#Ewangelia: jaki jest twój potencjał? Potrafisz rozsadzić skałę?

(fot. shutterstock.com)

Słowa Ewangelii: (Mt 13, 31-35)

 

 

Jezus opowiedział tłumom tę przypowieść:

 

«Królestwo niebieskie podobne jest do ziarnka gorczycy, które ktoś wziął i posiał na swej roli. Jest ono najmniejsze ze wszystkich nasion, lecz gdy wyrośnie, większe jest od innych jarzyn i staje się drzewem, tak że ptaki podniebne przylatują i gnieżdżą się na jego gałęziach».

 

Powiedział im inną przypowieść: «Królestwo niebieskie podobne jest do zaczynu, który pewna kobieta wzięła i włożyła w trzy miary mąki, aż się wszystko zakwasiło».

To wszystko mówił Jezus tłumom w przypowieściach, a bez przypowieści nic im nie mówił. Tak miało się spełnić słowo Proroka: «Otworzę usta w przypowieściach, wypowiem rzeczy ukryte od założenia świata».

 

Rozważanie Wojciecha Jędrzejewskiego OP

 

 

Rozważanie Mieczysława Łusiaka SJ

 

Ziarno gorczycy, o którym mówi Jezus, jest mniejsze od ziarna maku, a rzeczywiście bardzo szybko, w ciągu paru tygodni, potrafi z niego wyróść całkiem spore drzewko. Każde ziarno cechuje się wielkim potencjałem. Ma w sobie wielką moc. Potrafi czasem rozsadzić skałę.

           

Tak też jest z królestwem niebieskim. Nawet jeśli w danym momencie wydaje się małe, tkwi w nim wielki potencjał i potrafi błyskawicznie rozróść się. A wszystko po to, by dać schronienie "ptakom podniebnym", czyli ludziom pragnącym wznieść się do Nieba. Dzieje się tak za sprawą Miłości, która jest istotą królestwa niebieskiego.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook