#Ewangelia: kogo nie będzie wstydził się Jezus?

(fot. shutterstock.com)

 

Czy wstydzisz się tego, że jesteś chrześcijaninem? W pracy? W szkole? A może na studiach? Jeśli tak, przeczytaj, co dzisiaj mówi do nas Jezus.

 

Słowa Ewangelii [Mk 8, 34 - 9, 1]

 

Jezus przywołał do siebie tłum razem ze swoimi uczniami i rzekł im: «Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z powodu Mnie i Ewangelii, zachowa je.

 

Cóż bowiem za korzyść stanowi dla człowieka zyskać świat cały, a swoją duszę utracić? Bo cóż może dać człowiek w zamian za swoją duszę?


Kto się bowiem Mnie i słów moich zawstydzi przed tym pokoleniem wiarołomnym i grzesznym, tego Syn Człowieczy wstydzić się będzie, gdy przyjdzie w chwale Ojca swojego razem z aniołami świętymi».


Mówił im także: «Zaprawdę, powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, aż ujrzą królestwo Boże przychodzące w mocy».

 

Jezusa i Ewangelię kochajmy nad życie [Komentarz Mieczysława Łusiaka SJ]

 

Tylko tego się wstydzimy, co nie ma dla nas wartości. Jeżeli dla kogoś Jezus i Jego nauczanie nie ma wartości, to ktoś taki odcina się od Niego i odrzuca Jego zbawienie. Takiemu człowiekowi Jezus pomóc nie może.


Jeżeli dla kogoś Jezus i Jego nauczanie ma wielką wartość, to ktoś taki gotów będzie, w razie konieczności, nawet życie oddać za Niego i Ewangelię. Jezus tego nie żąda od nas, ale chce nas przekonać, że Jego nauczanie ma taką wartość, iż warto nawet życie oddać za nie. Kto pozna Ewangelię dogłębnie, ten nie będzie miał co do tego wątpliwości; przekona się, że ona ma większą wartość niż życie na tym świecie, bo bez niej to życie nie ma sensu, czyli też wartości.

 

"Ekonomia jest obciachowa" [Komentarz Wojciecha Jędrzejewskiego OP]
 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.67

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook