#Ewangelia: tylko Jezus może ci dać prawdziwą wolność

(fot. Austin Neill / unsplash,com)

Dużo ludzi myśli, że jedynym przejawem wolności jest możliwość robienia tego, co się chce. Tymczasem pierwszym warunkiem wolności jest brak win i brak jakiegokolwiek uwikłania w zło.
 

Słowa Ewangelii [J 8, 31-42]

 

 

Jezus powiedział do Żydów, którzy Mu uwierzyli: "Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli".


Odpowiedzieli Mu: "Jesteśmy potomstwem Abrahama i nigdy nie byliśmy poddani w niczyją niewolę. Jakżeż Ty możesz mówić: «Wolni będziecie?»"


Odpowiedział im Jezus: "Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu. A niewolnik nie przebywa w domu na zawsze, lecz Syn przebywa na zawsze. Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni. Wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, ale wy usiłujecie Mnie zabić, bo nie przyjmujecie mojej nauki. Głoszę to, co widziałem u mego Ojca, wy czynicie to, coście słyszeli od waszego ojca".


W odpowiedzi rzekli do Niego: "Ojcem naszym jest Abraham". Rzekł do nich Jezus: "Gdybyście byli dziećmi Abrahama, to byście pełnili czyny Abrahama. Teraz usiłujecie Mnie zabić, człowieka, który wam powiedział prawdę usłyszaną u Boga. Tego Abraham nie czynił. Wy pełnicie czyny ojca waszego".


Rzekli do Niego: "Myśmy się nie narodzili z nierządu, jednego mamy Ojca - Boga". Rzekł do nich Jezus: "Gdyby Bóg był waszym ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał".

 

Tylko dzieci Boga są wolne [Komentarz Mieczysława Łusiaka SJ]

 

Dużo ludzi myśli, że jedynym przejawem wolności jest możliwość robienia tego, co się chce. Tymczasem pierwszym warunkiem wolności jest brak win i brak jakiegokolwiek uwikłania w zło. Popełniane zło czyni człowieka winnym, a człowiek winny (dłużny) nigdy nie będzie do końca wolny. Nadto grzech jest wyparciem się Bożego dziecięctwa. Kto się nie przyznaje do Boga jako swego Ojca, ten staje się bezbronny i szybko traci wolność. Nie jesteśmy w stanie robić co chcemy bez wsparcia, które daje nam Bóg.

 

Jezus jest jedynym, który gwarantuje nam wieczną wolność. Bo nawet jeśli wpakujemy się w jakieś zło zaciągając winy, On nas już odkupił, i to całkowicie za darmo.

 

Rozmowy na temat Mszy świętej [Komentarz Wojciecha Jędrzejewskiego OP]

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (10)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

trytytka 11:08:54 | 2019-04-11
Redakcjo,

oto mamy kolejny dowód jak deonowy janek używający wielu już kont (m.in.: JAN, JAN777, NAJ, hitanachi, baba86, simson1, neoj, solo, egzorcysta, magdalena, mpjch777, kjch, IIeszek, wyrocznia, policemen, akemi, asdf12, arek.pl, MRL...) mija się z prawdą.

Ten człowiek używa wulgaryzmów wobec mnie ale rownież innych użytkowników tego portalu, np. przekleństwo, którego użył wobec użytkownika patyk. Ale i innych wyzywa od zboczeńców i antychrystów. A gdy nie może kogoś pokonać siłą argumentu, straszy prokuraturą. Nawet redakcja była przez niego szantażowana w ten sposób. Tą działalność prowadzi od 9 lat. Myślę, że już wystarczy.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

KOKO 10:47:37 | 2019-04-11
''trytytka''znowu zaatakował mnie pod tematem:
''Czy diabeł może wchodzić do człowieka przez "furtki"? [ROZMOWA]''
ZATEM:
ADM. DEON
Zwracam się ze szczególną prośbą aby konto tej osoby  ''trytytka'' zostało już zamknięte. Człowiek ten dalej posługuje się swoja mściwością i kłamstwami. Nie rozmawia w temacie, lecz cały czas obmawia mnie i ubliża poprzez to że kłamie w zakresie pisania przeze mnie o Ewangelii Chrystusa. NIE NAPISAŁEM NIC COBY BYŁO SPRZECZNE Z EWANGELIĄ CHRYSTUSA. A ON NIGDY NIE WYKAZAŁ TEGO. DLATEGO ODNOSI SIĘ DO UBLIŻANIA MNIE I MOIM RODZICOM POPRZEZ PISANIE WULGARYZMÓW. Tyle dyskujii jakie się odbyły z moim udziałem nigdy nie bazowały na wizwiskach i kłamstwach OPRÓCZ OSOBY O NICKU ''trytytka''. Proszę przeczytać moją rozmowę z ''krzysiekniepieklo'' pod tym tematem i zobaczyć, że piszę prawdę. Natomiast nawet nie chciana przeze mnie rozmowa z ''trytytką'' zawsze  nie trzyma się tematu lecz człowiek ten wypisuje kłamstwa o mnie. Nie ja jestem tematem lecz podany na samej górze temat, do którego można się ustosunkować.
ZATEM JESZCZE RAZ PROSZĘ O ZAMKNIĘCIE KONTA ''trytytki '' BO JAK WIDAĆ DALEJ KONTYNUUJE ON SWOJĄ MŚCIWĄ DZIAŁALNOŚĆ WZGLĘDEM MOJEJ OSOBY.
SZCZEGÓLNIE PROSZĘ BO OSOBA TA NIE PRZESTANIE MNIE OBRAŻAĆ.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

KOKO 00:12:20 | 2019-04-11
ADM. DEON
Macie namacalny napisany przez ''trytytke''dowód jego mściwości i jego kłamstw. Nigdy mi nawet nie próbował dowieść, że napisałem nieprawdę. Jego odzywki były i dalej są obrażaniem mojej osoby to jego następny wpis, który nie ma nic wspólnego z moją wypowiedzią pod tym tematem.
Jest tak bezczelny i mświwy, że jeśli nie potrafi dowieść swojej racji do atakuje moich rodziców. Już Adm Deon usunął jego konto ''saska kępka'' za wulgarne słowa względem moich św. pamięci rodziców.
Jest to człowiek, KTÓRY CELOWO PROWOKUJE MNIE ABYM POPEŁNIŁ BŁĄD I ODPOWIEDZIAŁ MU TAKIMI SAMYMI WULGARNYMI SŁOWAMI JAK ON PISZE DO MNIE.

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

trytytka 23:20:01 | 2019-04-10
Redakcjo,

usuńcie konto użytkownika, który tytułował się już:  JAN, JAN777, NAJ, hitanachi, baba86, simson1, neoj, solo, egzorcysta, magdalena, mpjch777, kjch, IIeszek, wyrocznia, policemen, akemi, asdf12, arek.pl, MRL...

Po raz kolejny kłamie zarzucając mi stosowanie wulgaryzmów. Nigdy nie miało to miejsca, jednak on sam ma ich na koncie kilka, jak choćby: "s******laj z tego forum" rzucone wobec użytkownika patyk.

Ten człowiek wielokrotnie rozpisuje się tutaj wykładając swoją heretycką naukę, która nie ma nic wspólnego z nauczaniem Jezusa. Wielokrotnie udowadniano mu, że się myli, lecz on wtedy prowokuje innych do agresji przez sowje kłamstwa i manipulacje. Tylko czekać aż znowu zacznie straszyć prokuraturą.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

KOKO 22:39:34 | 2019-04-10
Administracja DEON
Proszę żebyście usunęli kolejne konto użytkownika ''trytytka''
Człowiek ten ani raz nie wykazał mi że się mylę w swoich opisach (komentarzach ) co do tematów tutaj poruszanych. Człowiek ten ubliża mi ciągle stosując wobec mnie swoją nienawiść. Proszę zwrócić uwagę, że to on nie napisał nic co do moich komentarzy poniżej lecz atakuje mnie bez przerwy w ohydny sposób. Forum to wymiana różnych zdań pod okreslonym tematem a nie obmawianie kogoś i ubliżanie mu. Człowiek ten jak widać sam zaczepia w ohydny sposób ludzi na tym forum i tylko czeka aby ktoś faktycznie nie wytrzymał i napisał złe słowa. To jego sposób mimo że sam posługuje się wulgaryzmami.
Jest to osoba nalężąca do nielicznych rozmówców która nie rozmawia w temacie lecz atakuje ad personamatem. Proszę zauważyć że ja woguje nie zaczepiałem tej osoby.
Wnoszę o likwidacje konta tej osoby aby uniemożliwić mu dalszą taką działalność a adm. Deon przekona się jaki spokój nastanie.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

trytytka 22:21:56 | 2019-04-10
Moderacjo,

proszę żebyście usunęli kolejne konto użytkownika, który miał ich już przeszło 20: JAN, JAN777, NAJ, hitanachi, baba86, simson1, neoj, solo, egzorcysta, magdalena, mpjch777, kjch, IIeszek, wyrocznia, policemen, akemi, asdf12, arek.pl, MRL...

Ten człowiek operuje mową nienawiści, obelgami i przekleństwami. Łamie tym samym regulamin.

Już nie wspomnę, że nie potrafi samodzielnie sklecić zdania, tylko kopiuje wypowiedzi innych użytkowników przekręcając pojedyncze słowa.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

KOKO 21:55:54 | 2019-04-10
trytytka

Internetowym trollem jesteś ty. To ty wszystkich, którzy nie zgadzają się z twoimi poglądami (swoistym eklektyzmem religijnym , obrzucasz stekiem wyzwisk ( jak np bura suka- to twoje wyzwiska)
Z twojej strony były i są kłamstwa, manipulacje, obelgi - to twoje narzędzia. Kolejne konta zostają ci usunięte za tą działalność ( takie jak saska kępka i wiele wiele innych), ale za każdym razem powraca...Teraz jest jako ''trytytka''

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

trytytka 20:47:12 | 2019-04-10
No proszę... kto to się pojawił by znów głosić herezje?

Toż to stały bywalec: deonowy janek.

Pozostałe jego konta to: JAN, JAN777, NAJ, hitanachi, baba86, simson1, neoj, solo, egzorcysta, magdalena, mpjch777, kjch, IIeszek, wyrocznia, policemen, akemi, asdf12, arek.pl, MRL... i inne.

Ten internetowy troll działa tutaj juz od 9 lat i widac nie zamierza przestać. Wszystkich, którzy nie zgadzają się z jego poglądami (swoistym eklektyzmem religijnym - wybiera sobie z chrześcijaństwa to co mu pasuje), gdy nie może ich przemóc, obrzuca stekiem wyzwisk, jak antychryst czy zboczeniec, nieraz uciekając się do przekleństw. Oczywiście zawsze sądzi, że to on jest poszkodowany i straszy prokuraturą, tyle że żadna ze spraw rzekomo przez niego zgłoszonych, nie została nigdy zakończona nawet postawieniem zarzutów.

Kłamstwa, manipulacje, obelgi - to jego narzędzia. Kolejne konta zostają mu usunięte za tą działalność, ale za każdym razem powraca...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

KOKO 12:03:01 | 2019-04-10
Pan Jezus Chrystus powiedział:
''Głoszę to, co widziałem u mego Ojca, wy czynicie to, coście słyszeli od waszego ojca".

''wy czynicie to, coście słyszeli od waszego ojca".''


Zatem kim jest ojciec ludzkości i stwórcą tego świata, BO NIE JEST NIM OJCIEC PANA JEZUSA CHRYSTUSA


43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. 45 A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie. 46 Kto z was udowodni Mi grzech? Jeżeli prawdę mówię, dlaczego Mi nie wierzycie? 47 Kto jest z Boga, słów Bożych słucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście»
OJCEM PANA JEZUSA CHRYSTUSA JES SAMOZOBRAZOWANY DUCH ŚWIĘTY PAN PANÓW
Jego imię jest takie samo jak SYNA . IMIĘ TO ''JEZUS''
''Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś4, aby tak jak My stanowili jedno. 12 Dopóki z nimi byłem, zachowywałem ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, i ustrzegłem ich, a nikt z nich nie zginął z wyjątkiem syna zatracenia, aby się spełniło Pismo5''
Władca tego świata, którego KK przyjął za Ojca Pana Jezusa Chrystusa TO DIABEŁ (44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca.)
Stary Testament dowodzi, że Bogiem I OJCEM dla Żydów był Jahwe władca tego świata.
Pan Jezus Chrystus wprost dowodzi , że Ojciec Żydów ( nie tylko) to diabeł.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~czesiek900 09:13:56 | 2019-04-10
(Kaznodziei 7:20) Nie ma bowiem na ziemi człowieka prawego, który zawsze czyni dobrze i nie grzeszy. (Rzymian 3:23) Wszyscy grzeszą i daleko im do chwały Bożej. -  Z tej żałosnej sytuacji Bóg postanowił wykupić rodzaj ludzki. (Jana 3:16) „Bo Bóg tak bardzo kocha ludzi, że dał swojego jednorodzonego Syna, żeby nikt, kto w niego wierzy, nie zginął, ale mógł żyć wiecznie.

 

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook