Chrześcijaństwo nie jest eksluzywnym klubem

Jezus wiedział, że droga do wiary jest wąska i trudna. Nie ma wielu ludzi, którzy wybierają ten kierunek. Chrześcijanie powinni być solą ziemi, a przecież nie trzeba aż tak wiele soli. Prawdziwi chrześcijanie zawsze tworzą mniejszość.

 

 

"Kryzys chrześcijaństwa", "upadek Kościoła", "zmarnowana szansa" - to tylko niektóre określania, które można usłyszeć w debacie o Kościele. Czy faktycznie jest się czego obawiać i współczesne chrześcijaństwo to tylko mizerne odbicie dawnych czasów? Ks. Tomáš Halík, jeden z najwybitniejszych współczesnych teologów, zmierzy się z trudnymi wyzwaniami, które stawia Kościołowi dzisiejszy świat. "Czy zadaniem katolików jest walczenie z ateistami?", "Jak żyć w małżeństwie mieszanym, w którym są niewierzący i wierzący?", "Jaki jest największy grzech współczesnego chrześcijanina?". Odpowiedzi w nowym cyklu wideo "Popołudnie Chrześcijaństwa. Odkryj wiarę, która nie boi się kryzysów i trudnych pytań". Nowe odcinki w każdy poniedziałek. Tylko na DEON.pl.

 

Wszystkie odcinki cyklu znajdziesz TUTAJ

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.17

Liczba głosów:

24

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

monikaorganek63 10:43:24 | 2018-04-16
witam ks sami utrudniaja nie pozwalaja isc do komuni po rozwodzie bez slubu  kiedza powini byc dla nas a nie inaczej powini sie zangarzowac tak jak zbawiciel  wiecej milosci do ludzi a nie mamona

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Agamemnon 23:01:52 | 2017-10-03
"Czy zadaniem katolików jest walczenie z ateistami?

Istotnym zadaniem Kościoła jest prowadzenie ludzi drogami zbawienia.
Źle jest gdy Kościół jest miejscem narodzin ateistów.

W jaki sposób odpowiedział Kościół na ateizującą książkę Richarda Dawkinsa Bóg urojony wydaną w wielu milionowych nakładach w tłumaczeniu na wiele języków świata.

Oceń 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook