Ile kilometrów przebył święty Paweł? Ta mapa daje zupełnie nowe spojrzenie

(fot. user:AngMoKio [CC BY-SA 2.5] // Viz.Bible)

Dokładność tego przedstawienia zachwyca. Można prześledzić niemal każdy krok apostoła.

 

"Gdy oglądam mapy załączone do mojej Biblii, pragnę dowiedzieć się które z fragmentów opowiadają historię dokładnie tych miejsc. W standardowej aplikacji na moim telefonie mogę zawsze przybliżyć mapę i dowiedzieć się wszystkiego, czego mi trzeba. Dlaczego nie można tak zrobić z biblijnymi mapami?" - zastanawia się twórca nowej mapy podróży św. Pawła, Robert Rouse.

 

Rouse stworzył wyjątkowe dzieło - w pełni interaktywną mapę obrazującą cztery podróże Pawła Apostoła. Są w nich zaznaczone wszystkie miejsca, które odwiedził, a które wspomniane są w Piśmie Świętym. Można prześledzić niemal każdy krok apostoła, bo wytyczone szlaki zostały przeprowadzone zgodnie z przebiegiem ówczesnych dróg imperium rzymskiego.

 

Mapę znajdziecie po kliknięciu w poniższy obrazek:

 

 

Na pierwszym planie widać prowincje imperium, a wraz z kolejnymi ruchami myszki, ujawniają się przed naszymi oczami miasta i szlaki. Po kliknięciu w wyróżnione pozycje, zobaczymy sigla biblijne prowadzące do Pisma Świętego. Całość zbudowano na nowoczesnym silniku aplikacji Mapbox. Na mapie umieszczono także linki do zewnętrznych serwisów informujących o kluczowych dla biblijnych historii miejscach.

 

Robert Rouse jest badaczem Biblii, który specjalizuje się w tworzeniu infografik przedstawiających wizualnie fakty z Pisma Świętego. Prócz mapy podróży Pawła, stworzył także m.in. schematyczne przedstawienie rodowodu Jezusa czy infografikę o wzajemnych odniesieniach na poziomie tekstu Biblii. Jego projekty można poznać na serwisie Viz.Bible.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?