#Ewangelia: nie należy modlić się w ten sposób [WIDEO]

Maskacjusz

Tekst Ewangelii:

 

Jezus opowiedział swoim uczniom tę przypowieść: «Królestwo niebieskie podobne będzie do dziesięciu panien, które wzięły swoje lampy i wyszły na spotkanie oblubieńca. Pięć z nich było nierozsądnych, a pięć roztropnych. Nierozsądne wzięły lampy, ale nie wzięły z sobą oliwy. Roztropne zaś razem z lampami zabrały również oliwę w naczyniach. Gdy się oblubieniec opóźniał, zmorzone snem wszystkie zasnęły.

 

Lecz o północy rozległo się wołanie: "Oblubieniec idzie, wyjdźcie mu na spotkanie". Wtedy powstały wszystkie owe panny i opatrzyły swe lampy.

 

A nierozsądne rzekły do roztropnych: "Użyczcie nam swej oliwy, bo nasze lampy gasną".


Odpowiedziały roztropne: "Mogłoby i nam, i wam nie wystarczyć. Idźcie raczej do sprzedających i kupcie sobie". Gdy one szły kupić, nadszedł oblubieniec. Te, które były gotowe, weszły z nim na ucztę weselną, i drzwi zamknięto.


W końcu nadchodzą i pozostałe panny, prosząc: "Panie, panie, otwórz nam".


Lecz on odpowiedział: "Zaprawdę, powiadam wam, nie znam was". Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny».

 

Mt 25, 1-13

 

 

Komentarze do Ewangelii:

 

Wojciech Jędrzejewski OP:

 

 

Mieczysław Łusiak SJ:

 

Czuwanie wobec niespodziewanego powtórnego przyjścia Jezusa (też perspektywy własnej śmierci) nie ma być czuwaniem pełnym napięcia i bezsenności. Raczej chodzi o swoiste "wyposażenie". Tym odpowiednim wyposażeniem na pewno nie będzie odpowiednia ilość dobrych uczynków, bo ich ze sobą do Nieba wziąć nie możemy. Do Nieba można wejść tylko z Miłością i to właśnie w nią musimy być wyposażeni, by Jezus mógł nas wziąć do siebie.

 

Uczenie się Miłości jest więc przejawem wielkiej roztropności. Pamiętajmy jednak, że najpewniejszym "biletem" do Nieba będzie ukończenie szkoły Miłości pod okiem największego Mistrza - Jezusa. I że niezbędne będzie zdanie z niej egzaminu.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook