#Ewangelia: głoś każdemu stworzeniu!

(fot. shutterstock.com)

Sposób w jaki głaskasz swojego kota, podlewasz kwiaty to wszystko pokazuje, czy jesteś człowiekiem wierzącym i jaka jest twoja wiara.

 

Słowa Ewangelii [Mk 16, 15-18]:

 

Po swoim zmartwychwstaniu Jezus ukazał się Jedenastu i powiedział do nich:


«Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.
Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: W imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie».

 

[Wojciech Jędrzejewski OP]:

 

 

Komentarz [Mieczysław Łusiak SJ]:

 

Skoro każdy, który uwierzy w Ewangelię i przyjmie chrzest będzie zbawiony, to ci, którzy ją głoszą  powinni należycie przyłożyć się do jej głoszenia. Czy głosimy Ewangelię w sposób przekonujący - budzący wiarę? By tak było, pomoże bardzo wiarygodność. A ona rodzi się z życia Ewangelią. Może więc samo już życie Ewangelią będzie świetną (przekonującą) formą jej głoszenia? Wszystkie inne aktywności ewangelizacyjne powinny być raczej dodatkiem do tego.


Życie Ewangelią ma jeszcze jedną zaletę: przyczynia się do naszego własnego zbawienia - jest dowodem na to, że uwierzyliśmy w nią i że faktycznie, a nie tylko zewnętrznie, przyjęliśmy chrzest.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.64

Liczba głosów:

11

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook