Pochwycona na cudzołóstwie - komentarz

Krzysztof Osuch SJ
Niedziela, 21 marca 2010, godz. 17:55
W samym środku ewangelii o kobiecie pochwyconej na cudzołóstwie zdaje się być grzech; grzech, za który w Starym Testamencie karano bardzo surowo – ukamienowaniem. Czy tak jest naprawdę? Wydaje się, że tak, gdyż w grzech uwikłana jest kobieta i jej wspólnik (którego zresztą nie przyprowadzono; czyżby zdążył uciec?). To w grzech kobiety wpatrzeni są ci, którzy ja przychwycili na gorącym uczynku. W grzech ma być też zaangażowany (by nie powiedzieć wmanipulowany) także Jezus; oczywiście na warunkach i w sposób określony przez uczonych w Piśmie i faryzeuszy.
więcej

Idź, a od tej chwili już nie grzesz - J 8,1-11

Stanisław Biel SJ
Niedziela, 21 marca 2010, godz. 12:30
Jezus udał się na Górę Oliwną, ale o brzasku zjawił się znów w świątyni. Cały lud schodził się do Niego, a On usiadłszy nauczał ich. Wówczas uczeni w Piśmie i faryzeusze przyprowadzili do Niego kobietę którą pochwycono na cudzołóstwie, a postawiwszy ją pośrodku, powiedzieli do Niego: Nauczycielu, tę kobietę dopiero pochwycono na cudzołóstwie. W Prawie Mojżesz nakazał nam takie kamienować. A Ty co mówisz?
więcej

Droga Krzyżowa w 5. rocznicę śmierci JP II

KAI / ad
Niedziela, 21 marca 2010, godz. 09:38
Droga Krzyżowa pod przewodnictwem bp. Mariana Florczyka z lotniska Areoklubu w Masłowie do kościoła Przemienienia Pańskiego odbędzie się 2 kwietnia, w 5. rocznicę śmierci Jana Pawła II.
więcej

Słuchanie jest mądrością - J 7, 40-53

Mieczysław Łusiak SJ
Sobota, 20 marca 2010, godz. 07:01
Wśród tłumów słuchających Jezusa odezwały się głosy: "Ten prawdziwie jest prorokiem". Inni mówili: "To jest Mesjasz". Jeszcze inni mówili: "Czyż Mesjasz przyjdzie z Galilei? Czyż Pismo nie mówi, że Mesjasz będzie pochodził z potomstwa Dawidowego i z miasteczka Betlejem?"
więcej

Aby mieć kontakt z Bogiem - Mt 1, 16. 18-21

Mieczysław Łusiak SJ
Piątek, 19 marca 2010, godz. 07:01
Jakub był ojcem Józefa, męża Maryi, z której narodził się Jezus, zwany Chrystusem. Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem prawym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie.
więcej

Zrywajmy ze stereotypami - J 5, 31-47

Mieczysław Łusiak SJ
Czwartek, 18 marca 2010, godz. 07:05
Jezus powiedział do Żydów: "Gdybym Ja wydawał świadectwo o sobie samym, sąd mój nie byłby prawdziwy. Jest przecież ktoś inny, kto wydaje sąd o Mnie; a wiem, że sąd, który o Mnie wydaje, jest prawdziwy.
więcej

Jak ominąć Sąd Ostateczny? - J 5, 17-30

Mieczysław Łusiak SJ
Środa, 17 marca 2010, godz. 07:11
Żydzi prześladowali Jezusa, ponieważ uzdrowił w szabat. Lecz Jezus im odpowiedział: "Ojciec mój działa aż do tej chwili i Ja działam". Dlatego więc usiłowali Żydzi tym bardziej Go zabić, bo nie tylko nie zachował szabatu, ale nadto Boga nazywał swoim Ojcem, czyniąc się równym Bogu.
więcej

Najważniejszymi ludźmi są najubożsi - J 5, 5-16

Mieczysław Łusiak SJ
Wtorek, 16 marca 2010, godz. 07:04
Było święto żydowskie i Jezus udał się do Jerozolimy. W Jerozolimie zaś znajduje się Sadzawka Owcza, nazwana po hebrajsku Betesda, zaopatrzona w pięć krużganków. Wśród nich leżało mnóstwo chorych: niewidomych, chromych, sparaliżowanych.
więcej

Wiara wierze nierówna - J 4, 43-54

Mieczysław Łusiak SJ
Poniedziałek, 15 marca 2010, godz. 07:06
Jezus wyszedł z Samarii i udał się do Galilei. Jezus wprawdzie sam stwierdził, że prorok nie doznaje czci we własnej ojczyźnie. Kiedy jednak przybył do Galilei, Galilejczycy przyjęli Go, ponieważ widzieli wszystko, co uczynił w Jerozolimie w czasie świąt. I oni bowiem przybyli na święto.
więcej

Brat twój był umarły, a znów ożył -Łk 15,11-32

Stanisław Biel SJ
Niedziela, 14 marca 2010, godz. 07:11
W owym czasie zbliżali się do Jezusa wszyscy celnicy i grzesznicy, aby Go słuchać. Na to szemrali faryzeusze i uczeni w Piśmie. Ten przyjmuje grzeszników i jada z nimi. Opowiedział im wtedy następującą przypowieść:
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook