#Ewangelia: czy umiem milczeć na modlitwie?

(fot. shutterstock.com)

Rozwój modlitwy jest napędzamy pytaniami, które stawiamy: Panie jak Cię kochać, jak pełnić Twoją wolę, jak sensownie żyć? Te pytania prowadzą do takiego przesilenia, kiedy o nic już wcale nie trzeba pytać.

 

Słowa Ewangelii [J 16, 20-23a]

 

Jezus powiedział do swoich uczniów:

 

«Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz przemieni się w radość.

 

Kobieta, gdy rodzi, doznaje smutku, bo przyszła jej godzina. Gdy jednak urodzi dziecię, już nie pamięta o bólu - z powodu radości, że się człowiek na świat narodził.

 

Także i wy teraz doznajecie smutku. Znowu jednak was zobaczę, i rozraduje się serce wasze, a radości waszej nikt wam nie zdoła odebrać. W owym zaś dniu o nic nie będziecie Mnie pytać».

 

Rozważanie Mieczysława Łusiaka SJ

           

Żyjemy na tym świecie po to, aby się narodzić. Mamy niekiedy żal do Boga o różne rzeczy - że nie tak powinno być. I On całkowicie się z nami zgadza, bo faktycznie nie zostaliśmy stworzeni dla życia w tym ciasnym i ograniczonym świecie. Właściwy świat stworzony dla nas dopiero jest przed nami i czeka na nas.

           

Życie na tym świecie jest z natury dobre i jest wielką wartością. Jeśli jednak za bardzo nam się spodoba i zbytnio do niego się przywiążemy, to możemy obrazić się na Boga, gdy przyjdzie po nas, by nas przenieść do świata właściwego. I może się zdarzyć, że powodowani tym buntem odrzucimy przygotowane dla nas mieszkanie w Niebie.

 

Rozważanie Wojciecha Jędrzejewskiego OP

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook