#Ewangelia: na tym polega nasza droga do Nieba

(fot. shutterstock.com)

Doświadczenie zła (krzywdy) nie oznacza, że Bóg o nas zapomniał. I to zapewne chce nam dziś Jezus powiedzieć.

 

Słowa Ewangelii [Mt 10, 24-33]

 

 

Jezus powiedział do swoich apostołów:

 

«Uczeń nie przewyższa nauczyciela ani sługa swego pana. Wystarczy, jeśli uczeń będzie jak jego nauczyciel, a sługa - jak jego pan. Jeśli pana domu przezwali Belzebubem, to o ileż bardziej nazwą tak jego domowników.

 

Nie bójcie się więc ich! Nie ma bowiem nic skrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. Co mówię wam w ciemności, powtarzajcie w świetle, a co słyszycie na ucho, rozgłaszajcie na dachach.

 

Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle. Czyż nie sprzedają dwóch wróbli za asa? A przecież bez woli Ojca waszego żaden z nich nie spadnie na ziemię. U was zaś policzone są nawet wszystkie włosy na głowie. Dlatego nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli.

Do każdego więc, kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie».

 

Rozważanie Wojciecha Jędrzejewskiego OP

 

 

Rozważanie Mieczysława Łusiaka SJ

 

Jezus naucza, że bez woli Boga Ojca żaden wróbel nie spadnie na ziemię, a my jesteśmy ważniejsi niż wiele wróbli. Czy to oznacza, że wszystko, co się dzieje na świecie jest wolą Boga? Raczej nie. Przecież trudno podejrzewać Boga o to, że jest Jego wolą, aby ludzie się wzajemnie zabijali, a to się przecież codziennie dzieje się na świecie.

           

Tymi słowami Jezus chce nam raczej powiedzieć, że jest wolą Boga, aby na razie na ziemi przemieszane było dobro i zło i abyśmy doświadczali jednego i drugiego. Na tym polega nasza droga do Nieba. Dlaczego tak jest nie wiemy, ale skoro taka jest wola Boga, to musi to mieć sens. Doświadczenie zła (krzywdy) nie oznacza, że Bóg o nas zapomniał. I to zapewne chce nam dziś Jezus powiedzieć. Nie bójmy się tych, którzy zabijają ciało, bo jesteśmy w rękach Boga.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook