Modlisz się długo i Bóg nie wysłuchuje? Ta historia Ci pokaże coś ważnego

To doświadczenie prędzej, czy później, mamy. Wszyscy tego doświadczamy, że to nie jest dokładnie, jak byśmy chcieli. Dlatego trzeba się przyjrzeć tej historii.

 

Zachariasz i Elżbieta to bohaterowie Ewangelii wg św. Łukasza, przy której się zatrzymamy. To szczególne miejsce, gdzie spojrzymy przede wszystkim na Zachariasza.

 

Jak ta historia ma się do wysłuchiwania modlitw przez Boga? Obejrzyj ten film:

 

 

Pan Bóg przychodzi do naszych doświadczeń. Ważne, by zauważyć, że Boga potrzebujesz. I to nie jest nic wstydliwego. Pan Bóg przyjdzie w odpowiedni sposób i w odpowiednim czasie.

 

Zachariasz i Elżbieta są przykładem wielu z nas. Nie wiemy, ile mogło trwać oczekiwanie Elżbiety i Zachariasza na dziecko. W czasach biblijnych byli ludźmi starszymi, dla których wszystko wydawało się już skończone. I w takim momencie przychodzi do Zachariasza Anioł Pana, który mówi mu: będziesz miał syna. Ale Zachariasz nie wierzy tym słowom. Nie potrafi uwierzyć, że Bóg jest wszechmogący i że dla Niego nie ma rzeczy niemożliwych. Dlatego staje się niemy, by stał się gotowy na przyjęcie Bożych obietnic w jego życiu.

 

Prosimy niekiedy bardzo długo - a jak już Pan Bóg przychodzi, to potem nie wierzymy, że to w ogóle mogło się stać.

 

Panu Bogu trzeba mówić otwarcie o tym, co czujemy. Patrząc na pryzmat tej historii powiedz Panu Bogu, co czujesz. Posłuchaj, czy On nie ma dla ciebie jakiejś odpowiedzi. Być może właśnie w trakcie tej modlitwy otworzy się coś w twoim sercu.

 

Czytaj też: Czego Pan Bóg od nas chce, żeby nas wysłuchać? Czy proszenie Boga ma jakikolwiek sens? »

 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook