#Ewangelia: gdzie można spotkać Jezusa

(fot. shutterstock.com)

Są takie miejsca, gdzie można zawsze spotkać Jezusa. Mówi o tym wielu ludzi. Gdzie najłatwiej Go znaleźć?

 
Słowa Ewangelii [Mk 6, 53-56]
 
Gdy Jezus i uczniowie Jego się przeprawili, przypłynęli do ziemi Genezaret i przybili do brzegu. Skoro wysiedli z łodzi, zaraz Go rozpoznano. Ludzie biegali po całej owej okolicy i zaczęli znosić na noszach chorych tam, gdzie jak słyszeli, przebywa. I gdziekolwiek wchodził do wsi, do miast czy osad, kładli chorych na otwartych miejscach i prosili Go, żeby ci choć frędzli u Jego płaszcza mogli dotknąć. A wszyscy, którzy się Go dotknęli, odzyskiwali zdrowie.
 

Rozważanie Mieczysława Łusiaka SJ

 
Kiedyś ludzie musieli czekać na Jezusa, liczyć, że może wreszcie jakimś cudem zjawi się w ich okolicy. A kiedy się zjawiał, biegali po całej okolicy i znosili chorych bliżej miejsca pobytu Jezusa, aby ci mogli Go dotknąć. Dziś jest odwrotnie. To Jezus czeka na człowieka (zwłaszcza w Eucharystii), aby człowiek zechciał Go przyjąć do siebie. I wielu z tego korzysta. 
 
Jezus chce być, i jest, jak najbardziej dostępny dla człowieka. To my często jesteśmy niedostępni dla Niego. To On dziś szuka okazji, aby mógł się do nas zbliżyć i nas dotknąć swoją miłością. Jeśli tego nie doświadczamy, to zapewne dlatego, że z jakiegoś powodu omijamy Go. Warto wtedy zastanowić się jaki to może być powód, by to zmienić i często, wręcz codziennie, spotykać się z Jezusem. 
 

Rozważanie Wojciecha Jędrzejewskiego OP

 

 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook