#Ewangelia: jak będzie wyglądał Sąd Ostateczny?

(fot. shutterstock.com)

Paraklet, czyli Duch Święty, nasz Obrońca, przekonuje świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie. Przekonuje, że grzech polega na niewierze w Jezusa. 

 

[Ewangelia]

 

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Teraz idę do Tego, który Mnie posłał, a nikt z was nie pyta Mnie: "Dokąd idziesz?" Ale ponieważ to wam powiedziałem, smutek napełnił wam serce. Jednakże mówię wam prawdę: Pożyteczne jest dla was moje odejście. Bo jeżeli nie odejdę, Paraklet nie przyjdzie do was. A jeżeli odejdę, to poślę Go do was. On zaś, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie. O grzechu - bo nie wierzą we Mnie; o sprawiedliwości zaś - bo idę do Ojca i już Mnie nie ujrzycie; wreszcie o sądzie - bo władca tego świata został osądzony». (J 16, 5-11)

 

[Komentarz Wojciecha Jędrzejewskiego OP]

 

 

[Komentarz Mieczysława Łusiaka SJ]

 

Paraklet, czyli Duch Święty, nasz Obrońca, przekonuje świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie. Przekonuje, że grzech polega na niewierze w Jezusa (o ile oczywiście się Go zna, bo nie można w Niego uwierzyć, jeśli się Go nie zna). Przekonuje o sprawiedliwości, której triumf nastąpił w momencie Wniebowstąpienia. Przekonuje też o sądzie Bożym, który jest nie tyle sądem nad człowiekiem, co raczej nad szatanem (i jego świadomymi pobratymcami).

 

Wszystko, co Jezus czyni, jest pożyteczne dla nas (pewnie także to, co my byśmy chcieli, aby On uczynił, a nie czyni). Całe Jego życie i działanie jest zorientowane na nasze zbawienie. Pamiętajmy o tym, zwłaszcza w chwilach trudnych, w których możemy mieć ochotę zwątpić w Jego miłość. Dla Jezusa jesteśmy po prostu wszystkim.

 

[Komentarz Grzegorza Kramera SJ]

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.75

Liczba głosów:

12

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook