#Ewangelia: Ewangelia nie jest propagandą

(fot. shutterstock.com)

Jezus jest Bogiem, dlatego mówi prawdę, a nie to, co ludzie chcą usłyszeć, lub co trzeba mówić, aby zdobyć akceptację. On nie potrzebuje naszej akceptacji. To my jej potrzebujemy. 

 

[Fragment Ewangelii J 15, 18-21]

 

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie wpierw znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi.

 

Pamiętajcie o słowie, które do was powiedziałem: "Sługa nie jest większy od swego pana". Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał».

 

[Komentarz Grzegorza Kramera SJ]

 

 

[Komentarz Mieczysława Łusiaka SJ]

 

Są ludzie, którzy twierdzą, że Jezus nie był Bogiem, tylko jednym z wielu twórców religii, konkretnie chrześcijaństwa. Gdyby tak było, to raczej powinien mówić tylko to, co przyciągnie potencjalnych wyznawców. Tymczasem to, co mówi Jezus w dzisiejszej ewangelii raczej jest odstraszające niż przyciągające.

 

Jezus jest Bogiem, dlatego mówi prawdę, a nie to, co ludzie chcą usłyszeć, lub co trzeba mówić, aby zdobyć akceptację. On nie potrzebuje naszej akceptacji. To my jej potrzebujemy. To nam jest niezbędne zaufanie Jezusowi i pójście za Nim wszędzie, dokąd On nas zaprowadzi, bo On (i tylko On) prowadzi nas do zbawienia, nawet jeśli jest to droga prowadząca przez coś trudnego.

 

[Komentarz Wojciecha Jędrzejewskiego OP]

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.1

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

czesiek900 13:02:24 | 2017-05-20
JEZUS MA SWOJEGO BOGA.   (Izajasza 44:6) Oto, co rzekł Jehowa, Król Izraela i jego Wykupiciel, Jehowa Zastępów: Ja jestem pierwszy i ja jestem ostatni, a oprócz mnie nie ma Boga. (Objawienie 3:2) Stań się czujny i umocnij to, co pozostało, a było bliskie śmierci, bo nie stwierdziłem, by twe uczynki były w pełni dokonane przed moim Bogiem.
(Objawienie 3:12) Zwyciężającego uczynię filarem w świątyni Boga mojego i na pewno już z niej nie wyjdzie, i napiszę na nim imię Boga mojego i imię miasta Boga mojego, nowej Jerozolimy, która zstępuje z nieba od Boga mojego, i nowe imię moje.

Oceń Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?