#Ewangelia: właśnie tak walczy o ciebie Bóg

(fot. Quinten de Graaf / Unsplash)

To jedna z wielu Jego twarzy. Na tym polega miłość.

 

Słowa Ewangelii [J 10, 11-18]:

 

 

Jezus powiedział:

 

«Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; najemnik ucieka, dlatego że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach.

 

Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej zagrody. I te muszę przyprowadzić, i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz.

 

Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je znów odzyskać. Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja sam z siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca».

 

[Wojciech Jędrzejewski OP]:

 

 

[Mieczysław Łusiak SJ]:

 

Jakże Bogu musi zależeć na nas, skoro On oddaje życie za nas! Nie oddaje się życia za byle kogo. Jeśli decyduję się za kogoś umrzeć, to dlatego, że jest On ogromnie cenny w moich oczach, cenniejszy niż ja sam w swoich oczach.

 

Bóg więc bardziej ceni nas niż siebie. Czy to nie dziwne? My niestety siebie tak nie cenimy. Zapewne dlatego, że nie wiemy tak dobrze jak Bóg, kim jesteśmy. Pytajmy się więc: "Boże, kim ja jestem, skoro Ty bardziej cenisz mnie niż siebie?"

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook