#Ewangelia: oto sposób, byś odzyskał radość z życia [WIDEO]

Przeczytaj tekst Ewangelii na dziś i komentarze do niej.

 

Tekst Ewangelii:

 

Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.

 

J 15, 9-11

 

 

Komentarze do Ewangelii:

 

Wojciech Jędrzejewski OP:

 

 

Mieczysław Łusiak SJ:

 

Czy potrafimy wyobrazić sobie miłość Boga Ojca do Syna Bożego? Na pewno przekracza ona nasze wyobrażenia. I właśnie taką miłością Syn Boży - Jezus - nas kocha!


Abyśmy mogli "wytrwać w Jego miłości" musimy zachowywać Jego przykazania. Co oznacza "wytrwać w Jego miłości"? Oznacza doświadczać wszystkich jej owoców i odczuwać ją należycie. Zachowywanie przykazań Jezusa nie powinno więc być dla nas ciężarem, ale dobrodziejstwem, które okazujemy sami sobie.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Asmo 09:27:04 | 2019-05-23
Ciekawe jak by zabrzmiały te słowa Wojciech Jędrzejewskiego skierowane wprost do osoby cierpiącej, albo i kalekiej z powodu nieuleczalnej choroby? Ale rozumiem – te słowa nie dla nich...

W stwierdzeniu „Zachowywanie przykazań Jezusa nie powinno więc być dla nas ciężarem, ale dobrodziejstwem, które okazujemy sami sobie” jest zawarty pewien dziwny niuans. Jeśli bowiem ktoś twierdzi, że „nie powinno być”, to znaczy, że to bez wątpienia jest. Tu - ciężarem.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook