Kto z kim przystaje, takim się staje - J 15,9-17

Mieczysław Łusiak SJ
Piątek, 14 maja 2010, godz. 07:10
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej. Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
więcej

Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni -J16,16-20

Mieczysław Łusiak SJ
Czwartek, 13 maja 2010, godz. 07:01
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Jeszcze chwila, a nie będziecie Mnie oglądać, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie". Wówczas niektórzy z Jego uczniów mówili miedzy sobą: "Co to znaczy, co nam mówi: «Chwila, a nie będziecie Mnie oglądać, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie»; oraz: «Idę do Ojca»?" Powiedzieli więc: "Co znaczy ta chwila, o której mówi? Nie rozumiemy tego, co mówi".
więcej

Duch Święty jest bardzo ważny! - J 16, 12-15

Mieczysław Łusiak SJ
Środa, 12 maja 2010, godz. 07:05
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz jeszcze znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy.
więcej

Najlepszy pocieszyciel i formator - J 16, 5-11

Mieczysław Łusiak SJ
Wtorek, 11 maja 2010, godz. 07:11
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Teraz idę do Tego, który Mnie posłał, a nikt z was nie pyta Mnie: «Dokąd idziesz?» Ale ponieważ to wam powiedziałem, smutek napełnił wam serce
więcej

Winna jest ignorancja - J 15, 26 - 16, 4a

Mieczysław Łusiak SJ
Poniedziałek, 10 maja 2010, godz. 07:15
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Gdy przyjdzie Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku. To wam powiedziałem, abyście się nie załamali w wierze
więcej

Jedność i poprawność - słowo na niedzielę

Dziennik Polski
Ks. Krzysztof Mądel
Niedziela, 9 maja 2010, godz. 13:46
Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy u niego przebywać. Kto Mnie nie miłuje, ten nie zachowuje słów moich.
więcej

On was wszystkiego nauczy - J 14, 23-29

Stanisław Biel SJ
Niedziela, 9 maja 2010, godz. 07:04
Jezus powiedział do swoich uczniów: Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy u niego przebywać. Kto Mnie nie miłuje, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca.
więcej

O poczuciu własnej wartości - J 10, 11-16

Mieczysław Łusiak SJ
Sobota, 8 maja 2010, godz. 07:05
Jezus powiedział do faryzeuszów: "Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, do którego owce nie należą, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza. Najemnik ucieka dlatego, że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach.
więcej

Trzymajmy się Dobrej Drogi - J 14, 6-14

Mieczysław Łusiak SJ
Czwartek, 6 maja 2010, godz. 07:06
Jezus powiedział do Tomasza: "Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie. Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście".
więcej

Nie obdarowuje się byle kogo - J 15, 1-8

Mieczysław Łusiak SJ
Środa, 5 maja 2010, godz. 07:08
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który uprawia. Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę.
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook