#Ewangelia: chrześcijaństwo nie jest religią. Zaskoczysz się, dlaczego

(fot. shutterstock.com)

Nie mówmy więc, że chrześcijaństwo to jedna z religii, choć owszem, są tu pewne religijne elementy i jest tu miejsce na pewien rodzaj religijności.

 

[Ewangelia]

 

 

W pierwszy dzień Przaśników, kiedy ofiarowywano Paschę, Jezus, gdy jedli, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: «Bierzcie, to jest Ciało moje». Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, i pili z niego wszyscy. I rzekł do nich: «To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana. Zaprawdę, powiadam wam: Odtąd nie będę już pił napoju z owocu winnego krzewu aż do owego dnia, kiedy pić będę go nowy w królestwie Bożym». (Mk 14, 22-25)

 

[Komentarz Wojciecha Jędrzejewskiego OP]

 

 

[Komentarz Mieczysława Łusiaka SJ]

 

Oto kolejny dowód na to, że Jezus jest religijnym rewolucjonistą: pokazuje się jako kapłan, czyli objawia nam, że Bóg we własnej osobie jest kapłanem. Dotąd kapłani byli wybierani spośród ludzi, by w imieniu wiernych sprawowali kult. Nadto Jezus przedstawia się jako kapłan, który składa w ofierze sam siebie. Czy to nie przesada? Czy nie za wiele nowości?

     

Nie mówmy więc, że chrześcijaństwo to jedna z religii. Owszem, są tu pewne religijne elementy i jest tu miejsce na pewien rodzaj religijności, ale jest to religia totalnie odmienna. Tak odmienna, że może nie powinna być nazywana "religią" - raczej "wiarą", albo po prostu "drogą"?

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.21

Liczba głosów:

19

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

czesiek900 08:56:27 | 2018-05-27
(Jana 4:24) Bóg jest Duchem, a ci, którzy go czczą, muszą oddawać cześć duchem i prawdą”. Nasze wielbienie Boga musi też być zgodne z prawdą — z dokładną wiedzą udostępnioną w Słowie Bożym.          BIBLIA opisuje Boga jako istotę duchową (2 Koryntian 3:17). Nieporównanie góruje On nad nami i jest poza zasięgiem naszych zmysłów. W Liście 1 do Tymoteusza 1:17 został nazwany „Królem Wieczności, niezniszczalnym, niewidzialnym”. Ponadto w Biblii czytamy: „Boga nikt nigdy nie widział” (1 Jana 4:12).

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

czesiek900 09:22:37 | 2018-05-25
(Dzieje 11:26) a znalazłszy go, przyprowadził do Antiochii. Tak doszło do tego, że przez cały rok zgromadzali się z nimi w zborze i nauczali sporą rzeszę; i po raz pierwszy właśnie w Antiochii dzięki Boskiej opatrzności nazwano uczniów chrześcijanami.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

piotrekszymek04 08:45:34 | 2018-05-24
Zgadzam się w 100% i powtarzałem to niejednokrotnie - chrześcijaństwo nie jest religią. Dziwię się tylko, że kapłani religii rzymskokatolickiej tak otwarcie o tym mówią. Wiara a religia to zupełnie różne sprawy, stojące na przeciwnych biegunach. Chrześcijaństwo, które jest wiarą, nie potrzebuje (zgodnie ze Słowem Bożym) kapłanów, obrządków, świętych dni, świętych przedmiotów, świątyń, rytuałów, tradycji itp. Katolicyzm, który jest religią, tego wszystkiego potrzebuje. Chrześcijaństwo karmi się tylko Słowem Bożym, religie słowem ludzkim. Kto tego nie rozumie, nie rozumie nauczania Chrystusa Jezusa.

Oceń 5 9 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook