Nie jesteśmy samotni

Posłaniec
Marek Orzechowski
Środa, 23 grudnia 2009, godz. 08:00
To nie Bóg potrzebuje człowieka, chociaż stworzył go na swoje podobieństwo. To człowiek, chociaż z taką “boską” metryką, potrzebuje Tego, który uczynił mu miejsce na świecie. W Boże Narodzenie warto sprawdzić, jak bardzo nie jesteśmy samotni.
więcej

Rozważania na temat Słowa - Łk 1, 57-66

Mieczysław Łusiak SJ
Środa, 23 grudnia 2009, godz. 06:03
Dla Elżbiety nadszedł czas rozwiązania i urodziła syna. Gdy jej sąsiedzi i krewni usłyszeli, że Pan okazał tak wielkie miłosierdzie nad nią, cieszyli się z nią razem. Ósmego dnia przyszli, aby obrzezać dziecię, i chcieli mu dać imię ojca jego, Zachariasza. Jednakże matka jego odpowiedziała: "Nie, lecz ma otrzymać imię Jan".
więcej

Nim zabłyśnie pierwsza gwiazda...

Posłaniec
Urszula Janicka-Krzywda
Wtorek, 22 grudnia 2009, godz. 00:07
Gwiazdy - nazywane bożym światłem i ozdobą nieba - towarzyszyły człowiekowi od narodzin do śmierci, ściśle związane z jego losem. Przepowiadały koleje losu, zwiastowały niezwykłe wydarzenia. Obdarzone nazwami zaczerpniętymi z Ewangelii i z codziennego życia otoczone były nabożnym lękiem, podziwem, szacunkiem.
więcej

Archiwalna rozmowa z o. Antonim Mrukiem SJ

Życie Duchowe
Życie Duchowe nr 49/2007
Poniedziałek, 21 grudnia 2009, godz. 21:40
Z Antonim Mrukiem SJ, papieskim spowiednikiem, rozmawia Józef Augustyn SJ.
więcej

My wszyscy – podobni Betlejem najmniejszemu

Krzysztof Osuch SJ
Poniedziałek, 21 grudnia 2009, godz. 11:47
A ty, Betlejem Efrata, najmniejsze jesteś wśród plemion judzkich! Z ciebie mi wyjdzie Ten, który będzie władał w Izraelu, a pochodzenie Jego od początku, od dni wieczności (Mi 5,1-4a).
więcej

Rozważania na temat Słowa - Łk 1, 39-45

Stanisław Biel SJ
Poniedziałek, 21 grudnia 2009, godz. 06:00
W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w [pokoleniu] Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę.
więcej

Śmierć i co dalej? - o sądzie po naszej śmierci

Ks. Stanisław Mrozek SJ
Sobota, 19 grudnia 2009, godz. 06:05
Co możemy powiedzieć o tym, co stanie się z nami po śmierci? Niewiele. Wiemy o sądzie, po którym otworzy się droga – z Bogiem albo bez Niego. Czym jest jednak ten sąd, jak się odbędzie, gdzie?
więcej

Rozważania na temat Słowa - Łk 1, 5-25 7

Mieczysław Łusiak SJ
Sobota, 19 grudnia 2009, godz. 06:02
Za czasów Heroda, króla Judei, żył pewien kapłan, imieniem Zachariasz, z oddziału Abiasza. Miał on żonę z rodu Aarona, a na imię było jej Elżbieta.
więcej

Okultyzm - zagrożenie dla chrześcijańskiej wiary

Czas Serca
Ks. Michał Olszewski SCJ
Piątek, 18 grudnia 2009, godz. 06:05
Jakiś czas temu spotkałem się z pytaniem: „Proszę księdza, czy obecny czas jest trudniejszy dla chrześcijan niż ten przed pięćdziesięcioma czy dwustu laty?”. W pierwszym momencie pomyślałem – i takiej zresztą udzieliłem odpowiedzi – że chyba każdy człowiek żyjący w swojej epoce, ma wrażenie, że tym pokoleniom przed nami było nieco lżej. Gdy jednak zastanawiam się nad tym dłużej, dochodzę do wniosku, że może nie jest nam trudniej, ale na pewno ilość wyzwań duchowych, jakie stają dzisiaj przed chrześcijaninem jest o wiele większa, niż to było jeszcze parędziesiąt lat temu.
więcej

Rozważania na temat Słowa - Mt 1, 18-24

Mieczysław Łusiak SJ
Piątek, 18 grudnia 2009, godz. 06:00
Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem prawym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook