Burze są czasem potrzebne – Mk 4, 35-41

Mieczysław Łusiak SJ
Sobota, 30 stycznia 2010, godz. 07:08
Przez cały dzień Jezus nauczał w przypowieściach. Gdy zapadł wieczór owego dnia, rzekł do uczniów: "Przeprawmy się na drugą stronę". Zostawili więc tłum, a Jego zabrali, tak jak był w łodzi. Także inne łodzie płynęły z Nim.
więcej

Ziarno Miłości jako królestwo Boże – Mk 4, 26-34

Mieczysław Łusiak SJ
Piątek, 29 stycznia 2010, godz. 07:04
Jezus mówił do tłumów: "Z królestwem Bożym dzieje się tak, jak gdyby ktoś nasienie wrzucił w ziemię. Czy śpi, czy czuwa, we dnie i w nocy nasienie kiełkuje i rośnie, on sam nie wie jak. Ziemia sama z siebie wydaje plon, najpierw źdźbło, potem kłos, a potem pełne ziarno w kłosie. A gdy stan zboża na to pozwala, zaraz zapuszcza sierp, bo pora już na żniwo".
więcej

Niebo nie jest dla skąpców – Mk 4, 21-25

Mieczysław Łusiak SJ
Czwartek, 28 stycznia 2010, godz. 07:07
Jezus mówił ludowi: "Czy po to wnosi się światło, by je postawić pod korcem lub pod łóżkiem? Czy nie po to, aby je postawić na świeczniku? Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało wyjść na jaw. Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha".
więcej

Razem z Apostołami przy Jezusie – Mk 4, 1-20

Mieczysław Łusiak SJ
Środa, 27 stycznia 2010, godz. 07:06
Jezus znowu zaczął nauczać nad jeziorem i bardzo wielki tłum ludzi zebrał się przy Nim. Dlatego wszedł do łodzi i usiadł w niej na jeziorze, a cały lud stał na brzegu jeziora. Uczył ich wiele w przypowieściach i mówił im w swojej nauce.
więcej

Oni nigdy nie tracą pokoju – Łk 10, 1-9

Mieczysław Łusiak SJ
Wtorek, 26 stycznia 2010, godz. 07:07
Spośród swoich uczniów wyznaczył Pan jeszcze innych, siedemdziesięciu dwóch, i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich: "Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo.
więcej

Kto uwierzy, przestanie potępiać – Mk16,15-18

Mieczysław Łusiak SJ
Poniedziałek, 25 stycznia 2010, godz. 07:01
Po swoim zmartwychwstaniu Jezus ukazał się Jedenastu i powiedział do nich: "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.
więcej

Duch Pański spoczywa na Mnie – Łk 1,1-21

Stanisław Biel SJ
Niedziela, 24 stycznia 2010, godz. 07:00
Wielu już starało się ułożyć opowiadanie o zdarzeniach, które się dokonały pośród nas, tak jak nam je przekazali ci, którzy od początku byli naocznymi świadkami i sługami słowa. Postanowiłem więc i ja zbadać dokładnie wszystko od pierwszych chwil i opisać ci po kolei, dostojny Teofilu, abyś się mógł przekonać o całkowitej pewności nauk, których ci udzielono.
więcej

Cudowne szaleństwo – Mk 3, 20-21

Mieczysław Łusiak SJ
Sobota, 23 stycznia 2010, godz. 07:04
Jezus przyszedł do domu, a tłum znów się zbierał, tak że nawet posilić się nie mogli. Gdy to posłyszeli Jego bliscy, wybrali się, żeby Go powstrzymać. Mówiono bowiem: "Odszedł od zmysłów".
więcej

Czy umiesz towarzyszyć Jezusowi? – Mk 3,13-19

Mieczysław Łusiak SJ
Piątek, 22 stycznia 2010, godz. 07:03
Jezus wyszedł na górę i przywołał do siebie tych, których sam chciał, a oni przyszli do Niego. I ustanowił Dwunastu, aby Mu towarzyszyli, by mógł wysyłać ich na głoszenie nauki i by mieli władzę wypędzać złe duchy.
więcej

Kościół to nie tłumy – Mk 3, 7-12

Mieczysław Łusiak SJ
Czwartek, 21 stycznia 2010, godz. 07:01
Jezus oddalił się ze swymi uczniami w stronę jeziora. A szło za Nim wielkie mnóstwo ludu z Galilei. Także z Judei, z Jerozolimy, z Idumei i Zajordania oraz z okolic Tyru i Sydonu szło do Niego mnóstwo wielkie na wieść o Jego wielkich czynach.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook