Lecz o dniu owym nikt nie wie – Mk 13, 24-32

Stanisław Biel SJ
Niedziela, 15 listopada 2009, godz. 04:38
Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. W Liturgii Słowa pojawiają się teksty eschatologiczno-apokaliptyczne. Eschatologia mówi o rzeczach ostatecznych, definitywnych. Natomiast apokalipsa oznacza zdjęcie, usunięcie zasłony, czyli objawienie.
więcej

Rozważania na temat Słowa – Łk 18, 1-8

Mieczysław Łusiak SJ
Sobota, 14 listopada 2009, godz. 03:40
Jezus opowiedział swoim uczniom przypowieść o tym, że zawsze powinni się modlić i nie ustawać: "W pewnym mieście żył sędzia, który Boga się nie bał i nie liczył się z ludźmi.
więcej

Rozważania na temat Słowa – Łk 17, 26-37

Mieczysław Łusiak SJ
Piątek, 13 listopada 2009, godz. 05:17
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Jak działo się za dni Noego, tak będzie również za dni Syna Człowieczego: jedli i pili, żenili się i za mąż wychodziły aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki; nagle przyszedł potop i wygubił wszystkich.
więcej

Rozważania na temat Słowa – Łk 17, 20-25

Mieczysław Łusiak SJ
Czwartek, 12 listopada 2009, godz. 08:00
Jezus zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: "Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie; i nie powiedzą: «Oto tu jest» albo: «tam». Oto bowiem królestwo Boże jest pośród was".
więcej

Rozważania na temat Słowa – Łk 17, 11-19

Mieczysław Łusiak SJ
Środa, 11 listopada 2009, godz. 03:10
Zmierzając do Jerozolimy Jezus przechodził przez pogranicze Samarii i Galilei. Gdy wchodził do pewnej wsi, wyszło naprzeciw Niego dziesięciu trędowatych. Zatrzymali się z daleka i głośno zawołali: "Jezusie, Mistrzu, ulituj się nad nami".
więcej

Rozważania na temat Słowa – Łk 17, 7-10

Mieczysław Łusiak SJ
Wtorek, 10 listopada 2009, godz. 06:02
Jezus powiedział do swoich apostołów: "Kto z was, mając sługę, który orze lub pasie, powie mu, gdy on wróci z pola: «Pójdź i siądź do stołu»?
więcej

Rozważania na temat Słowa – J 2, 13-22

Mieczysław Łusiak SJ
Poniedziałek, 9 listopada 2009, godz. 06:27
Zbliżała się pora Paschy żydowskiej i Jezus udał się do Jerozolimy. W świątyni napotkał tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie, oraz siedzących za stołami bankierów. Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał. Do tych zaś, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: "Weźcie to stąd, a nie róbcie z domu mego Ojca targowiska". Uczniowie Jego przypomnieli sobie, że napisano: "Gorliwość o dom Twój pożera Mnie".
więcej

Uboga wdowa wrzuciła najwięcej – Mk 12, 38-44

Stanisław Biel SJ
Niedziela, 8 listopada 2009, godz. 05:41
Dzisiejszy fragment Ewangelii kończy dyskusje Jezusa z faryzeuszami i uczonymi w Piśmie w świątyni. Jezus odpowiadał na zarzuty dotyczące Jego autorytetu, dyskutował o podatkach dla Cezara, na temat zmartwychwstania i największego przykazania. I zakończył te dyskusje w sposób zaskakujący. Nie poprzez egzegezę Pisma, ale poprzez egzegezę gestu ubogiej wdowy.
więcej

Prowokująca roztropność synów tego świata

Krzysztof Osuch SJ
Sobota, 7 listopada 2009, godz. 07:30
Jaka wolność? – Prowokująca roztropność synów tego świata. Refleksja nad ewangelią wg św. Łukasza 16, 1-8.9.
więcej

Rozważania na temat Słowa – Łk 16, 9-15

Mieczysław Łusiak SJ
Sobota, 7 listopada 2009, godz. 04:35
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Pozyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną, aby gdy wszystko się skończy, przyjęto was do wiecznych przybytków.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook