Co naprawdę dzieje się w trakcie bierzmowania?

Boska.tv

Środa, 22 stycznia 2014, godz. 16:25
Czym jest bierzmowanie niby wszyscy wiemy. Ale co tak naprawdę dzieje się z nami w trakcie bierzmowania? I jak konkretnie odkryć moc tego sakramentu?
więcej

Co naprawdę dzieje się w trakcie chrztu?

Boska.tv

Czwartek, 16 stycznia 2014, godz. 15:03
Najpierw są pytania o wiarę i o wyrzekanie się zła. To nie są pytania kontrolne, to są pytania, które mają być wyznaniem. Moment wypowiedzenia tej formuły, to było tak, jakbym stałą się nowym człowiekiem.
więcej

Spotkanie dwóch pragnień

Elżbieta Wiater
Piątek, 25 maja 2012, godz. 09:06
Jezus w postaciach eucharystycznych jest bezradny i trudno sobie wyobrazić większy dar i większe zaufanie. To dla mnie było wstrząsające odkrycie: Bóg ufa człowiekowi. Wierzy w jego zdolność do miłości...
więcej

Po co ksiądz?

Krzysztof Pałys OP
Środa, 16 maja 2012, godz. 14:08
Rolą księdza jest nieść Jezusową nadzieję w te wszystkie miejsca, gdzie przeraźliwie jej brak, a jeśli ma wrażenie własnej bezużyteczności - tym lepiej. Wówczas Bóg może pełniej objawić swą moc.
więcej

Małżeństwo to przekraczanie granic

Konrad i Hanna Sawiccy
Środa, 9 maja 2012, godz. 14:09
Skąd właściwie wzięło się w nas to szczere przekonanie o tym, że do udanego, trwałego i owocującego związku potrzebujemy sakramentu? Po co nam był ten ślub oraz cały ambaras z tym związany? Czy nie mogliśmy po prostu zamieszkać razem?
więcej

Odkryj swój chrzest

Dariusz Kowalczyk SJ
Piątek, 27 kwietnia 2012, godz. 12:09
Sakrament chrztu nie jest magicznym rytem, w którym wszystko robi się samo pod wpływem czynionych gestów. Moc chrztu nie bierze się z wody i wypowiadanych formuł, ale z faktu, że z tymi prostymi znakami Bóg związał nieodwołalnie swoją zbawczą obecność.
więcej

Bierzmowanie - oaza na pustyni

s. Justyna A. Rosińska, CSP
Czwartek, 26 kwietnia 2012, godz. 09:18
Trochę złośliwa definicja sakramentu bierzmowania mówi, że to pożegnanie młodzieży z Kościołem. Coś w tym jest, skoro do bierzmowania corocznie przystępuje tak wielu kandydatów, a potem tylko niektórych z nich można sporadycznie spotkać w kościele.
więcej

Kochać w grzechu, czyli sakrament pokuty

Wojciech Jędrzejewski OP
Piątek, 20 kwietnia 2012, godz. 14:53
Dobrze przeżyta spowiedź jest cudowną lekcją jak grzeszność prześwietlać miłością. Kto dwa razy w roku formalnie korzysta z tego sakramentu, ma dużą szansę, aby nie skorzystać z tej lekcji.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook