Jakim językiem mówi Bóg? - Mk 8, 11-13

Mieczysław Łusiak SJ
Poniedziałek, 15 lutego 2010, godz. 07:12
Faryzeusze zaczęli rozprawiać z Jezusem, a chcąc wystawić Go na próbę, domagali się od Niego znaku. On zaś westchnął głęboko w duszy i rzekł: "Czemu to plemię domaga się znaku? Zaprawdę powiadam wam: żaden znak nie będzie dany temu plemieniu".
więcej

Klucze do nieba

Dariusz Piórkowski SJ
Niedziela, 14 lutego 2010, godz. 11:57
Dobrze jest doświadczyć pewnych braków w życiu. Gdybyśmy ciągle opływali we wszystko, gdybyśmy, porównani przez św. Pawła do glinianych naczyń, byli napełnieni po same brzegi rozmaitymi rzeczami, nie moglibyśmy przyjąć więcej darów. Zatrzymalibyśmy się w pół drogi.
więcej

Błogosławieni jesteście wy... - Łk 6,17.20-26

Stanisław Biel SJ
Niedziela, 14 lutego 2010, godz. 07:13
Jezus zeszedł z nimi na dół i zatrzymał się na równinie. Był tam duży poczet Jego uczniów i wielkie mnóstwo ludu z całej Judei i Jerozolimy oraz z wybrzeża Tyru i Sydonu; A On podniósł oczy na swoich uczniów i mówił
więcej

Bez Miłości zasłabną w drodze - Mk 8, 1-10

Mieczysław Łusiak SJ
Sobota, 13 lutego 2010, godz. 07:05
Gdy znowu wielki tłum był z Jezusem i nie mieli co jeść, przywołał do siebie uczniów i rzekł im: "Żal mi tego tłumu, bo już trzy dni trwają przy Mnie, a nie mają co jeść. A jeśli ich puszczę zgłodniałych do domu, zasłabną w drodze; bo niektórzy z nich przyszli z daleka".
więcej

Wyleczmy głuchotę na Ewangelię - Mk 7,31-37

Mieczysław Łusiak SJ
Piątek, 12 lutego 2010, godz. 07:04
Jezus opuścił okolice Tyru i przez Sydon przyszedł nad Jezioro Galilejskie, przemierzając posiadłości Dekapolu.
więcej

Bądźmy szalenie pewni - Mk 7, 24-30

Mieczysław Łusiak SJ
Czwartek, 11 lutego 2010, godz. 07:06
Jezus udał się w okolice Tyru i Sydonu. Wstąpił do pewnego domu i chciał, żeby nikt o tym nie wiedział, lecz nie mógł pozostać w ukryciu. Wnet bowiem usłyszała o Nim kobieta, której córeczka była opętana przez ducha nieczystego. Przyszła, upadła Mu do nóg, a była to poganka, Syrofenicjanka rodem, i prosiła Go, żeby złego ducha wyrzucił z jej córki.
więcej

Nie bądź wpływowy, lecz wolny! - Mk 7, 14-23

Mieczysław Łusiak SJ
Środa, 10 lutego 2010, godz. 07:01
Jezus przywołał znowu tłum do siebie i rzekł do niego: "Słuchajcie Mnie wszyscy i zrozumcie. Nic nie wchodzi z zewnątrz w człowieka, co mogłoby uczynić go nieczystym; lecz co wychodzi z człowieka, to czyni człowieka nieczystym. Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha".
więcej

Abyśmy przylgnęli do Boga sercem - Mk 7,1-13

Mieczysław Łusiak SJ
Wtorek, 9 lutego 2010, godz. 07:02
U Jezusa zebrali się faryzeusze i kilku uczonych w Piśmie, którzy przybyli z Jerozolimy. I zauważyli, że niektórzy z Jego uczniów brali posiłek nieczystymi, to znaczy nieumytymi rękami. Faryzeusze bowiem i w ogóle Żydzi, trzymając się tradycji starszych, nie jedzą, jeśli sobie rąk nie obmyją, rozluźniając pięść. I gdy wrócą z rynku, nie jedzą, dopóki się nie obmyją. Jest jeszcze wiele innych zwyczajów, które przejęli i których przestrzegają, jak obmywanie kubków, dzbanków, naczyń miedzianych.
więcej

Dziś też można dotknąć Jezusa - Mk 6, 53-56

Mieczysław Łusiak SJ
Poniedziałek, 8 lutego 2010, godz. 07:31
Aby doznać uzdrowienia przez Jezusa, bardzo istotną rzeczą jest dotknąć Go. „Wszyscy, którzy się Go dotknęli, odzyskiwali zdrowie”. Dziś też można dotknąć Jezusa. Ale tak samo jak wtedy trzeba Go szukać i umieć rozpoznać.
więcej

Olśniewająca optyka daru – i co jej zagraża?

Krzysztof Osuch SJ
Niedziela, 7 lutego 2010, godz. 08:32
To dobrze, że słowo Boże wciąż na nowo i na różny sposób przypomina nam, że dana nam doczesność nie jest jedynie rynkiem dla han¬dlarzy i halą fabryczną dla przemysłowców. Wszechświat, a w nim nasza planeta, jest miejscem świętej obec¬ności Stwórcy. Bezkresny Kosmos i Ziemia to fanum – świątynia, w której człowiek spotyka Boga i z Nim nawiązuje intensywną relację.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook