#Ewangelia: jak głosić Słowo Boże?

(fot. shutterstock.com)

Zalecenia, które Pan Jezus daje uczniom wysyłanym na głoszenie Ewangelii są jednoznaczne.  Dlaczego dzisiejsze głoszenie Ewangelii wygląda często inaczej?

 

Słowa Ewangelii (Łk 10, 1-9)

 
Spośród swoich uczniów wyznaczył Pan jeszcze innych, siedemdziesięciu dwóch, i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. 
 
Powiedział też do nich: «Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki. Nie noście ze sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie. 
 
Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: "Pokój temu domowi!" Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. 
W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. 
 
Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiegoś miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: "Przybliżyło się do was królestwo Boże"».
 
Komentarz Mieczysława Łusiaka SJ
 
Zalecenia, które Pan Jezus daje uczniom wysyłanym na głoszenie Ewangelii są jednoznaczne: Bądźcie łagodni, życzliwi, chętni do pomocy i nieście pokój. Nic nie mówi o walce, o zdobywaniu, tym bardziej nie każe swym uczniom niczym ludzi straszyć, grozić im. Nie każe też pouczać.
 
Dlaczego dzisiejsze głoszenie Ewangelii wygląda często inaczej? Może dlatego, że za bardzo uczyniliśmy Kościół i naukę Pana Jezusa czymś swoim. Na przykład walczymy z jakąś wrogą Ewangelii ideologią, bo chcemy zbudować coś swojego na ziemi, jakiś "swój" Kościół. Tymczasem  nie ma i nie będzie nigdy innego Kościoła niż Chrystusowy. Każdy inny Kościół, każdy "nasz" Kościół będzie tylko imitacją prawdziwego Kościoła. 
 

Bądźmy owcami, które pasie osobiście Dobry Pasterz, a nie wilkami czy innymi drapieżnymi zwierzętami, bo ich Jezus nie pasie.

 
Komentarz Wojciecha Jędrzejewskiego OP
 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.68

Liczba głosów:

19

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

czesiek900 09:59:04 | 2017-02-14
Chrześcijanin ma obowiązek publicznie głosić.                                        (Rzymian 10:9, 10) Bo jeśli publicznie wyznasz to "słowo w twoich ustach’, że Jezus jest Panem, i w swoim sercu uwierzysz, że Bóg wskrzesił go z martwych, to będziesz wybawiony. 10 Gdyż sercem wierzy się ku prawości, lecz ustami składa się publiczne wyznanie ku wybawieniu.
(1 Koryntian 9:16) Jeśli więc oznajmiam dobrą nowinę, nie jest to dla mnie powodem do chlubienia się, gdyż nałożono na mnie konieczność. Doprawdy, biada mi, gdybym nie oznajmiał dobrej nowiny!              https://www.jw.org/pl/

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook