Ojca Leona słów kilka... - Medytacja

Leon Knabit OSB
Sobota, 16 kwietnia 2011, godz. 08:49
Przyszedł czas, żeby o medytacji "Kilka słów" powiedział ojciec Leon. Medytacje, zwłaszcza te związane z religiami Wschodu, buddyzmem, cieszą się wielkim powodzeniem, zwłaszcza wśród ludzi poszukujących. Inspiruje spokój, harmonia, umiejętność wyciszenia się.
więcej

Rozmowa o śmierci: najważniejsze jest życie

Jan L. Franczyk
Sobota, 16 kwietnia 2011, godz. 07:15
Śmierć dotyka wszystkich, jest faktem nieunik­nionym. Śmierć nie jest czymś wyjątkowym. Wyjątkowe może być życie. Także w jego ostatnich godzinach. I wła­śnie życie oceniamy, życiem się radujemy i życiem się smucimy.
więcej

Dobru nic nie przeszkadza - J 11, 45-57

Mieczysław Łusiak SJ
Sobota, 16 kwietnia 2011, godz. 07:12
Jezus przyszedł na świat, aby umrzeć za nas, a konkretnie za nasze winy. Chodziło o to, abyśmy nie musieli sami odkupić naszych win – Bóg nas w tym wyręczył
więcej

Liturgia - wszystko, co Boże

Przewodnik Katolicki
Monika Białkowska / "Przewodnik Katolicki"
Piątek, 15 kwietnia 2011, godz. 08:19
Liturgia nie znosi pośpiechu. Nie może być wykładem ani koncertem, nie potrzeba w niej doznań artystycznych ani bogactwa informacji - potrzeba jak najpiękniejszego uwielbienia Ojca z Chrystusem i w Chrystusie. I wszystko temu uwielbieniu musi być podporządkowane.
więcej

Każde dobro musi być ukarane - J 10, 31-42

Mieczysław Łusiak SJ
Piątek, 15 kwietnia 2011, godz. 07:11
Pewien nieżyjący już jezuita, o. Majkowski, mawiał, że każde dobro musi być ukarane. Dzieje się tak, bo ten świat nie lubi ludzi odmiennych. Nienawidzi się nie tyle ludzi złych, co raczej odmien
więcej

Zdecydujmy się na życie! - J 8, 51-59

Mieczysław Łusiak SJ
Czwartek, 14 kwietnia 2011, godz. 07:10
Tak czekali na Mesjasza, a kiedy przyszedł, nie chcieli Go uznać, nie uwierzyli Mu. Ta historia się powtarza. Wielu ludzi szuka Boga, chce Go doświadczyć, a gdy On faktycznie zaczyna działać w ich życiu, nie chcą w to uwierzyć, wręcz w ogóle nie próbują tego dostrzec.
więcej

Tylko dzieci Boga są wolne - J 8, 31-42

Mieczysław Łusiak SJ
Środa, 13 kwietnia 2011, godz. 08:12
Dużo ludzi myśli, że jedynym przejawem wolności jest możliwość robienia tego, co się chce. Tymczasem pierwszym warunkiem wolności jest brak win i brak jakiegokolwiek uwikłania w zło.
więcej

Ćwicz się w pobożności

Przewodnik Katolicki
Małgorzata Szewczyk / "Przewodnik Katolicki"
Wtorek, 12 kwietnia 2011, godz. 13:56
Człowiek może udawać, że Bóg go nie obchodzi. Ale tak bywa tylko do pewnego momentu. Sytuacje graniczne, w których stawia go życie, sprawiają, że spojrzenie na kondycję ludzką zmienia się. Bywa, że radykalnie się zmienia - mówi o. Józef Augustyn SJ.
więcej

Aby dobrze umrzeć - J 8, 21-30

Mieczysław Łusiak SJ
Wtorek, 12 kwietnia 2011, godz. 07:10
Pomrzeć w grzechach… Czy może być coś gorszego? Człowiek, który umiera w grzechach, odchodzi z tego świata z poczuciem zmarnowanego życia, odchodzi jako przegrany, odchodzi pozbawiony wszelkiej satysfakcji z czasu spędzonego na ziemi.
więcej

"Veritatis splendor"

Marek Wójtowicz SJ
Poniedziałek, 11 kwietnia 2011, godz. 11:16
Głównym przesłaniem Veritatis splendor jest przypomnienie znaczenia nauczania moralnego Kościoła w sytuacji kultury, która gubi i relatywizuje wartość ludzkiego sumienia, wielkiego daru Boga dla człowieka.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook