Sąd Ostateczny zaskoczy wielu

Po śmierci czeka nas sąd, który wszystko wyjaśni. Czy jest się czego bać? Można się do niego przygotować? Bardzo możliwe, że doświadczymy na nim sporego zaskoczenia. 

 

 

"Kryzys chrześcijaństwa", "upadek Kościoła", "zmarnowana szansa" - to tylko niektóre określania, które można usłyszeć w debacie o Kościele. Czy faktycznie jest się czego obawiać i współczesne chrześcijaństwo to tylko mizerne odbicie dawnych czasów? Ks. Tomáš Halík, jeden z najwybitniejszych współczesnych teologów, zmierzy się z trudnymi wyzwaniami, które stawia Kościołowi dzisiejszy świat. "Czy zadaniem katolików jest walczenie z ateistami?", "Jak żyć w małżeństwie mieszanym, w którym są niewierzący i wierzący?", "Jaki jest największy grzech współczesnego chrześcijanina?". Odpowiedzi w nowym cyklu wideo "Popołudnie Chrześcijaństwa. Odkryj wiarę, która nie boi się kryzysów i trudnych pytań". Nowe odcinki w każdy poniedziałek. Tylko na DEON.pl.

 

Wszystkie odcinki cyklu znajdziesz TUTAJ

 

Wspomóż Nas
Tagi: halik, ateizm, wiara

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.65

Liczba głosów:

43

 

 

Komentarze użytkowników (8)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jan.wygnanie 11:48:05 | 2017-11-14
Co do SĄDU, to wpojono Wam fałsz KK wprowadzony od około III wieku , a przecież Pan Jezus Chrystus Jasno wypowiedział się w tym zakresie. A Wy zamiast sięgnąć do słów Ewangelii Chrystusa tkwicie w błędnych założeniach KKK.

Czy naprawdę jest tak trudno zrozumieć, że aby był sąd i sprawiedliwość , to MUSI BYĆ PRAWO.  No bo jak sądzić jeśliby go nie było. Więc tam gdzie jest PRAWO jest także SĄD. Ale sąd czyniony przez ‘’słowo’’
W tym jest bardzo ważna rzecz, że tam gdzie jest ‘’MIŁOŚĆ'' PRAWO JEST ZUPEŁNIE NIE POTRZEBNE. A więc każdy żyjący w DUCHU ŚW- MOCY OJCA PANA JEZUSA CHRYSTUSA NIE BĘDZIE SĄDZONY JAK POTWIERDZIŁ TO SAM PAN JEZUS CHRYSTUS .
Pan Jezus Chrystus powiedział:


46 Ja przyszedłem na świat jako światło, aby każdy, kto we Mnie wierzy, nie pozostawał w ciemności. 47 A jeżeli ktoś posłyszy słowa moje, ale ich nie zachowa, to Ja go nie sądzę. Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat sądzić, ale aby świat zbawić. 48 Kto gardzi Mną i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które powiedziałem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym.’’
Macie wyraźnie napisane, że Pan Jezus Chrystus NIE BĘDZIE SĄDZIŁ nawet jeśli :
‘ktoś posłyszy słowa moje, ale ich nie zachowa, to Ja go nie sądzę. Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat sądzić, ale aby świat zbawić.’’ ( Jana 12)

Macie także prosto napisane, że :

‘’ 21 Albowiem jak Ojciec wskrzesza umarłych i ożywia, tak również i Syn ożywia tych, których chce. 22 Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi, 23 aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu. Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał. 24 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia. 25 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, że nadchodzi godzina, nawet już jest, kiedy to umarli usłyszą5 głos Syna Bożego, i ci, którzy usłyszą, żyć będą. 26 Podobnie jak Ojciec ma życie w sobie, tak również dał Synowi: mieć życie w sobie samym. 27 Przekazał Mu władzę wykonywania sądu, ponieważ jest Synem Człowieczym. 28 Nie dziwcie się temu! Nadchodzi bowiem godzina, w której wszyscy, którzy spoczywają w grobach6, usłyszą głos Jego: 29 a ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny - na zmartwychwstanie potępienia. ( Jana 5/21)

W tych słowach Pan Jezus Chrystus wyraźnie mówi, że :

‘’22 Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi,’’
Nie potrzeba potężnej wiedzy aby zrozumieć, że Ojciec Pana Jezusa Chrystusa NIE BĘDZIE SĄDZIŁ NIKOGO, BO WŁADZĘ SĄDZENIA PRZEKAZAŁ SYNOWI NASZEMU ZBAWICIELOWI .
Ale Pan Jezus Chrystus także powiedział, że TEŻ NIE BĘDZIE SĄDZIŁ NIKOGO, NAWET TYCH , KTÓRZY USŁYSZELI SŁOWA JEGO I ICH NIE ZACHOWALI.


''24 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia.

Pan Jezus Chrystus przyjdzie i zabierze do swojego Królestwa wszystkich swoich wyznawców bez sądzenia. O tym mówią słowa:
33 Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. 34 Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: \"Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!’’

MEMFIS napisał:
‘’ Kto nie boi się sądu, to albo w ten sąd nie wierzy, albo jest pyszny, albo zaślepiony, albo ma trudności w rozumieniu rzeczy.’’

Czy wobec powyższych słów widzicie brak wiedzy w tym zakresie?
Tak, brak wiedzy , bo jak widzicie Zbawiciel sam dokładnie to wyjaśnił.

Zatem czy można powiedzieć,  ŻE NIE MA SĄDU DLA TYCH CO ŻYJĄ W PANU JEZUSIE CHRYSTUSIE I ODŻYWIAJĄ SIĘ JEGO DUCHOWYM CIAŁEM  WYDAJĄC JEGO OWOCE?

ZDECYDOWANIE TAK bo nie ma innej odpowiedzi o czym potwierdził to sam PAN JEZUS CHRYSTUS

PONADTO ZAUWAŻCIE I ZROZUMCIE W KOŃCU, że jeśli ktoś mówi ''sprawiedliwy''  TO MUSI BYĆ '' PRAWO''  WZGLĘDEM KTÓREGO TA SPRAWIEDLIWOŚĆ ZOSTANIE WYMIERZONA.

A PRZECIEŻ PRZEZ PRAWO NIKT NIE BĘDZIE ZBAWIONY JASNO TO POTWIERDZA NT.
Nie piszę wam o tej nicości w której żyjecie bo NAPRAWDĘ NIE SPOTKAŁEM TUTAJ NA FORUM ( oprócz Metanoi) nikogo co rozumieliby chociaż trochę z tego czym jest nicość i podobne.

Z drugiej strony nadziwić się nie mogę że w zasadzie każdy obsługuje komputer i nie zauważył że przy pomocy ‘’słów” ( program) widzi światy w różnych grach , realizuje różne założenia w tych światach posługując się ‘’słowami’’ – ludzikami ( a słowo ciałem się stało)
Przecież każdy element w np. grze komputerowej to „SŁOWA’’
Gdy ktoś to rozumie to rozumie co znaczą słowa Pana Jezusa Chrystusa , który powiedział, że ani Jego Ojciec czy On nie będą sądzić lecz BĘDZIE SĄDZIĆ ‘’słowo” ALE TEGO SĄDU DOZNAJĄ WŁAŚNIE CI, KRÓRZY MYŚLĄ, ŻE PRZEZ PRAWO ZOSTANĄ ZBAWIENI. NATOMIAST CI CO ŻYJĄ Z WIARY W PANU JEZUSIE CHRYSTUSIE ( czyt GAL 5) SĄDU NIE DOZNAJĄ . KAŻDY PRZED PARUZJĄ ZE  ŚMIERCI CIELESNEJ PRZEJDZIE DO ŻYCIA W PANU JEZUSIE CHRYSTUSIE.


Oddajcie swoje życie Panu Jezusowi Chrystusowi bo przez ten akt stajecie się częścią CIAŁA PANA JEZUSA CHRYSTUSA ,KTÓRY POKONAŁ WYPEŁNIŁ PRAWO .
Dzięki właśnie temu każdy kto jest w Ciele Pana Jezusa Chrystusa i ma WYPISANE W DUSZY SWOJEJ IMIĘ JEZUS  NAWET NIE BĘDZIE SĄDZONY . (48 Kto gardzi Mną i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które powiedziałem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym.

Króluj nam Panie Jezu Chryste

Oceń 27 19 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Agamemnon 01:56:09 | 2017-11-14
Pewien mój znajomy niedługo chyba sądząc po jego chorobie może umrzeć. Boi się panicznie śmierci. Pewnej nocy przyśnił mu się Pan pod postacią  Obecności i objął go niespotykaną miłością.  Sen jak sen , można wierzyć w sny lub nie. Zastanawiającym jest, mówi znajomy, że takiego zjawiska nigdy w swoim życiu nie doświadczył.
Jest zdumiony, że takie zjawisko  przeżył. Wygląda na to, że Bóg  na prawdę kocha swoje dzieci.

Oceń 10 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

stos 22:33:08 | 2017-11-13
Obyś, "wybitny teologu" sam nie był zaskoczony gdy Pan zapyta cię, co zrobiłeś by nieść Bożą Prawdę niewierzącym?
Myślisz,iż twoje przekonanie o istnieniu anonimowych chrześcijan wystarczy by zbawić swą duszę? 

Oceń 19 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Metanoia 19:44:47 | 2017-11-13
Wiem skąd przybywam i dokąd zmierzam. Nie podlegam sądowi. Nikt nie może mnie sądzić.

Oceń 25 35 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook