#Ewangelia: czy Boża miłość zależy od twoich starań?

(fot. shutterstock.com)

Jeśli zrobisz nawet najmniejszy krok, otrzymasz od Boga wszystko. Potrzeba tylko twojej decyzji, by wyjść naprzeciw.

 

Słowa Ewangelii [Łk 12,35-40]:

 

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Niech będą przepasane biodra wasze i zapalone pochodnie. A wy podobni do ludzi oczekujących swego Pana, kiedy z uczty weselnej powróci, aby mu zaraz otworzyć, gdy nadejdzie i zakołacze.


Szczęśliwi owi słudzy, których pan zastanie czuwających, gdy nadejdzie. Zaprawdę, powiadam wam: przepasze się i każe im zasiąść do stołu, a obchodząc będzie im usługiwał. Czy o drugiej, czy o trzeciej straży przyjdzie, szczęśliwi oni, gdy ich tak zastanie.


A to rozumiejcie, że gdyby gospodarz wiedział, o której godzinie złodziej ma przyjść, nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Wy też bądźcie gotowi, gdyż o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie".

 

[Wojciech Jędrzejewski OP]:

 

 

[Mieczysław Łusiak SJ]:

 

Człowiek czuwający z dzisiejszej ewangelii to zapewne człowiek gotowy na śmierć. Kiedy jesteśmy gotowi na śmierć? Czy wtedy, gdy jesteśmy wyspowiadani, czyli w tak zwanym stanie łaski uświęcającej? Nie koniecznie. Być gotowym na śmierć oznacza brak przywiązania do tego świata i autentyczne pragnienie życia w Niebie. To z kolei osiąga się przez naukę miłości w szkole Jezusa. A On staje dziś przed nami jako sługa: "Przepasze się i każe im zasiąść do stołu, a obchodząc będzie im usługiwał".


Królować znaczy służyć. Tego uczy Jezus. Tę naukę świetnie przyswoił św. Kazimierz. Idźmy w jego ślady, a będziemy szczęśliwi.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.14

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook