Powróć - utwór 2: "Lament"

Jezuici
(fot. Krzysztof Kołacz)

Drugi utwór z Koncertu Nowej Ewangelizacji w Starej Wsi z pozoru wydaje się być smutny. Taki też jest jego tytuł. "Lament" to jednak historia każdego z nas.

 

Kto podąża za Jezusem ten na tej drodze upada. Wielu podczas wędrówki spotka takich, którzy twierdzą, że życie Prawdą to ułuda. Wielu straci nadzieję. O tym wszystkim wie Bóg i choć może się wydawać niezrozumiałym fakt, że na to pozwala - ten właśnie Boży plan jest najlepszym jaki możemy na swoje ziemskie życie otrzymać.

 

W tych wszystkich momentach naszego lamentu, Bóg jest przy nas. Dokładnie tak jak obiecał to w dzisiejszym czytaniu z Księgi Wyjścia Mojżeszowi: "Ja będę z tobą."

 

"On czeka wciąż na Ciebie" - te słowa, kończą dzisiejszą pieśń. Tak Bóg mówi do nas zawsze wtedy, gdy my uważamy że o nas zapomniał, że jesteśmy przez Niego odrzuceni. Bóg pragnie abyśmy my za Nim podążali, ale tylko i wyłącznie jako ludzie - wolni. Tę wolność nam ofiarował i z racji tej wolności dopuszcza do naszych upadków po to, abyśmy ciągle powracali do prawdziwej, a nie - wmówionej, wolności.

 

 

On czeka. Przyjdź.
Amen.

 

Utwór: "Lament"
Fragment oratorium "Misterium Przebaczenia"

 

Poprzednie utwory:

Następny utwór z Koncertu Nowej Ewangelizacji pojawi się w środę, 24 lipca.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Krzysztof Kołacz 10:28:44 | 2013-07-17
Czy będzie można gdzieś kupić płytę z tym koncertem? Ewentualnie czy planowane jest wystawienie plików mp3? Można skonwertować plik z youtube, ale chciałbym legalnie słuchać.

... Witam serdecznie, na chwilę obecną nie planuje się sprzedaży płyty, a jedyną formą sieciowej dostępności jest YouTube.com. Kiedy się to zmieni poinformujemy. :-)

Pozdrawiam, KK

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Adam 09:58:35 | 2013-07-17
Czy będzie można gdzieś kupić płytę z tym koncertem? Ewentualnie czy planowane jest wystawienie plików mp3? Można skonwertować plik z youtube, ale chciałbym legalnie słuchać.

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook