#Ewangelia: zaczynaj każdy dzień od tego pytania [WIDEO]

Maskacjusz

Jezus powiedział do arcykapłanów i starszych ludu:

 

«Co myślicie? Pewien człowiek miał dwóch synów. Zwrócił się do pierwszego i rzekł: "Dziecko, idź i pracuj dzisiaj w winnicy". Ten odpowiedział: "Idę, panie!", lecz nie poszedł. Zwrócił się do drugiego i to samo powiedział. Ten odparł: "Nie chcę". Później jednak opamiętał się i poszedł. Który z tych dwóch spełnił wolę ojca?» Mówią Mu: «Ten drugi».


Wtedy Jezus rzekł do nich: «Zaprawdę, powiadam wam: Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego. Przyszedł bowiem do was Jan drogą sprawiedliwości, a wy mu nie uwierzyliście. Uwierzyli mu zaś celnicy i nierządnice. Wy patrzyliście na to, ale nawet później nie opamiętaliście się, żeby mu uwierzyć».

 

Mt 21, 28-32

 

 

Komentarze do Ewangelii:

 

  • Wojciech Jędrzejewski OP - od tego pytania zaczynaj każdy dzień

 

 

 

  • Mieczysław Łusiak SJ - Bez wiary nie zajdziemy daleko

 

Co znaczy "pójść i pracować w winnicy"? Czy to oznacza jakąś ciężką pracę na rzecz Boga? Jezus używa tego obrazu, by powiedzieć arcykapłanom i starszym ludu, że popełnili błąd nie dając wiary Janowi Chrzcicielowi i nie idąc za jego wezwaniem do nawrócenia.


Nawrócenie wyraża się pełnieniem woli Boga, ale przede wszystkim wyraża się uwierzeniem Bogu. Najpierw musi być wiara, a potem czyny, które będą wyrazem wiary, ale też miłości, która rodzi się wraz z prawdziwą wiarą. Bez wiary trudno jest poznać wolę Boga, a jeszcze trudniej ją wypełniać.


Co z kolei pomaga zdobyć wiarę? Otwartość na coś nowego, gotowość do zakwestionowania swoich dotychczasowych przekonań i uparte poszukiwanie prawdy.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook