#Ewangelia: czytanie Biblii nie jest obowiązkiem

(fot. shutterstok.com)

Czytanie Biblii i słuchanie Słowa Bożego nie jest obowiązkiem. Jest to jednak najmocniejsze źródło radości.

 

Słowa Ewangelii [Mt 28, 8-15]

 

Gdy anioł przemówił do niewiast, one pośpiesznie oddaliły się od grobu, z bojaźnią i wielką radością, i pobiegły oznajmić to Jego uczniom.

A oto Jezus stanął przed nimi, mówiąc: «Witajcie!» One podeszły do Niego, objęły Go za nogi i oddały Mu pokłon. A Jezus rzekł do nich: «Nie bójcie się! Idźcie i oznajmijcie moim braciom: niech udadzą się do Galilei, tam Mnie zobaczą».

 

Gdy one były w drodze, niektórzy ze straży przyszli do miasta i powiadomili arcykapłanów o wszystkim, co zaszło. Ci zebrali się ze starszymi, a po naradzie dali żołnierzom sporo pieniędzy i rzekli: «Rozpowiadajcie tak: Jego uczniowie przyszli w nocy i wykradli Go, gdy spaliśmy. A gdyby to doszło do uszu namiestnika, my z nim pomówimy i wybawimy was z kłopotu».

Ci więc wzięli pieniądze i uczynili, jak ich pouczono. I tak rozniosła się ta pogłoska między Żydami, i trwa aż do dnia dzisiejszego.

 

Rozważanie Mieczysława Łusiaka SJ

           

Zawsze istnieli ludzie, którzy gotowi są kłamać w zamian za pieniądze. Tak jest i dziś. Jak to jest możliwe? Może z powodu tego, że prawda nie jest kochana, czyli należycie doceniana. Tymczasem wszelkie dobro zbudowane jest na prawdzie. Pewnie dlatego jest tyle zła na świecie. Zło karmi się kłamstwem. Dobro karmi się prawdą.

           

Prawda nie jest doceniana, a jednocześnie ciągle tyle płacimy (tracimy) z powodu kłamstwa: ludzie się kłócą, zabijają, czasem giną nawet całe narody. Skąd ten paradoks? Skąd ta ludzka głupota? Na te pytania nie ma chyba odpowiedzi.

 

Rozważanie Wojciecha Jędrzejewskiego OP

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook