Szustak OP: Ewangelia dla potłuczonych (1)

Publikujemy kazanie z pierwszego dnia rekolekcji "Ewangelia dla potłuczonych", głoszonych przez o. Adama Szustaka OP u krakowskich dominikanów.

 

Z Ewangelii według świętego Marka

 

Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam przemienił się wobec nich. Jego odzienie stało się lśniąco białe tak, jak żaden wytwórca sukna na ziemi wybielić nie zdoła. I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem.


Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: «Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy; postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza». Nie wiedział bowiem, co należy mówić, tak byli przestraszeni.


I zjawił się obłok, osłaniający ich, a z obłoku odezwał się głos: «To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie». I zaraz potem, gdy się rozejrzeli, nikogo już nie widzieli przy sobie, tylko samego Jezusa.


A gdy schodzili z góry, przykazał im, aby nikomu nie rozpowiadali o tym, co widzieli, zanim Syn Człowieczy nie powstanie z martwych. Zachowali to polecenie, rozprawiając tylko między sobą, co znaczy powstać z martwych.

 

 

Kazanie: o. Adam Szustak OP

"O moim Bogu potłuczonym"

 

 

 

Polecamy rozważania o. Adama Szustaka na każdy dzień Wielkiego Postu

  

 

Wszystkie kazania

i konferencje

o. Adama Szustaka

znajdziesz na profilu

"Langusta na palmie"

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

39

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~;;00 22:15:09 | 2012-03-12
Dziękuję za to wspaniałe  kazanie

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~;-( 20:28:52 | 2012-03-10
Szkoda, że kazanie nie podane w postaci mp3 ;-(

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

iz5410 09:52:17 | 2012-03-05
 Do ~Ferrero
...Jeśli nie staniecie się jak dzieci... :) to nie dziecinne, ale piękne, że szukasz! Naprawdę warto. Tylko w Bogu jest prawdziwa radość, której szuka każde ludzkie serce. Powodzenia w szukaniu Prawdy na Drodze do Życia! :))
<><

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Ferrero 22:51:27 | 2012-03-04
Bardzo fajnie, że można takich kazań wysłuchać - jak nie na żywo, to chociażby tutaj. Dla mnie, osoby poszukującej Boga i próbującej rozważać Pismo Święte to bardzo ważne, żeby odnajdywać takie perełki i uczyć się innego spojrzenia na Słowo Boże. Sama chyba w życiu nie doszłabym do wniosku, że Bóg może być potłuczony i jeszcze ten wniosek obalić. Dla osób, które "siedzą w tym od dawna", to może być dziecinne, albo dziwne, ale tak na prawdę nie jest łatwo nauczyć się tego wszystkiego od podstaw. Ogarnąć, co Biblia mówi dosłownie, porównać z innymi tekstami, przemyśleć, wnieść do swojego życia, postawić w świetle "mojego dzisiaj". Dobrze jest mieć tego typu pomoce - czerpać od innych, by później samemu oświecać drogę szukającym. :)

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?