#Ewangelia: aby nie być niedorozwiniętym

(fot. Ben White on Unsplash)

Tymczasem człowiek nie rozwinięty duchowo, jest po prostu niedorozwinięty, jest jakoś upośledzony.

 

[J 6, 55. 60-69]

 

 

W synagodze w Kafarnaum Jezus powiedział:
«Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem».
A wielu spośród Jego uczniów, którzy to usłyszeli, mówiło: «Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać?»
Jezus jednak, świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: «To was gorszy? A gdy ujrzycie Syna Człowieczego wstępującego tam, gdzie był przedtem? To Duch daje życie; ciało na nic się nie zda. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem. Lecz pośród was są tacy, którzy nie wierzą».

 

Jezus bowiem od początku wiedział, którzy nie wierzą, i kto ma Go wydać. Rzekł więc: «Oto dlaczego wam powiedziałem: Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli nie zostało mu to dane przez Ojca». Od tego czasu wielu uczniów Jego odeszło i już z Nim nie chodziło. Rzekł więc Jezus do Dwunastu: «Czyż i wy chcecie odejść?»
Odpowiedział Mu Szymon Piotr: «Panie, do kogo pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego. A my uwierzyliśmy i poznaliśmy, że Ty jesteś Świętym Bożym».

 

[Komentarz Mieczysława Łusiaka SJ]

 

Bez wątpienia słowa Jezusa są trudne. To jest kolejny argument za tym, że są rzeczywiście słowami Boga, bo jak człowiek wymyśla jakąś religię, to robi wszystko, by była łatwa do zrozumienia.

 

Jezus nie przyszedł do nas, by zrobić na nas jak najlepsze wrażenie, ale by przekazać nam prawdę - o nas i o Bogu; mówiąc konkretniej: o miłości Boga do nas. Ta miłość, z natury swojej, nie mieści się w ludzkiej głowie. Dlatego aby zrozumieć Jezusa, musimy rozwijać się dalej, niż tylko intelektualnie.

 

Niestety, często ograniczamy nasz rozwój do rozwoju intelektu. Tymczasem człowiek nie rozwinięty duchowo, jest po prostu niedorozwinięty, jest jakoś upośledzony. I dlatego często ma tak duże problemy ze sobą, z relacją z innymi, ze znoszeniem cierpienia, z lękiem, itd.

 

[Komentarz Wojciecha Jędrzejewskiego OP]

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook