Najlepiej być trzecim synem - Mt 21, 28-32

Jezus powiedział do arcykapłanów i starszych ludu: "Co myślicie? Pewien człowiek miał dwóch synów. Zwrócił się do pierwszego i rzekł: «Dziecko, idź dzisiaj i pracuj w winnicy». Ten odpowiedział: «Idę, panie», lecz nie poszedł. Zwrócił się do drugiego i to samo powiedział. Ten odparł: «Nie chcę». Później jednak opamiętał się i poszedł. Któryż z tych dwóch spełnił wolę ojca?" Mówią Mu: "Ten drugi".


Wtedy Jezus rzekł do nich: "Zaprawdę, powiadam wam: Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego. Przyszedł bowiem do was Jan drogą sprawiedliwości, a wyście mu nie uwierzyli. Celnicy zaś i nierządnice uwierzyli mu. Wy patrzyliście na to, ale nawet później nie opamiętaliście się, żeby mu uwierzyć".

 

Rozważanie do Ewangelii


Stare porzekadło mówi: „Lepiej późno, niż wcale”. Dzisiejsza Ewangelia zdaje się potwierdzać słuszność tego porzekadła. Nawiązuje jednak do innej jeszcze ważnej prawdy. Tej mianowicie, że obecne nasze życie dane nam jest dla opamiętania i definitywnego wyboru dobra, a odrzucenia zła. Gorzej, jeśli owo opamiętanie pójdzie w przeciwną stronę, jak u pierwszego syna z przypowieści.


Jest jeszcze trzeci syn – Syn Boży, Jezus. On mówi „Idę, Ojcze” i idzie. Bierzmy przykład z Niego. Naśladujmy Jego, a wtedy żadne opamiętanie nie będzie nam potrzebne.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.79

Liczba głosów:

19

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~LUSTRO:)(: 18:27:36 | 2010-12-14
KAPITALNY KOMENTARZ.DZIĘKUJĘ:)

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

TSJ 13:20:08 | 2010-12-14
Wyrażenie "trzecia droga" zajaśniało w blasku Ewangelii :)

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?