#Ewangelia: istnieją trzy sposoby działania Boga we wszechświecie

(fot. shutterstock.com)

Jezus musiał odejść, byśmy mogli na nowo odczytać Pismo językiem wiary. Zostawił nam jednak niesamowicie cenny dar. Taka jest Jego strategia ewangelizacyjna.

 

Słowa Ewangelii [J 15, 26 - 16, 4a]:

 

Jezus powiedział do swoich uczniów:


«Gdy przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku.


To wam powiedziałem, abyście się nie załamali w wierze. Wyłączą was z synagogi. Ale nadto nadchodzi godzina, w której każdy, kto was zabije, będzie sądził, że oddaje cześć Bogu. Będą tak czynić, bo nie poznali ani Ojca, ani Mnie. Ale powiedziałem wam o tych rzeczach, abyście, gdy nadejdzie ich godzina, pamiętali, że Ja wam o nich powiedziałem».

 

[Grzegorz Kramer SJ]:

 

 

[Mieczysław Łusiak SJ]:

 

Ze świecą szukać grzechów, które nie byłyby popełnione z ignorancji. Wszyscy generalnie chcą dobrze. Nawet ci, którzy zabijają niewinnych na ogół myślą, że robią to w słusznej sprawie. Dlatego zamiast ubolewać nad tym, jak źli są ludzie, raczej pomagajmy im poznać Chrystusa. A do tego niezbędne jest upodobnienie się do Niego. Tylko ludzie naśladujący Jezusa są w stanie skutecznie pokazać Go tym, którzy Go nie znają. Nie da się przyciągnąć nikogo do Niego straszeniem i groźbą. Można to zrobić tylko miłością.

 

[Wojciech Jędrzejewski OP]:

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.6

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook