#Ewangelia: jak mam dziś naśladować Chrystusa?

(fot. Gino Santa Maria / shutterstock.com)

Dziś naśladowanie nie będzie polegało na chodzeniu po wodzie, ale na czymś, co bywa jeszcze trudniejsze.

 

[Mt 14, 22-33]

 

 

Gdy tłum został nasycony, zaraz Jezus przynaglił uczniów, żeby wsiedli do łodzi i wyprzedzili Go na drugi brzeg, zanim odprawi tłumy. Gdy to uczynił, wyszedł sam jeden na górę, aby się modlić. Wieczór zapadł, a On sam tam przebywał.

 

Łódź zaś była już o wiele stadiów oddalona od brzegu, miotana falami, bo wiatr był przeciwny. Lecz o czwartej straży nocnej przyszedł do nich, krocząc po jeziorze.

 

Uczniowie, zobaczywszy Go kroczącego po jeziorze, zlękli się, myśląc, że to zjawa, i ze strachu krzyknęli. Jezus zaraz przemówił do nich: «Odwagi! To Ja jestem, nie bójcie się!»

 

Na to odezwał się Piotr: «Panie, jeśli to Ty jesteś, każ mi przyjść do siebie po wodzie!» A On rzekł: «Przyjdź!» Piotr wyszedł z łodzi i krocząc po wodzie, podszedł do Jezusa. Lecz na widok silnego wiatru uląkł się i gdy zaczął tonąć, krzyknął: «Panie, ratuj mnie!»

 

Jezus natychmiast wyciągnął rękę i chwycił go, mówiąc: «Czemu zwątpiłeś, człowiecze małej wiary?»

 

Gdy wsiedli do łodzi, wiatr się uciszył. Ci zaś, którzy byli w łodzi, upadli przed Nim, mówiąc: «Prawdziwie jesteś Synem Bożym».

 

Komentarz do Ewangelii [Mieczysław Łusiak SJ]:

 

Dla Piotra dowodem na obecność Jezusa było to, że mógł robić to samo, co On, czyli naśladować Go. Również w naszym życiu naśladowanie Jezusa jest dowodem Jego obecności w nas. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że ludzie niewierzący, że Jezus jest Bogiem i że może być blisko nas, i działać w naszym życiu, oczekują, że wierzący w Niego będą Go naśladować.

 

Dziś to naśladowanie nie będzie polegało na chodzeniu po wodzie; raczej na naśladowaniu Jego Miłości, co bywa jeszcze trudniejsze, ale też bardziej spektakularne niż chodzenie po wodzie.

 

Komentarz do Ewangelii [Wojciech Jędrzejewski OP]:

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook