Łagodny, cierpliwy, wytrwały - Mt 12, 14-21

Mieczysław Łusiak SJ
Sobota, 16 lipca 2011, godz. 07:00
Często czujemy się słabi w walce z grzechem. Człowieka słabego traktuje się z wielką delikatnością. Tak też traktuje nas Jezus. Łagodność, cierpliwość i wytrwałość Jezusa w doprowadzaniu nas do Nieba nie ma granic.
więcej

Tu różnimy się od Boga - Mt 12, 1-8

Mieczysław Łusiak SJ
Piątek, 15 lipca 2011, godz. 07:05
Pewnego razu Jezus przechodził w szabat wśród zbóż. Uczniowie Jego, będąc głodni, zaczęli zrywać kłosy i jeść. Gdy to ujrzeli faryzeusze, rzekli Mu: "Oto Twoi uczniowie czynią to, czego nie wolno czynić w szabat". A On im odpowiedział: "Nie czytaliście, co uczynił Dawid, gdy był głodny, on i jego towarzysze?
więcej

Ojca Leona słów kilka... - Ezoteryka

Leon Knabit OSB
Czwartek, 14 lipca 2011, godz. 08:31
Ezoteryka, magia, horoskopy - kto z nas nie miał z nimi do czynienia? Pomimo, że odrzucamy zabobony, opieramy się na doświadczeniach naukowych, rozwoju techniki i technologii, ezoteryka wciąż przeżywa renesans.
więcej

Jezusowe towarzystwo - Mt 11, 28-30

Mieczysław Łusiak SJ
Czwartek, 14 lipca 2011, godz. 07:07
Na ogół wolimy towarzystwo ludzi szczęśliwych, zadowolonych, spokojnych. A Jezus mówi: "Przyjdźcie do Mnie utrudzeni i obciążeni". Ludzie obciążeni problemami, pracą czy obowiązkami, są zwykle trudni w kontakcie, łatwo się irytują i mają duże oczekiwania.
więcej

Promować skarb wiary

Krzysztof Osuch SJ
Środa, 13 lipca 2011, godz. 15:45
To przede wszystkim objawiający się Bóg uzdalnia nas do przyjęcia Go z żywą wiarą, niezachwianą nadzieją i z żarliwą miłością! Ale jest też miejsce (i to znaczące) na nasz wkład. Potrzeba naszych osobistych starań o to, by naprawdę trwać w ufnej wierze w Boga.
więcej

Właściwa hierarchia społeczna - Mt 11, 25-27

Mieczysław Łusiak SJ
Środa, 13 lipca 2011, godz. 00:13
Jezus cieszy się z tego, że Ewangelia została objawiona najpierw "prostaczkom" nie dlatego, by źle życzył "mądrym i roztropnym", ale z powodu wielkiego upodobania w ludziach prostych i ubogich. To właśnie tacy ludzie są oczkiem w głowie Jezusa. Dlaczego?
więcej

Skąd bierze się wiara - Mt 11, 20-24

Mieczysław Łusiak SJ
Wtorek, 12 lipca 2011, godz. 07:15
Jezus począł czynić wyrzuty miastom, w których najwięcej Jego cudów się dokonało, że się nie nawróciły. "Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno w worze i w popiele by się nawróciły. Toteż powiadam wam: Tyrowi i Sydonowi lżej będzie w dzień sądu niż wam. A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione?
więcej

Niebo od zaraz - Mt 19, 27-29

Mieczysław Łusiak SJ
Poniedziałek, 11 lipca 2011, godz. 07:10
Piotr powiedział do Jezusa: "Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą, cóż więc otrzymaliśmy?" Jezus zaś rzekł do nich: "Zaprawdę, powiadam wam: Przy odrodzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na swym tronie chwały, wy, którzy poszliście za Mną, zasiądziecie również na dwunastu tronach i będziecie sądzić dwanaście pokoleń Izraela.
więcej

Okruchy Ewangelii: Oto siewca wyszedł siać

Radio Watykańskie
ks. Waldemar Turek / Radio Watykańskie
Sobota, 9 lipca 2011, godz. 20:59
Słuchając dzisiejszej Ewangelii, wyobrażamy sobie siewcę, który idzie przez pole i rzuca ziarna. W tym obrazie łatwo domyślamy się samego Jezusa, który sieje zbawcze słowo. Jedni ludzie zdecydowanie je odrzucają; inni wykazują zainteresowanie powierzchowne; jeszcze inni słuchają uważnie, ale potem, napotykając na różne trudności, nie podejmują wysiłku, by konsekwentnie zmienić swoje życie; są wreszcie ci, którzy pod wpływem nauczania Jezusa, zaczynają wierzyć w Niego i dokonują radykalnych zmian w swoim sposobie myślenia i postępowania.
więcej

Oto siewca wyszedł siać - Mt 13, 1 - 23

Stanisław Biel SJ
Sobota, 9 lipca 2011, godz. 20:20
Przypowieść o siewcy i rodzajach gleby podkreśla hojność Boga i zależność między owocami łaski a otwarciem się na jej przyjęcie. Siewca - Bóg sieje w nasze serca swoje słowo; sieje w sposób hojny - na drogę, między ciernie i glebę skalistą. Nasze miary rozbijają się o Bożą logikę. Skłonni bylibyśmy zapytać, po co tyle trudu na marne? Czy warto? Jaki jest zysk?
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook