Tu nie ma samoobsługi - Mt 9, 1-8

Jezus wsiadł do łodzi, przeprawił się z powrotem i przyszedł do swego miasta. I oto przynieśli Mu paralityka, leżącego na łożu. Jezus widząc ich wiarę, rzekł do paralityka: "Ufaj, synu, odpuszczają ci się twoje grzechy". Na to pomyśleli sobie niektórzy z uczonych w Piśmie: "On bluźni".


A Jezus, znając ich myśli, rzekł: "Dlaczego złe myśli nurtują w waszych sercach? Cóż bowiem jest łatwiej powiedzieć: «Odpuszczają ci się twoje grzechy», czy też powiedzieć: «Wstań i chodź»? Otóż żebyście wiedzieli, iż Syn Człowieczy ma na ziemi władzę odpuszczania grzechów", rzekł do paralityka: "Wstań, weź swoje łoże i idź do domu".


On wstał i poszedł do domu. A tłumy ogarnął lęk na ten widok i wielbiły Boga, który takiej mocy udzielił ludziom.

 

Rozważanie do Ewangelii

 

Dzisiejsza Ewangelia opisuje tylko jedną z bardzo wielu rzeczy, które Pan Jezus zrobił, abyśmy uwierzyli, że On ma moc odpuścić nam grzechy. Bardzo potrzebujemy odpuszczenia grzechów, bo doskonale czujemy, że sami nie możemy sobie tego dać. Tu nie ma samoobsługi. I w dodatku to może dać tylko ktoś, kto jest bez grzechu. Owszem, grzeszny kapłan odpuszcza nam grzechy w spowiedzi świętej, ale robi to w imieniu Jezusa i na Jego polecenie. Spowiedź jest kolejnym sposobem Pana Boga na przekonanie nas, że On odpuszcza nam grzechy, jeśli tego chcemy. Warto z tego korzystać, bo „samoodpuszczenie” grzechów jest złudzeniem.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.55

Liczba głosów:

11

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~... 18:42:06 | 2011-06-30
SAMOODPUSZCZENIE JEST ZŁUDZENIEM...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Effa 12:18:31 | 2011-06-30
Trochę brakuje mi w tym rozważaniu odniesienia do uzdrowienia ciała..........
Choć odpuszczenie grzechów jest najważniejsze i "niewidoczne" dla oczu, to Jezus dokonał na potwierdzenie Swojej Mocy, również potrzebnego nam współczesnym znaku widzialnego. Słowa - "Wstań i chodź" - są również aktualne dzisiaj........
Szkoda, że tylko na mszach z modlitwą o uzdrowienie mówi się o tym........
W końcu na każdej Eucharystii Jezus uzdrawia i to nie tylko duszę.... Sama tego doświadczyłam wielokrotnie.

Oceń odpowiedz

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook