Dobroć i mądrość to moc Boga - Mt 9, 32-37

Mieczysław Łusiak SJ
Wtorek, 6 lipca 2010, godz. 07:14
Przyprowadzono do Jezusa niemowę opętanego. Po wyrzuceniu złego ducha niemy odzyskał mowę, a tłumy pełne podziwu wołały: "Jeszcze się nigdy nic podobnego nie pojawiło w Izraelu".
więcej

Dotykajmy Boga! To uzdrawia - Mt 9, 18-26

Mieczysław Łusiak SJ
Poniedziałek, 5 lipca 2010, godz. 07:06
Gdy Jezus mówił, pewien zwierzchnik synagogi przyszedł do Niego i oddając pokłon, prosił: "Panie, moja córka dopiero co skonała, lecz przyjdź i włóż na nią rękę, a żyć będzie". Jezus wstał i wraz z uczniami poszedł za nim.
więcej

Nie noście z sobą trzosa ani torby - Łk 10, 1-12

Stanisław Biel SJ
Niedziela, 4 lipca 2010, godz. 07:06
Następnie wyznaczył Pan jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał.
więcej

Okruchy Ewangelii – XIV niedziela zwykła

Radio Watykańskie / Tadeusz Wojda SAC
Sobota, 3 lipca 2010, godz. 20:14
„Następnie wyznaczył Pan jeszcze innych siedemdziesięciu dwu i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział do nich: «Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście Pana żniwa, aby wyprawił robotników na swoje żniwo»” (Łk 10,1-2).
więcej

Dotknijmy Jezusa sercem - J 20, 24-29

Mieczysław Łusiak SJ
Sobota, 3 lipca 2010, godz. 07:07
Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. Inni więc uczniowie mówili do niego: "Widzieliśmy Pana".
więcej

Specjalista od najgorszej choroby - Mt 9, 9-13

Mieczysław Łusiak SJ
Piątek, 2 lipca 2010, godz. 07:08
Odchodząc z Kafarnaum Jezus ujrzał człowieka siedzącego w komorze celnej, imieniem Mateusz, i rzekł do niego: "Pójdź za Mną". On wstał i poszedł za Nim.
więcej

Tu samoobsługa jest niemożliwa - Mt 9, 1-8

Mieczysław Łusiak SJ
Czwartek, 1 lipca 2010, godz. 07:02
Jezus wsiadł do łodzi, przeprawił się z powrotem i przyszedł do swego miasta. I oto przynieśli Mu paralityka, leżącego na łożu. Jezus widząc ich wiarę, rzekł do paralityka: "Ufaj, synu, odpuszczają ci się twoje grzechy". Na to pomyśleli sobie niektórzy z uczonych w Piśmie: "On bluźni".
więcej

Po co zginęły świnie? - Mt 8, 28-34

Mieczysław Łusiak SJ
Środa, 30 czerwca 2010, godz. 07:05
Gdy Jezus przybył na drugi brzeg do kraju Gadareńczyków, wybiegli Mu naprzeciw dwaj opętani, którzy wyszli z grobów, bardzo dzicy, tak że nikt nie mógł przejść tą drogą. Zaczęli krzyczeć: "Czego chcesz od nas, Jezusie, Synu Boży? Przyszedłeś tu przed czasem dręczyć nas?"
więcej

Nie zrozumiesz siebie bez Jezusa - Mt 16, 13-19

Mieczysław Łusiak SJ
Wtorek, 29 czerwca 2010, godz. 07:04
Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: "Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?" A oni odpowiedzieli: "Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków". Jezus zapytał ich: "A wy, za kogo Mnie uważacie?"
więcej

Wybrać mądre szaleństwo - Mt 8, 18-22

Mieczysław Łusiak SJ
Poniedziałek, 28 czerwca 2010, godz. 07:08
Gdy Jezus zobaczył tłum dokoła siebie, kazał odpłynąć na drugą stronę. Wtem przystąpił pewien uczony w Piśmie i rzekł do Niego: "Nauczycielu, pójdę za Tobą, dokądkolwiek się udasz".
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook