To jest najlepsze lekarstwo na każdą pokusę

(fot. unsplash.com)

Jezus zostawił nam jeden bardzo cenny lek na każdą pokusę. Pomaga nawet na myśli: "Bóg mnie nie kocha", "Chrystus mnie opuścił", "Boję się Boga, bo może mnie ukarać". Przekonaj się, o co chodzi. 

 

Droga Światła: V. Zmartwychwstały Pan objawia się uczniom przy Łamaniu Chleba

 

"Miłość nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego".

 
Miłość nie pamięta złego. Łamanie Chleba/Eucharystia jest sakramentem pamięci - "wspominając, ofiarujemy". W Eucharystii nie pamiętamy Bogu złego! W Eucharystii pamiętamy, że Bóg jest samym
 
DOBREM. Pamiętamy Jego akt ofiarniczy - to, że nieustannie składa się za nas w ofierze. Pamiętamy Jego pragnienie Komunii z nami - to, że chce nas nakarmić swoim Ciałem i Krwią. Dlatego Eucharystia/ Łamanie Chleba jest najlepszym lekarstwem na każdą pokusę podejrzenia wobec Boga - że nas ogranicza, że zabrania, że gdyby nas kochał... nasze życie musiałoby wyglądać inaczej...
 
I dlatego Eucharystia jest prawdziwym miejscem rozpoznania Boga - jest momentem otwarcia oczu na to, jakim Bóg naprawdę jest, jest uwolnieniem od naszych własnych projekcji i podejrzeń na Jego temat.
 
Gnaj mnie Panie na Eucharystię! Przyciągaj mnie do Eucharystii, Panie! Bym się nie mylił co do Ciebie. Bym się nie bał tego obrazu Ciebie, który sobie sam wymyślam.

 

Droga Światła pozwala towarzyszyć Jezusowi w radości, jaka nastąpiła zaraz po mrokach śmierci i grobu. Powyższe rozważanie pochodzi z ubiegłorocznej Drogi Światła. Kolejne rozważania będziemy publikować w najbliższych dniach. Tegoroczna Droga odbędzie się 4 maja. Początek o godzinie 20:15 na Wawelu. Sczegóły dotyczące wydarzenia znajdziecie tutaj. Tekst pochodzi ze strony biskup-rys.pl.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.71

Liczba głosów:

14

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook