jeśli przytrafi nam się niewdzięczność, to mamy okazję zyskać coś bardzo ważnego - możemy "doczyścić" swoją miłość. Ludzka niewdzięczność działa na naszą miłość jak środek polerujący. Bez przeżycia ludzkiej niewdzięczności nasza miłość nie błyśnie pełnym blaskiem, gdyż właśnie w sytuacji niewdzięczności okazuje się, co tak naprawdę było motywem czynionego przez nas dobra.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook