#Ewangelia: jeśli trafisz do piekła, to przede wszystkim z tego powodu

Maskacjusz

Prawda o potępieniu jest trudna. Wiedza o tym, jak do niego dochodzi, może uratować ci życie. Bóg nas nie potępia. Robimy to sami.

 

Tekst Ewangelii:

 

Jezus powiedział do Nikodema: «Nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił, Syna Człowieczego. A jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak potrzeba, by wywyższono Syna Człowieczego, aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne. Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony».

 

 

Komentarze do Ewangelii:

 

Mieczysław Łusiak SJ - "Potępiamy samych siebie"

 

Tak, Bóg daje wszystko, aby nas zbawić. W języku biblijnym, ale chyba też w każdym innym, "syn jednorodzony" oznacza po prostu "wszystko".

 

Miłujący ojciec bardziej bowiem ceni życie jednorodzonego syna, niż własne. Bóg daje więc najwyższą cenę za nasze zbawienie. Dlaczego? Ponieważ jesteśmy dla Niego bezcenni, pomimo naszych grzechów i naszej niewierności. Bóg nie wyrzekł się nas, chociaż my nie raz wyrzekamy się Jego.


Ocala nas miłość Boga i tylko ona. Nie zbawią nas żadne nasze wysiłki. Zbawienie można jednak odrzucić, zignorować je i dalej żyć z dala od Boga. Wówczas też Bóg nas nie potępia. Wówczas potępiamy sami siebie.

 

Wojciech Jędrzejewski OP:

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (11)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

lomen lomen 19:29:44 | 2018-09-14
@WYROCZNIA
Się niżej gęsto zrobiło, rzucasz tymi anatemami a ja mam pytanie. Mniam.
A to zdaje się Twoje słowa z pierwszej wypowiedzi:
"Nie wiem  jak w końcu brzmi wypowiedz papieża Franciszka ale jeśli faktycznie powiedział, że ‘’PIEKŁA’’ nie ma TO POWIEDZIAŁ PRAWDĘ.
JUŻ CZAS ABY WSZELKIE ODSTĘPSTWA KK OD EWANGELII CHRYSTUSA WYJAWIĆ I OGŁOSIĆ PRAWDĘ."


Nie możesz mnie zatem egzorcyzmować. A Ty Drogie Dziecko to w ogóle jesteś Katoliczką? I czy nie ma piekła bo "powiedział" czy "powiedział" bo nie ma? Zróbże jakąś egzegezę...

Oceń 2 10 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lomen lomen 14:20:55 | 2018-09-14
@WYROCZNIA (13:42:53 | 2018-09-14)

Jesteś zwykłym manipulatorem, oszustem bo złożyłaś w jedno:
'WYROCZNIA lomen

Oceń 1 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lomen lomen 13:08:45 | 2018-09-14
@WYROCZNIA
Jak ja "lubię" takich "specjalistów" od Pisma Świętego... Zupełnie się "koleżankę" czyta jak jak Świadków Jehowy. No to cytacik bo szkoda czasu na elaboraty:
"Zwycięzca to odziedziczy i będę Bogiem dla niego, a on dla mnie będzie synem. A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelakich kłamców: udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką. To jest śmierć druga." (Ap 21:7-8; BT)

A tak dla ciekawości, Ty co: WYROCZNIA Pana? Z takimi herezjami jakie walisz? Ciekawy ten "pan"... Taki chyba bliżej piekła cooo?

Oceń 1 7 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lomen lomen 11:43:10 | 2018-09-14
@WYROCZNIA
"Niektórzy myślą, że przez wzgląd na swe wielomóstwo zostaną wysłuchani" (por. Mt 6:7)

Cytat z "koleżanki"
"Nie dajcie się nabrać na szatańskie słowa takich ludzi jak ‘’ lomen’’
Jest on bowiem typową istotą żyjącą w mocy diabła przeklętego.
Dlaczego?
Dlatego, że nie dość, że kłamie w zakresie istnienia piekła to jeszcze zupełnie nie rozumie słow Pana Jezusa Chrystusa, KTÓRY POWIEDZIAŁ ŻE NIE BĘDZIE SĄDZIŁ NIKOGO I JEGO OJCIEC TAKŻE."

A "koleżanka"/"kolega" w ogóle czytał/a Pismo Święte?
I czy w ogóle rozumie co niżej napisałem?

A przypomnę to:
"A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków. Potem ujrzałem wielki biały tron i na nim Zasiadającego, od którego oblicza uciekła ziemia i niebo, a miejsca dla nich nie znaleziono. I ujrzałem umarłych - wielkich i małych - stojących przed tronem, a otwarto księgi. I inną księgę otwarto, która jest księgą życia. I osądzono zmarłych z tego, co w księgach zapisano, według ich czynów. I morze wydało zmarłych, co w nim byli, i Śmierć, i Otchłań wydały zmarłych, co w nich byli, i każdy został osądzony według swoich czynów. A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia. To jest śmierć druga - jezioro ognia. Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia, został wrzucony do jeziora ognia." (Ap 20:10-15; BT)

Oceń 4 10 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lomen lomen 08:39:14 | 2018-09-14
No, niemożliwe... To potępienie wieczne istnieje... czy tylko czasowe? A może tylko tu i teraz się męczymy? No, AL 297 jasno wyraża, że potępienia nie ma nawet własnego, co do wieczności a jak mówi AL 311 to i tak miłosierdzie jest pełnią sprawiedliwości. Ba właściwie po co sprawiedliwość skoro samo miłosierdzie wystarczy... Teraz powinna być zmiana jednej z głównych prawd wiary i powinna ona brzemić tak:
Bóg jest miłosierny i nie sprawuje żadnego sądu, potępienie nie istnieje.
Ha, ha, ha... jak Wy Państwo (Redakcja) w ogóle możecie publikować coś o potępieniu. W końcu wszyscy jesteśmy zbawieni. I to jest ta najważniejsza <i>"nowość Ducha Świętego"</i> ("papież Franciszek").

Oceń 2 14 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook