#Ewangelia: po naszej śmierci Jezus zapyta tylko o jedną rzecz. To przykazanie jest najważniejsze

(fot. shutterstock.com)

Kiedy pytano Jezusa, wystawiając Go na próbę, które przykazanie w Starym Testamencie jest najważniejsze, On wskazał na te dwa, które mówią wprost o miłości. A jakie jest największe przykazanie w Nowym Testamencie?

 

[Ewangelia]

 

 

Gdy faryzeusze posłyszeli, że zamknął usta saduceuszom, zebrali się razem, a jeden z nich, uczony w Prawie, wystawiając Go na próbę, zapytał: «Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?»

 

On mu odpowiedział: «"Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem". To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: "Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego". Na tych dwóch przykazaniach zawisło całe Prawo i Prorocy». (Mt 22, 34-40)

 

[Komentarz Wojciecha Jędrzejewskiego OP]

 

 

[Komentarz Mieczysława Łusiaka SJ]

 

Kiedy pytano Jezusa, wystawiając Go na próbę, które przykazanie w Starym Testamencie jest najważniejsze, On wskazał na te dwa, które mówią wprost o miłości. A jakie jest największe przykazanie w Nowym Testamencie?

           

Jezus zostawił nam tylko jedno przykazanie, które nazywa "swoim". Brzmi ono: "Miłujcie się wzajemnie tak, jak Ja was umiłowałem" (J 15, 12). Tym przykazaniem Jezus podkreśla jeszcze bardziej jak ważna jest miłość.

           

Dla wielu miłość jest czymś dość abstrakcyjnym, a dla niektórych nawet głupim, albo przelotnym. Tymczasem miłość to jest dopiero życie. Na czym ono polega? Aby to zobaczyć, trzeba poznać Jezusa. On jest uosobieniem miłości.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.33

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

czesiek900 09:36:05 | 2017-08-25
SAME DEKLARACJE TO STANOWCZO ZA MAŁO- 
Czy  wyznawcy twojej religii naprawdę miłują się wzajemnie? Jezus powiedział: „Po tym wszyscy poznają, że jesteście moimi uczniami, jeśli będzie wśród was miłość” (Jana 13:35). (Rzymian 12:9, 10) Miłość wasza niech będzie bez obłudy. Miejcie wstręt do tego, co niegodziwe, lgnijcie do tego, co dobre. 10 W miłości braterskiej żywcie jedni do drugich tkliwe uczucie. Przodujcie w okazywaniu sobie nawzajem szacunku. Taka miłość wznosi się ponad podziały rasowe i społeczne, ponad granice państwowe, zespalając ludzi prawdziwymi więzami braterstwa. Jest tak silna, że ludzie, którzy ją okazują, uderzająco różnią się od innych. Kto ma tak głęboką miłość do swych chrześcijańskich braci z innych krajów, żeby w razie wybuchu wojny odmówić wzięcia broni do ręki i zabijania ich? Tacy byli pierwsi chrześcijanie.  https://www.jw.org/pl/

Oceń 1 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook