#Ewangelia: możesz zaskoczyć Jezusa

(fot. shutterstock.com)

To jest możliwe wtedy, gdy twoja wiara odpowiednio się pogłębia. A do tego z kolei potrzebne jest baczne obserwowanie Jezusa i dogłębne poznawanie Go.

 

Słowa Ewangelii Mt [8, 5-17]

 

 

Gdy Jezus wszedł do Kafarnaum, zwrócił się do Niego setnik i prosił Go, mówiąc: «Panie, sługa mój leży w domu sparaliżowany i bardzo cierpi». Rzekł mu Jezus: «Przyjdę i uzdrowię go».


Lecz setnik odpowiedział: «Panie, nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój, ale powiedz tylko słowo, a mój sługa odzyska zdrowie. Bo i ja, choć podlegam władzy, mam pod sobą żołnierzy. Mówię temu: "Idź!" - a idzie; drugiemu: "Przyjdź!" - a przychodzi; a słudze: "Zrób to!" - a robi».


Gdy Jezus to usłyszał, zadziwił się i rzekł do tych, którzy szli za Nim: «Zaprawdę, powiadam wam: U nikogo w Izraelu nie znalazłem tak wielkiej wiary. Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i z Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim. A synowie królestwa zostaną wyrzuceni na zewnątrz - w ciemność; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów». Do setnika zaś Jezus rzekł: «Idź, niech ci się stanie, jak uwierzyłeś». I o tej godzinie jego sługa odzyskał zdrowie.


Gdy Jezus przyszedł do domu Piotra, ujrzał jego teściową, leżącą w gorączce. Ujął ją za rękę, a gorączka ją opuściła. Potem wstała i usługiwała Mu.


Z nastaniem wieczora przyprowadzono Mu wielu opętanych. On słowem wypędził złe duchy i wszystkich chorych uzdrowił. Tak oto spełniło się słowo proroka Izajasza: «On przyjął nasze słabości i dźwigał choroby».

 

Jezusa można zaskoczyć [Mieczysław Łusiak]

 

Setnik zaskoczył Jezusa. Tak bardzo, że aż Jezus zmienił swoje plany i uzdrowił chorego sługę na odległość, co było rzadką Jego praktyką. Nawet teściowej Piotra nie uzdrowił w ten sposób.


Jezus wszystko o nas wie, ale możemy Go zaskoczyć swoją postawą. To jest możliwe wtedy, gdy nasza wiara odpowiednio się pogłębia. A do tego z kolei potrzebne jest baczne obserwowanie Jezusa i dogłębne poznawanie Go. Tak przynajmniej wynika z przykładu owego setnika. Jakże on musiał dobrze znać Jezusa, skoro z takim przekonaniem wyznał: "Wystarczy, że powiesz słowo..."! Warto więc poznawać Jezusa i dzięki temu zaskakiwać Go swoją postawą.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.86

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook