Nie bójmy się trudności! - Mt 14, 22-36

Mieczysław Łusiak SJ
Wtorek, 3 sierpnia 2010, godz. 07:14
Skoro tłum został nakarmiony, Jezus zaraz przynaglił uczniów, żeby wsiedli do łodzi i wyprzedzili Go na drugi brzeg, zanim odprawi tłumy. Gdy to uczynił, wyszedł sam jeden na górę, aby się modlić. Wieczór zapadł, a On sam tam przebywał. Łódź zaś była już sporo stadiów oddalona od brzegu, miotana falami, bo wiatr był przeciwny.
więcej

Jezus chętnie nam służy - Mt 14, 13-21

Mieczysław Łusiak SJ
Poniedziałek, 2 sierpnia 2010, godz. 07:15
Gdy Jezus usłyszał o śmierci Jana Chrzciciela, oddalił się stamtąd w łodzi na miejsce pustynne, osobno. Lecz tłumy zwiedziały się o tym i z miast poszły za Nim pieszo. Gdy wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi i uzdrowił ich chorych. A gdy nastał wieczór przystąpili do Niego uczniowie i rzekli: "Miejsce tu jest puste i pora już spóźniona. Każ więc rozejść się tłumom: niech idą do wsi i zakupią sobie żywności".
więcej

Kto skarby gromadzi dla siebie - Łk 12, 13 – 21

Stanisław Biel SJ
Niedziela, 1 sierpnia 2010, godz. 12:10
Wtedy ktoś z tłumu rzekł do Niego: «Nauczycielu, powiedz mojemu bratu, żeby się podzielił ze mną spadkiem». Lecz On mu odpowiedział: «Człowieku, któż Mię ustanowił sędzią albo rozjemcą nad wami?» Powiedział też do nich: «Uważajcie i strzeżcie się wszelkiej chciwości, bo nawet gdy ktoś opływa [we wszystko], życie jego nie jest zależne od jego mienia».
więcej

Grzech czyni człowieka słabym - Mt 14, 1-12

Mieczysław Łusiak SJ
Sobota, 31 lipca 2010, godz. 07:14
W owym czasie doszła do uszu tetrarchy Heroda wieść o Jezusie. I rzekł do swych dworzan: "To Jan Chrzciciel. On powstał z martwych i dlatego moce cudotwórcze działają w nim".
więcej

Koniec z szufladkowaniem! - Mt 13, 54-58

Mieczysław Łusiak SJ
Piątek, 30 lipca 2010, godz. 07:15
Jezus, przyszedłszy do swego rodzinnego miasta, nauczał ich w synagodze, tak że byli zdumieni i pytali:
więcej

Nie wystarczy być dobrym - Łk 10, 38-42

Mieczysław Łusiak SJ
Czwartek, 29 lipca 2010, godz. 07:07
Jezus przyszedł do jednej wsi. Tam pewna niewiasta, imieniem Marta, przyjęła Go do swego domu. Miała ona siostrę, imieniem Maria, która siadła u nóg Pana i przysłuchiwała się Jego mowie.
więcej

Zawsze jesteśmy bezcenni Mt 13, 44-46

Mieczysław Łusiak SJ
Środa, 28 lipca 2010, godz. 07:12
Jezus powiedział do tłumów: "Królestwo niebieskie podobne jest do skarbu ukrytego w roli. Znalazł go pewien człowiek i ukrył ponownie. Uradowany poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił tę rolę.
więcej

Aby wyróść z zainteresowania złem… - Mt 13, 36-43

Mieczysław Łusiak SJ
Wtorek, 27 lipca 2010, godz. 07:24
Jezus odprawił tłumy i wrócił do domu. Tam przystąpili do Niego uczniowie i prosili Go: "Wyjaśnij nam przypowieść o chwaście".
więcej

Niesamowita moc królestwa niebieskiego - Mt...

Mieczysław Łusiak SJ
Poniedziałek, 26 lipca 2010, godz. 07:31
Jezus opowiedział tłumom tę przypowieść: "Królestwo niebieskie podobne jest do ziarnka gorczycy, które ktoś wziął i posiał na swej roli. Jest ono najmniejsze ze wszystkich nasion, lecz gdy wyrośnie, jest większe od innych jarzyn i staje się drzewem, tak że ptaki przylatują z powietrza i gnieżdżą się na jego gałęziach".
więcej

O wspaniałym Rolniku - Mt 13, 24-30

Mieczysław Łusiak SJ
Sobota, 24 lipca 2010, godz. 09:14
Jezus opowiedział tłumom tę przypowieść: "Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który posiał dobre nasienie na swojej roli. Lecz gdy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook