#Ewangelia: nie poddawaj się temu lękowi

To zdanie jest w Ewangelii po to, żeby nami potrząsnąć. Ilekroć rodzi się w tobie niepokój, nie bój się o tym powiedzieć - zachęca Wojciech Jędrzejewski OP. Posłuchajcie.

 

Słowa Ewangelii [Łk 9, 43b-45]

 

Gdy wszyscy pełni byli podziwu dla wszystkich czynów Jezusa, On powiedział do swoich uczniów: «Weźcie wy sobie dobrze do serca te słowa: Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi». Lecz oni nie rozumieli tego powiedzenia; było ono zakryte przed nimi, tak że go nie pojęli, a bali się zapytać Go o to powiedzenie.

 

Nie poddawaj się temu lękowi [komentarz Wojciecha Jędrzejewskiego OP]

 

 

Dobro, które bywa ukarane [komentarz Mieczysława Łusiaka SJ]

 

Jest takie powiedzenie, że "każde dobro, które czynimy musi być ukarane". Pewnie to samo chciał powiedzieć Jezus swym uczniom, którzy byli dumni ze swojego Mistrza z powodu powszechnego podziwu, jaki wzbudzał u ludzi. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego Bóg pozwala na coś takiego?

 

Po pierwsze dlatego, że ludzie mają wolną wolę i nikt, nawet Bóg, nie może zmusić ich do wdzięczności, a po drugie dlatego, że dobroć i miłość okazują się prawdziwymi dopiero wtedy, gdy nie są nagradzane, tylko raczej karane.


"Jeżeli dobro czynicie tylko tym, którzy wam dobrze czynią, cóż szczególnego czynicie? Tak czynią poganie" - powiedział Jezus w innym miejscu.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.67

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?