Męka Pana naszego Jezusa Chrystusa

Stanisław Biel SJ
Niedziela, 28 marca 2010, godz. 07:10
W Niedzielę Palmową czytamy, rozważamy i kontemplujemy Mękę Pańską. Stawiamy pytania, jaki sens miała męka i śmierć w życiu Jezusa? Jaki ma w życiu świata, ludzkości, w moim życiu?
więcej

Dobru nic nie przeszkadza - J 11, 45-57

Mieczysław Łusiak SJ
Sobota, 27 marca 2010, godz. 07:10
Wielu spośród Żydów przybyłych do Marii, ujrzawszy, to, czego Jezus dokonał, uwierzyło w Niego. Niektórzy z nich udali się do faryzeuszów i donieśli im, co Jezus uczynił.
więcej

Każde dobro musi być ukarane - J 10, 31-42

Mieczysław Łusiak SJ
Piątek, 26 marca 2010, godz. 07:02
Żydzi porwali kamienie, aby Jezusa ukamienować. Odpowiedział im Jezus: "Ukazałem wam wiele dobrych czynów pochodzących od Ojca. Za który z tych czynów chcecie Mnie ukamienować?" Odpowiedzieli Mu Żydzi: "Nie chcemy Cię kamienować za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że Ty będąc człowiekiem uważasz siebie za Boga".
więcej

Tylko Ona mogła zrozumieć to Dziecko Łk1,26-38

Mieczysław Łusiak SJ
Czwartek, 25 marca 2010, godz. 07:01
Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja. Anioł wszedł do Niej i rzekł: "Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami".
więcej

Tylko dzieci Boga są wolne - J 8, 31-42

Mieczysław Łusiak SJ
Środa, 24 marca 2010, godz. 07:09
Jezus powiedział do Żydów, którzy Mu uwierzyli: "Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli".
więcej

Jak żyć, aby dobrze umrzeć - J 8, 21-30

Mieczysław Łusiak SJ
Wtorek, 23 marca 2010, godz. 07:04
Jezus powiedział do faryzeuszów: "Ja odchodzę, a wy będziecie Mnie szukać i w grzechu swoim pomrzecie. Tam, gdzie Ja idę, wy pójść nie możecie".
więcej

Główna Boska zasada - J 8, 12-20

Mieczysław Łusiak SJ
Poniedziałek, 22 marca 2010, godz. 07:12
Jezus przemówił do faryzeuszów tymi słowami: "Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia". Rzekli do Niego faryzeusze: "Ty sam o sobie wydajesz świadectwo. Świadectwo Twoje nie jest prawdziwe".
więcej

Pochwycona na cudzołóstwie - komentarz

Krzysztof Osuch SJ
Niedziela, 21 marca 2010, godz. 17:55
W samym środku ewangelii o kobiecie pochwyconej na cudzołóstwie zdaje się być grzech; grzech, za który w Starym Testamencie karano bardzo surowo – ukamienowaniem. Czy tak jest naprawdę? Wydaje się, że tak, gdyż w grzech uwikłana jest kobieta i jej wspólnik (którego zresztą nie przyprowadzono; czyżby zdążył uciec?). To w grzech kobiety wpatrzeni są ci, którzy ja przychwycili na gorącym uczynku. W grzech ma być też zaangażowany (by nie powiedzieć wmanipulowany) także Jezus; oczywiście na warunkach i w sposób określony przez uczonych w Piśmie i faryzeuszy.
więcej

Idź, a od tej chwili już nie grzesz - J 8,1-11

Stanisław Biel SJ
Niedziela, 21 marca 2010, godz. 12:30
Jezus udał się na Górę Oliwną, ale o brzasku zjawił się znów w świątyni. Cały lud schodził się do Niego, a On usiadłszy nauczał ich. Wówczas uczeni w Piśmie i faryzeusze przyprowadzili do Niego kobietę którą pochwycono na cudzołóstwie, a postawiwszy ją pośrodku, powiedzieli do Niego: Nauczycielu, tę kobietę dopiero pochwycono na cudzołóstwie. W Prawie Mojżesz nakazał nam takie kamienować. A Ty co mówisz?
więcej

Droga Krzyżowa w 5. rocznicę śmierci JP II

KAI / ad
Niedziela, 21 marca 2010, godz. 09:38
Droga Krzyżowa pod przewodnictwem bp. Mariana Florczyka z lotniska Areoklubu w Masłowie do kościoła Przemienienia Pańskiego odbędzie się 2 kwietnia, w 5. rocznicę śmierci Jana Pawła II.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook