#Ewangelia: jeśli trafisz do piekła, to przede wszystkim z tego powodu

Maskacjusz

Prawda o potępieniu jest trudna. Wiedza o tym, jak do niego dochodzi, może uratować ci życie. Bóg nas nie potępia. Robimy to sami.

 

Tekst Ewangelii:

 

Jezus powiedział do Nikodema: «Nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił, Syna Człowieczego. A jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak potrzeba, by wywyższono Syna Człowieczego, aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne. Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony».

 

 

Komentarze do Ewangelii:

 

Mieczysław Łusiak SJ - "Potępiamy samych siebie"

 

Tak, Bóg daje wszystko, aby nas zbawić. W języku biblijnym, ale chyba też w każdym innym, "syn jednorodzony" oznacza po prostu "wszystko".

 

Miłujący ojciec bardziej bowiem ceni życie jednorodzonego syna, niż własne. Bóg daje więc najwyższą cenę za nasze zbawienie. Dlaczego? Ponieważ jesteśmy dla Niego bezcenni, pomimo naszych grzechów i naszej niewierności. Bóg nie wyrzekł się nas, chociaż my nie raz wyrzekamy się Jego.


Ocala nas miłość Boga i tylko ona. Nie zbawią nas żadne nasze wysiłki. Zbawienie można jednak odrzucić, zignorować je i dalej żyć z dala od Boga. Wówczas też Bóg nas nie potępia. Wówczas potępiamy sami siebie.

 

Wojciech Jędrzejewski OP:

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (32)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

lomen lomen 19:29:44 | 2018-09-14
@WYROCZNIA
Się niżej gęsto zrobiło, rzucasz tymi anatemami a ja mam pytanie. Mniam.
A to zdaje się Twoje słowa z pierwszej wypowiedzi:
"Nie wiem  jak w końcu brzmi wypowiedz papieża Franciszka ale jeśli faktycznie powiedział, że ‘’PIEKŁA’’ nie ma TO POWIEDZIAŁ PRAWDĘ.
JUŻ CZAS ABY WSZELKIE ODSTĘPSTWA KK OD EWANGELII CHRYSTUSA WYJAWIĆ I OGŁOSIĆ PRAWDĘ."


Nie możesz mnie zatem egzorcyzmować. A Ty Drogie Dziecko to w ogóle jesteś Katoliczką? I czy nie ma piekła bo "powiedział" czy "powiedział" bo nie ma? Zróbże jakąś egzegezę...

Oceń 2 10 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WYROCZNIA 14:46:49 | 2018-09-14
Myślę, że pokazałeś już wszystko jaki z ciebie przygłupiasty człowiek.
A szczytem jest twoje  pokazanie niby mojej manipulacji w kopiowaniu twojego wpisu. Tak wygląda kopia twojego wpisu i nie jest to żadna manipulacja. Niech każdy zrobi jakąkolwiek kopie czyjegoś komentarza wraz z nagłówkiem i zobaczy jak perfidnie kłamie ''lomen''.  Ośmieszyłeś siebie heretyku nawet tym że nie wykazałeś mi, że ja piszę herezję.
Ale to dobrze się stało, bo jeśli ktoś zechce przeczytać całość to będzie miał całkowity obraz twojej herezji. Zatem twoje porównanie mojej kopi twojego wpisu dowodzi, że to ty stosujesz UB-eckie metody.
PRECZ W MIEJSCE CI PRZEZNACZONE!!!

Króluj nam Panie Jezu Chryste

Oceń 8 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lomen lomen 14:20:55 | 2018-09-14
@WYROCZNIA (13:42:53 | 2018-09-14)

Jesteś zwykłym manipulatorem, oszustem bo złożyłaś w jedno:
'WYROCZNIA lomen

Oceń 1 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WYROCZNIA 13:42:53 | 2018-09-14
lomen

Napisałeś, że piszę herezje.
W odpowiedzi napisałem tobie abyś przytoczył moje słowa, które to są herezją.

''WYROCZNIA lomen | 2018-09-14 13:16:31
Przytocz bezwstydny kłamco moje słowa, które są herezją.''

Zatem wzywam ciebie abyś przytoczył te słowa a nie zachowywał się jak gówniarz.
Nie rozumiesz powagi sprawy. Jeśli mi zarzucasz herezję to uzasadnij to .
W przeciwnym przypadku:
W IMIĘ PANA JEZUSA CHRYSTUSA NAKAZUJĘ TOBIE
''ZAMILCZ BEZWSTYDNY KŁAMCO!!!''

To jedyne ostrzeżenie.

Oceń 9 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lomen lomen 13:08:45 | 2018-09-14
@WYROCZNIA
Jak ja "lubię" takich "specjalistów" od Pisma Świętego... Zupełnie się "koleżankę" czyta jak jak Świadków Jehowy. No to cytacik bo szkoda czasu na elaboraty:
"Zwycięzca to odziedziczy i będę Bogiem dla niego, a on dla mnie będzie synem. A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelakich kłamców: udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką. To jest śmierć druga." (Ap 21:7-8; BT)

A tak dla ciekawości, Ty co: WYROCZNIA Pana? Z takimi herezjami jakie walisz? Ciekawy ten "pan"... Taki chyba bliżej piekła cooo?

Oceń 1 7 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WYROCZNIA 12:45:49 | 2018-09-14
Lomen

Nie zadaj głupich pytań czy ja czytałem Pismo Święte.
Nie tylko czytałem ale prawidłowo je rozumię.
Ty natomiast posługujesz się dużą niewiedzą  co sam udowodniłeś.  Sam cytujesz słowa, których nie rozumiesz lub chcesz się zabawić w grę ‘’a może nie wyłapią mojego kłamstwa’’
Zobacz przywołujesz cytat :


‘’ "A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków’’

Gdzie tutaj jest cokolwiek o ludziach, którzy mają cierpieć wiecznie?
NIE MA.

I domyślam się że pojęcia nie masz DLACZEGO.
To obszerny temat i nie będę Ci tłumaczył bo naprawdę nie zrozumiesz. Jedynie zaznaczę, że wymienione istoty nie mogą być bezpowrotnie zniszczone BO TO CZĘŚĆ CIEMNOŚCI, KTÓRA ZOSTAŁA PO ODZIELENIU OD ŚWIATŁOŚCI. Aby to zrozumieś należy mieć wiedzę dotyczącą wymiarowości nie tylko tego świata.
A WIĘC SŁOWA KTÓRE PRZYTOCZYŁEŚ NIE OBEJMUJĄ LUDZI.
Dalej przywołujesz słowa:
‘’ . I osądzono zmarłych z tego, co w księgach zapisano, według ich czynów. I morze wydało zmarłych, co w nim byli, i Śmierć, i Otchłań wydały zmarłych, co w nich byli, i każdy został osądzony według swoich czynów. A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia. To jest śmierć druga - jezioro ognia. Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia, został wrzucony do jeziora ognia." (Ap 20:10-15; BT) ‘’

W tej części przywołanego cytatu masz wyraźnie potwierdzone, że ‘’słowa’’ będą sądzić ludzi o których MÓWIŁ SAM PAN JEZUS CHRYSTUS. DALEJ
MASZ NAPISANE, ŻE ‘’ . A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia. To jest śmierć druga - jezioro ognia.’’

JEST PONAD WSZELKĄ WĄTPLIWOŚ OKREŚLONE ŻE JEST TO ŚMIERĆ DRUGA.

MYŚLĘ ŻE ROZUMIESZ SŁOWO’’ ŚMIERĆ’’

I dalej jest napisane że DO TEGO SAMEGO JEZIORA OGNIA ZOSTALI WRZUCENI TAKŻE LUDZIE, KTÓRZY NIE ZOSTALI ZAPISANI W KSIĘDZE ŻYCIA A WIĘC PONIEŚLI ŚMIERĆ DRUGĄ.
JESZCZE RAZ ABYŚ POJĄŁ :
JEZIORO OGNIA JEST ŚMIERCIĄ DRUGĄ (. ‘’To jest śmierć druga - jezioro ognia.’’)


Co do samego sądu to wyraźnie jest napisane W NT:

''46 Ja przyszedłem na świat jako światło, aby każdy, kto we Mnie wierzy, nie pozostawał w ciemności. 47 A jeżeli ktoś posłyszy słowa moje, ale ich nie zachowa, to Ja go nie sądzę. Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat sądzić, ale aby świat zbawić.

''‘’ 22 Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi, 23 aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu. Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał.''8 A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelkich kłamców:
udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką.
To jest śmierć druga».''

''24 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia.''

ZATEM NIE IDZIESZ DOBRĄ DROGĄ LECZ DROGĄ KŁAMSTWA.
MAŁO TEGO WPROWADZASZ W BŁĄD INNYCH .
Opamiętaj się i więcej do mnie nie pisz, aż zaczniesz posługiwać się ‘’PRAWDĄ’’


Jan.

Oceń 9 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lomen lomen 11:43:10 | 2018-09-14
@WYROCZNIA
"Niektórzy myślą, że przez wzgląd na swe wielomóstwo zostaną wysłuchani" (por. Mt 6:7)

Cytat z "koleżanki"
"Nie dajcie się nabrać na szatańskie słowa takich ludzi jak ‘’ lomen’’
Jest on bowiem typową istotą żyjącą w mocy diabła przeklętego.
Dlaczego?
Dlatego, że nie dość, że kłamie w zakresie istnienia piekła to jeszcze zupełnie nie rozumie słow Pana Jezusa Chrystusa, KTÓRY POWIEDZIAŁ ŻE NIE BĘDZIE SĄDZIŁ NIKOGO I JEGO OJCIEC TAKŻE."

A "koleżanka"/"kolega" w ogóle czytał/a Pismo Święte?
I czy w ogóle rozumie co niżej napisałem?

A przypomnę to:
"A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków. Potem ujrzałem wielki biały tron i na nim Zasiadającego, od którego oblicza uciekła ziemia i niebo, a miejsca dla nich nie znaleziono. I ujrzałem umarłych - wielkich i małych - stojących przed tronem, a otwarto księgi. I inną księgę otwarto, która jest księgą życia. I osądzono zmarłych z tego, co w księgach zapisano, według ich czynów. I morze wydało zmarłych, co w nim byli, i Śmierć, i Otchłań wydały zmarłych, co w nich byli, i każdy został osądzony według swoich czynów. A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia. To jest śmierć druga - jezioro ognia. Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia, został wrzucony do jeziora ognia." (Ap 20:10-15; BT)

Oceń 4 10 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WYROCZNIA 10:36:56 | 2018-09-14
‘’ Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.’’

Umiłowani w Panu Jezusie Chrystusie

Nie dajcie się nabrać na szatańskie słowa takich ludzi jak ‘’ lomen’’
Jest on bowiem typową istotą żyjącą w mocy diabła przeklętego.
Dlaczego?
Dlatego, że nie dość, że kłamie w zakresie istnienia piekła to jeszcze zupełnie nie rozumie słow Pana Jezusa Chrystusa, KTÓRY POWIEDZIAŁ ŻE NIE BĘDZIE SĄDZIŁ NIKOGO I JEGO OJCIEC TAKŻE.

LUDZIE BĘDĄ SĄDZENI ‘’WEDŁUG SŁOWA ‘’ ( PISZĘ O SĄDZIE OSTATECZNYM, TYM OPISANYM W APOKALIPSIE )  CI, KTÓRZY NIE PRZYJĘLI PANA JEZUSA CHRYSTUSA. BO CI CO UWIERZYLI W PANA JEZUSA CHRYSTUSA I WYDAWALI OWOCE DUCHA ŚWIĘTEGO NIE BĘDĄ SĄDZENI LECZ ZE  ŚMIERCI CIELESNEJ PRZEJDĄ BEZPOŚREDNIO DO ŻYCIA DUCHOWEGO.
TAKA JEST PRAWDA O KTÓREJ MÓWI NOWY TESTAMENT A NAWET BEZPOŚREDNIO SAM PAN JEZUS CHRYSTUS.

‘’ 22 Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi, 23 aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu. Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał.

24 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia.’’


Co do SĄDU, to wpojono Wam fałsz KK wprowadzony od około III wieku , a przecież Pan Jezus Chrystus Jasno wypowiedział się w tym zakresie. A Wy zamiast sięgnąć do słów Ewangelii Chrystusa tkwicie w błędnych założeniach KKK.

Czy naprawdę jest tak trudno zrozumieć, że aby był sąd i sprawiedliwość , to MUSI BYĆ PRAWO.  No bo jak sądzić jeśliby go nie było. Więc tam gdzie jest PRAWO jest także SĄD. Ale sąd czyniony przez ‘’słowo’’
W tym jest bardzo ważna rzecz, że tam gdzie jest ‘’MIŁOŚĆ'' PRAWO JEST ZUPEŁNIE NIE POTRZEBNE. A więc każdy żyjący w DUCHU ŚW- MOCY OJCA PANA JEZUSA CHRYSTUSA NIE BĘDZIE SĄDZONY JAK POTWIERDZIŁ TO SAM PAN JEZUS CHRYSTUS .
Pan Jezus Chrystus powiedział:


46 Ja przyszedłem na świat jako światło, aby każdy, kto we Mnie wierzy, nie pozostawał w ciemności. 47 A jeżeli ktoś posłyszy słowa moje, ale ich nie zachowa, to Ja go nie sądzę. Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat sądzić, ale aby świat zbawić. 48 Kto gardzi Mną i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które powiedziałem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym.’’
Macie wyraźnie napisane, że Pan Jezus Chrystus NIE BĘDZIE SĄDZIŁ nawet jeśli :
‘ktoś posłyszy słowa moje, ale ich nie zachowa, to Ja go nie sądzę. Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat sądzić, ale aby świat zbawić.’’ ( Jana 12)

Macie także prosto napisane, że :

‘’ 21 Albowiem jak Ojciec wskrzesza umarłych i ożywia, tak również i Syn ożywia tych, których chce. 22 Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi, 23 aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu. Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał. 24 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia. 25 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, że nadchodzi godzina, nawet już jest, kiedy to umarli usłyszą5 głos Syna Bożego, i ci, którzy usłyszą, żyć będą. 26 Podobnie jak Ojciec ma życie w sobie, tak również dał Synowi: mieć życie w sobie samym. 27 Przekazał Mu władzę wykonywania sądu, ponieważ jest Synem Człowieczym. 28 Nie dziwcie się temu! Nadchodzi bowiem godzina, w której wszyscy, którzy spoczywają w grobach6, usłyszą głos Jego: 29 a ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny - na zmartwychwstanie potępienia. ( Jana 5/21)

W tych słowach Pan Jezus Chrystus wyraźnie mówi, że :

‘’22 Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi,’’
Nie potrzeba potężnej wiedzy aby zrozumieć, że Ojciec Pana Jezusa Chrystusa NIE BĘDZIE SĄDZIŁ NIKOGO, BO WŁADZĘ SĄDZENIA PRZEKAZAŁ SYNOWI NASZEMU ZBAWICIELOWI .
Ale Pan Jezus Chrystus także powiedział, że TEŻ NIE BĘDZIE SĄDZIŁ NIKOGO, NAWET TYCH , KTÓRZY USŁYSZELI SŁOWA JEGO I ICH NIE ZACHOWALI.

''24 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia.

Pan Jezus Chrystus przyjdzie i zabierze do swojego Królestwa wszystkich swoich wyznawców bez sądzenia. O tym mówią słowa:
33 Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. 34 Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: \"Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!’’Zatem czy można powiedzieć,  ŻE NIE MA SĄDU DLA TYCH CO ŻYJĄ W PANU JEZUSIE CHRYSTUSIE I ODŻYWIAJĄ SIĘ JEGO DUCHOWYM CIAŁEM  WYDAJĄC JEGO OWOCE?

ZDECYDOWANIE TAK bo nie ma innej odpowiedzi o czym potwierdził to sam PAN JEZUS CHRYSTUS


PONADTO ZAUWAŻCIE I ZROZUMCIE W KOŃCU, że jeśli ktoś mówi ''sprawiedliwy''  TO MUSI BYĆ '' PRAWO''  WZGLĘDEM KTÓREGO TA SPRAWIEDLIWOŚĆ ZOSTANIE WYMIERZONA.

A PRZECIEŻ PRZEZ PRAWO NIKT NIE BĘDZIE ZBAWIONY JASNO TO POTWIERDZA NT.
Przecież odpowiedz na pytanie '' czy istnieje piekło?'' jest w Nowym Testamencie.
Bez szczególnego wysilania mózgu mozna samemu odpowiedzieć na to pytanie.
''36 Odpowiedział Jezus: «Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom.''

''1 I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową,
bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły,
i morza już nie ma.''


Świat o którym wypowiada się Pan Jezus Chrystus, to nie tylko ziemia na której żyjesz, to wszystkie galaktyki WŁĄCZNIE Z JEGO WYMIAROWOŚCIA. A więc z NIEBAMI I PIEKŁEM.

JEST WYRAŹNIE OKREŚLONE, ŻE TEN ŚWIAT ZOSTANIE ZLIKWIDOWANY WŁĄCZNIE ZE SWOJA WYMIAROWOŚCIĄ.

A W MIEJSCE JEGO POWSTANIE NOWY
''1 I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową,
bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły,
i morza już nie ma.''
A co się stanie z tymi duszami co zasłużyły na PIEKŁO?

Odpowiedz jest tutaj:

''Ja pragnącemu
dam darmo pić ze źródła wody życia.
7 Zwycięzca to odziedziczy
i będę Bogiem dla niego,
a on dla mnie będzie synem3.
8 A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelkich kłamców:
udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką.
To jest śmierć druga».''

ROZUMIECIE SŁOWA ''TO JEST ŚMIERĆ DRUGA?

CO DO SAMEGO PIEKŁA:Nie wiem  jak w końcu brzmi wypowiedz papieża Franciszka ale jeśli faktycznie powiedział, że ‘’PIEKŁA’’ nie ma TO POWIEDZIAŁ PRAWDĘ.
JUŻ CZAS ABY WSZELKIE ODSTĘPSTWA KK OD EWANGELII CHRYSTUSA WYJAWIĆ I OGŁOSIĆ PRAWDĘ.

Za pośrednictwem doktryny o piekle władca tego świata  przypisuje PRAWDZIWEMU BOGU- OJCU PANA JEZUSA CHRYSTUSA  swój własny okrutny charakter. Dlatego nauka ta zamiast prowadzić niewierzących do Boga, odpycha od Niego, i wywołuje bunt. Wierzących zaś pozbawia pewności zbawienia, budząc strach, który nie należy do owoców Ducha Bożego (1J.4:18-19).
Przeczytaj dokładnie a zrozumiesz prawdę o piekle.


Jak rozumieć biblijne teksty, które wspominają "piekło"? Otóż słowo to w języku hebrajskim brzmi szeol, zaś w greckim najczęściej hades. Oba oznaczają "krainę umarłych" lub "grób". Najczęściej chodzi o "grób", jak na przykład w tekście: "I wydało morze umarłych, którzy się w nim znajdowali, również śmierć i piekło [grób - gr. hades] wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni każdy według uczynków swoich" (Ap.20:13-14).
Gehenna to inne greckie słowo tłumaczone jako "piekło". Pochodzi od doliny Hinnoma, w której spalano ofiary demonom (2Krl.23:10). Dolina ta symbolizuje jezioro ognia, które zniszczy wszystko, co znalazło się pod wpływem demonów. Spłoną w nim niezbawieni: "Bójcie się tego, który gdy zabija, ma moc wrzucić do piekła" (Łk.12:5). Spłonie w nim Szatan i jego aniołowie (Ap.20:10). Jezus zapowiedział to wyraźnie w przypowieści o kąkolu, mówiąc:
"A nieprzyjaciel, który go posiał, to diabeł, a żniwo, to koniec świata, żeńcy zaś, to aniołowie. Jak tedy zbiera się kąkol i pali w ogniu, tak będzie przy końcu świata." (Mt.13:39-40)
Najczęstszym argumentem na rzecz piekła jest przypowieść o ubogim Łazarzu spoczywającym na łonie Abrahama oraz bogaczu znoszącym męki w otchłani (Łk.16:19-31). Analizując jej treść musimy wziąć pod uwagę, że przypowieści Chrystusa miały charakter metaforyczny, a nie literalny, dlatego nikt nie rozumie literalnie kąkolu, panien, monet, owiec, pereł, ryb i kóz, które w nich występują.
Zgodzimy się, że przypowieść o bogaczu i Łazarzu nie może być równocześnie dosłowna i figuratywna. Jeśli chcemy ją rozumieć dosłownie, wówczas musimy przyjąć, że po pierwsze, łono Abrahama pomieści wszystkich zbawionych; po drugie, że niebo i piekło są dość blisko, aby ich mieszkańcy mogli ze sobą gaworzyć; po trzecie, że zmarli zabierają ze sobą do piekła czy niebia ciało z oczami, językiem, wargami oraz jego fizycznymi potrzebami, co jest sprzeczne ze słowami ''że ani ciało ani krew nie osiagną Królestwa Niebieskiego ''. Nietrudno się przekonać, że literalność w rozumieniu przypowieści prowadzi do absurdu.
Przypowieść o bogaczu i Łazarzu była metaforą odnoszącą się do chciwości faryzeuszy (Łk.16:14), którzy nauczali, że bogactwo dowodzi Bożego błogosławieństwa, zaś bieda jego braku. Bogacz reprezentował Żydów, zaś biedak pogan, których faryzeusze uważali za niegodnych zbawienia. Wysoce figuratywnym językiem Jezus zabezpieczył tę przypowieść przed niepożądanymi wnioskami odnośnie stanu umarłych czy kary dla niepobożnych.
Pismo Święte mówi, że zmarli są w swoich grobach (Hi.17:13; 7:9-10) i że usłyszą głos Chrystusa w swoich grobach (J.5:28-29), nie zaś w niebie czy piekle. Biblia uczy, że nagrodę ludzie otrzymają podczas powtórnego przyjścia Chrystusa, a nie po śmierci (Mt.16:27).
Słowo Boże mówi, że "zapłatą za grzech jest śmierć" (Rz.6:23), a nie wieczna męka. Znajdziemy w Biblii kilka miejsc, gdzie mowa o "wiecznej" lub trwającej "na wieki" karze, ale pomaga je zrozumieć list Judy, w którym czytamy, że Sodoma i Gomora "stanowią przykład kary ognia wiecznego" (Jd.7). Ogniem, który je strawił był "ogień wieczny", a jednak już nie płonie tam, gdzie leżały owe miasta. Słowo "wieczny" odnosiło się nie do czasu trwania, ale
Kolejnym biblijnym przykładem ognia wiecznego (płonącego na wieki wieków) jest kara nałożona niegdyś przez Boga na Edom: "Ani w nocy, ani w dzień nie zgaśnie, jego dym wznosić się będzie zawsze; z pokolenia w pokolenie będzie pustynią, po wieki wieków nikt nie będzie nią chodził" (Iz.34:10). Na terenie dawnego Edomu nie wznosi się już dym, gdyż to nie ogień miał być wieczny, lecz jego rezultaty. Taki sam "wieczny" ogień spalił Sodomę i Gomorę (Jd.7). Arcybiskup William Temple napisał słusznie:
"Jedno możemy orzec z całą pewnością: Wieczne katusze są wykluczone. Ludzie zapożyczyli grecką, niebiblijną naukę o nieśmiertelności duszy. Z tym uprzedzeniem w umysłach czytają Nowy Testament. Bez tego na pod-stawie samego Nowego Testamentu dowiedzieliby się o wiecznym zniszcze-niu, zamiast o wiecznej męce. To ogień nazwany jest aeonian [wiecznym], a nie wrzucone weń życie."(1)
Frazy "zawsze" i "na wieki wieków" mają w językach hebrajskim i greckim cha-rakter względny, oznaczając okres potrzebny do zakończenia danej aktywności. Często chodzi o okres życia danego człowieka. (2) Na przykład niewolnik miał służyć swemu panu "na zawsze", czy "na wieki wieków", co oznaczało "do końca życia" (Wj.21:1-6).
Biblia nazywa ogień Boży "nieugaszonym" (Mt.3:12), gdyż nic go nie stłamsi. Jeremiasz zapowiedział, że Babilończycy spalą Jerozolimę "ogniem nieugaszonym" (Jer.17:27). I tak się stało. Miasto zostało zniszczone, ale ten ogień już nie płonie.
Pismo Święte wielokrotnie mówi, że niepobożni zginą, (3) a nie, że będą cierpieć wieczne męki. Apostoł Piotr napisał, iż "teraźniejsze niebo i ziemia mocą tego samego Słowa zachowane są dla ognia i utrzymane na dzień sądu i zagłady bezbożnych ludzi" (2P.3:7). Alternatywą dla życia wiecznego jest śmierć, a nie wieczne męki. Jezus powiedział: "Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jedynego dał, aby każdy kto weń wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne" (J.3:16).
Wielu chrześcijan ze zgorszeniem wspomina chrześcijaństwo inkwizytorów, czy okrucieństwo hitlerowców, jednocześnie bezkrytycznie akceptując pogański koncept piekła, który czyni z Boga sadystę jeszcze gorszego niż oni, bo bezcelowo znę-cającego się w nieskończoność nad ogromną liczbą dorosłych i dzieci!
Bóg musi zniszczyć grzech, a z nim grzeszników, to rzecz oczywista i pewna. Nie ma On jednak przyjemności w znęcaniu się nad nimi przez wieczność: "Jakom żyw - mówi Wszechmocny Pan - nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, a raczej, by się bezbożny odwrócił od swojej drogi, a żył" (Ez.33:11).
Stwórca miłuje wciąż nawet tych, którzy stanęli w opozycji do Niego. Udowodnił to oddając samego siebie ma krzyżu za nas, gdy jeszcze byliśmy Jego nieprzyjaciółmi: "Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł" (Rz.5:8).

Bóg nie może jednak tolerować grzechu, dlatego ci, którzy odrzucili dar zbawienia w Chrystusie, muszą ponieść śmierć wraz ze swym panem - Szatanem (Hbr.2:14). Nie ma jednak potrzeby, aby cierpieli w nieskończoność.
Biblia mówi wyraźnie, że "karą za grzech jest śmierć", a nie wieczne męki (Rz.6:23). 182 razy Biblia mówi o unicestwieniu niesprawiedliwych. 98 razy w Starym Testamencie i 84 razy w Nowym Testamencie.
Diabeł WŁADCA TEGO ŚWIATA( KTÓRY ZOSTAŁ JUŻ OSĄDZONY) i niepobożni wrzuceni zostaną do jeziora ognia i siarki (Ap.20:10), które Biblia nazywa "drugą śmiercią" (Ap.21:18), bo z niej nie ma już zmartwychwstania Grzesznicy poniosą karę współmierną do swych grzechów (Mt.11:24; Gal.6:7) oraz do posiadanej świadomości (Łk.12:47-48). Jedni spłoną jak chrust, inni jak grube konary (Mal.3:19). Najdłużej płonąć będzie WŁADCA TEGO ŚWIATA, gdyż na niego spadną grzechy zbawionych, które zostały wymazane z ksiąg niebiańskich i wyniesione ze świątyni niebiańskiej przez jej Arcykapłana, podobnie, jak to miało miejsce w świątyni izraelskiej w Dniu Pojednania, kiedy arcykapłan wynosił z niej wyznane wciągu roku przez lud Boży grzechy, aby złożyć je na głowę kozła "dla Azazela", pomimo, że wcześniej poniósł za nie ofiarę kozioł "dla Pana".
W końcu jednak i Szatan stanie się tylko popiołem (Ez.28:18). Biblia mówi: "Jeszcze trochę, a nie będzie bezbożnego; Spojrzysz na miejsce jego, a już go nie będzie" (Ps.37:10). Robak drążący niepobożnych nie zginie, a ogień nie zgaśnie, dopóki nie pochłonie ich ostatniej cząstki (Iz.66:24; Mk.9:48; Mal.3:19-20). Grzesznicy nie zmartwychwstaną już nigdy - "będzie z nimi tak, jak gdyby ich nigdy nie było" (Ab.1:16).
Biblia mówi, że piekło - jezioro ognia - zostało "zgotowane diabłu - władcy tego świata i jego aniołom" (Mt.25:41). Szatan nie jest zachwycony ideą unicestwienia. Posunął się do rebelii, aby stanąć na równi z Bogiem, toteż pycha nie pozwala mu przyznać, że jest istotą śmiertelną (J.8:44). Woli, aby widziano go, jako pana piekieł, znęcającego się nad tymi, których ogłupił na ziemi. Młodzi ludzie wybierają dziś czasem świadomie Lucyfera za swego pana, wchodząc w szeregi satanistów. Żywią nadzieję, że po śmierci, zamiast znosić tortury z jego ręki, będą mu asystować w tym dziele. Wbrew tej klechdzie, bez Jezusa nie ma życia wiecznego: "Kto nie ma Syna Bożego, nie ma żywota" (1J.5:12).

Za pośrednictwem doktryny o piekle diabeł - władca tego świata  przypisuje Bogu Ojcu Pana Jezusa Chrystusa, który ma takie samo imę jak Syn <JEZUS> , swój własny okrutny charakter. Dlatego nauka ta zamiast prowadzić niewierzących do Boga, odpycha od Niego, i wywołuje bunt. Wierzących zaś pozbawia pewności zbawienia, budząc strach, który nie należy do owoców Ducha Bożego (1J.4:18-19).

OJCIEC PANA JEZUSA CHRYSTUSA JEST ŚWIATŁOŚCIĄ MIŁOŚCIĄ.

Oceń 14 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lomen lomen 08:39:14 | 2018-09-14
No, niemożliwe... To potępienie wieczne istnieje... czy tylko czasowe? A może tylko tu i teraz się męczymy? No, AL 297 jasno wyraża, że potępienia nie ma nawet własnego, co do wieczności a jak mówi AL 311 to i tak miłosierdzie jest pełnią sprawiedliwości. Ba właściwie po co sprawiedliwość skoro samo miłosierdzie wystarczy... Teraz powinna być zmiana jednej z głównych prawd wiary i powinna ona brzemić tak:
Bóg jest miłosierny i nie sprawuje żadnego sądu, potępienie nie istnieje.
Ha, ha, ha... jak Wy Państwo (Redakcja) w ogóle możecie publikować coś o potępieniu. W końcu wszyscy jesteśmy zbawieni. I to jest ta najważniejsza <i>"nowość Ducha Świętego"</i> ("papież Franciszek").

Oceń 2 14 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook