Dobro powinno być ukarane - Mt 6, 1-6. 16-18

Mieczysław Łusiak SJ
Środa, 17 lutego 2010, godz. 07:01
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie.
więcej

Najgorsza trucizna - Mk 8, 14-21

Mieczysław Łusiak SJ
Wtorek, 16 lutego 2010, godz. 07:03
Uczniowie Jezusa zapomnieli wziąć chlebów i tylko jeden chleb mieli ze sobą w łodzi. Wtedy Jezus im przykazał: "Uważajcie, strzeżcie się kwasu faryzeuszów i kwasu Heroda".
więcej

Jakim językiem mówi Bóg? - Mk 8, 11-13

Mieczysław Łusiak SJ
Poniedziałek, 15 lutego 2010, godz. 07:12
Faryzeusze zaczęli rozprawiać z Jezusem, a chcąc wystawić Go na próbę, domagali się od Niego znaku. On zaś westchnął głęboko w duszy i rzekł: "Czemu to plemię domaga się znaku? Zaprawdę powiadam wam: żaden znak nie będzie dany temu plemieniu".
więcej

Klucze do nieba

Dariusz Piórkowski SJ
Niedziela, 14 lutego 2010, godz. 11:57
Dobrze jest doświadczyć pewnych braków w życiu. Gdybyśmy ciągle opływali we wszystko, gdybyśmy, porównani przez św. Pawła do glinianych naczyń, byli napełnieni po same brzegi rozmaitymi rzeczami, nie moglibyśmy przyjąć więcej darów. Zatrzymalibyśmy się w pół drogi.
więcej

Błogosławieni jesteście wy... - Łk 6,17.20-26

Stanisław Biel SJ
Niedziela, 14 lutego 2010, godz. 07:13
Jezus zeszedł z nimi na dół i zatrzymał się na równinie. Był tam duży poczet Jego uczniów i wielkie mnóstwo ludu z całej Judei i Jerozolimy oraz z wybrzeża Tyru i Sydonu; A On podniósł oczy na swoich uczniów i mówił
więcej

Bez Miłości zasłabną w drodze - Mk 8, 1-10

Mieczysław Łusiak SJ
Sobota, 13 lutego 2010, godz. 07:05
Gdy znowu wielki tłum był z Jezusem i nie mieli co jeść, przywołał do siebie uczniów i rzekł im: "Żal mi tego tłumu, bo już trzy dni trwają przy Mnie, a nie mają co jeść. A jeśli ich puszczę zgłodniałych do domu, zasłabną w drodze; bo niektórzy z nich przyszli z daleka".
więcej

Wyleczmy głuchotę na Ewangelię - Mk 7,31-37

Mieczysław Łusiak SJ
Piątek, 12 lutego 2010, godz. 07:04
Jezus opuścił okolice Tyru i przez Sydon przyszedł nad Jezioro Galilejskie, przemierzając posiadłości Dekapolu.
więcej

Bądźmy szalenie pewni - Mk 7, 24-30

Mieczysław Łusiak SJ
Czwartek, 11 lutego 2010, godz. 07:06
Jezus udał się w okolice Tyru i Sydonu. Wstąpił do pewnego domu i chciał, żeby nikt o tym nie wiedział, lecz nie mógł pozostać w ukryciu. Wnet bowiem usłyszała o Nim kobieta, której córeczka była opętana przez ducha nieczystego. Przyszła, upadła Mu do nóg, a była to poganka, Syrofenicjanka rodem, i prosiła Go, żeby złego ducha wyrzucił z jej córki.
więcej

Nie bądź wpływowy, lecz wolny! - Mk 7, 14-23

Mieczysław Łusiak SJ
Środa, 10 lutego 2010, godz. 07:01
Jezus przywołał znowu tłum do siebie i rzekł do niego: "Słuchajcie Mnie wszyscy i zrozumcie. Nic nie wchodzi z zewnątrz w człowieka, co mogłoby uczynić go nieczystym; lecz co wychodzi z człowieka, to czyni człowieka nieczystym. Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha".
więcej

Abyśmy przylgnęli do Boga sercem - Mk 7,1-13

Mieczysław Łusiak SJ
Wtorek, 9 lutego 2010, godz. 07:02
U Jezusa zebrali się faryzeusze i kilku uczonych w Piśmie, którzy przybyli z Jerozolimy. I zauważyli, że niektórzy z Jego uczniów brali posiłek nieczystymi, to znaczy nieumytymi rękami. Faryzeusze bowiem i w ogóle Żydzi, trzymając się tradycji starszych, nie jedzą, jeśli sobie rąk nie obmyją, rozluźniając pięść. I gdy wrócą z rynku, nie jedzą, dopóki się nie obmyją. Jest jeszcze wiele innych zwyczajów, które przejęli i których przestrzegają, jak obmywanie kubków, dzbanków, naczyń miedzianych.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook