Jak powstała Ewangelia wg św. Łukasza? Jezuita i uczennica Boskiego Mistrza opowiedzą Ci o tym krok po kroku

Spotkaj Jezusa w Ewangelii! Odkryj Go głębiej i lepiej dzięki Ewangelii według świętego Łukasza. Przybliży Ci ją o. Piotr Kropisz SJ, kierownik duchowy, oraz s. Judyta Pudełko PDDM, biblistka. To pomoże Ci lepiej przekazywać Ewangelię innym.

 

Słowo w świętym Łukaszu wzbudziło wiarę na tyle, że sam się stał głosicielem i ewangelizatorem. On spotkał Jezusa nie osobiście za Jego życia na ziemi, ale dzięki głoszeniu innych. I my jesteśmy w bardzo podobnej sytuacji - również i my poznaliśmy Jezusa za pomocą innych.

 

"Tę Ewangelię dobrze się czyta, dlatego, że jest tak plastyczna" - mówi o. Piotr. Czego może nas nauczyć święty Łukasz? Skąd on właściwie pochodził? Skąd powstała tradycja o jego malarskich umiejętnościach? Oglądaj pierwszy odcinek serii Jezuity i Uczennicy Boskiego Mistrza o świętym Łukaszu!

 

 

Kolejne odcinki serii "Czytamy całość Ewangelii wg św. Łukasza" będą pojawiać się w kolejne soboty. W następnym mowa będzie o pierwszym fragmencie z tej Ewangelii. Jak zapewniają autorzy, będzie nam ona towarzyszyć przez kolejne tygodnie. Zapraszamy do oglądania!

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.53

Liczba głosów:

15

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

discepola 10:51:49 | 2018-10-10
Tak trudno w tytule zmienić nazwę zgromadzenia? Dlaczego jezuita jest określony jako członek konkrentnej wspólnoty zakonnej, a siostra Judyta jako biblistka? s. Judyta jest owszem biblistką, ale też uczennicą Boskiego Mistrza - zgromadzenia, które należy do Rodziny Świętego Pawła.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Tru Badur 11:45:08 | 2018-10-06
Bardzo dobry pomysł. Ewangelii nigdy za wiele. Dziękuję.

Oceń 1 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook