#Ewangelia: takich ludzi Jezus nie może zbawić

(fot. shutterstock.com)

To jest bardzo dobra wiadomość, że "wszystkie grzechy i bluźnierstwa będą odpuszczone", z wyjątkiem bluźnierstwa przeciw Duchowi Świętemu. Czym jest bowiem to szczególne bluźnierstwo? 

 

[Ewangelia]

 

Uczeni w Piśmie, którzy przyszli z Jerozolimy, mówili o Jezusie: «Ma Belzebuba i mocą władcy złych duchów wyrzuca złe duchy». Wtedy Jezus przywołał ich do siebie i mówił im w przypowieściach: «Jak może Szatan wyrzucać Szatana? Jeśli jakieś królestwo jest wewnętrznie skłócone, takie królestwo nie może się ostać. I jeśli dom wewnętrznie jest skłócony, to taki dom nie będzie mógł się ostać. Jeśli więc Szatan powstał przeciw sobie i jest z sobą skłócony, to nie może się ostać, lecz koniec z nim. Nikt nie może wejść do domu mocarza i sprzęt mu zagrabić, jeśli mocarza wpierw nie zwiąże, i dopiero wtedy dom jego ograbi. Zaprawdę, powiadam wam: Wszystkie grzechy i bluźnierstwa, których by się ludzie dopuścili, będą im odpuszczone. Kto by jednak zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego». Mówili bowiem: «Ma ducha nieczystego». (Mk 3, 22-30)

 

[Komentarz Mieczysława Łusiaka SJ]

 

To jest bardzo dobra wiadomość, że "wszystkie grzechy i bluźnierstwa będą odpuszczone", z wyjątkiem bluźnierstwa przeciw Duchowi Świętemu. Czym jest bowiem to szczególne bluźnierstwo? Jest odrzuceniem Jezusa jako zbawiciela. Skoro Jezus jest dla kogoś współpracownikiem szatana, to nie jest zbawicielem. I wtedy Jezus nie może takiego człowieka zbawić (dać mu odpuszczenia grzechów), bo nie będzie działać w nas bez naszej zgody - On szanuje naszą wolność.

 

Każdy, kto przyjmie Jezusa jako swego Pana i Zbawiciela, choćby w momencie śmierci, będzie zbawiony, bo On jest mocniejszy od szatana i potrafi człowieka zabrać owemu złemu mocarzowi nawet z jego własnego domu. 

 

[Komentarz Wojciecha Jędrzejewskiego OP]

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

16

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

czesiek900 08:52:52 | 2017-01-23
(Hebrajczyków 10:26, 27) Bo jeśli rozmyślnie trwamy w grzechu po otrzymaniu dokładnego poznania prawdy, to już nie pozostaje żadna ofiara za grzechy, 27 lecz tylko jakieś straszliwe oczekiwanie sądu oraz ognista zazdrość, która ma strawić przeciwników.Dlaczego Bóg, który jest miłością, zajmuje takie stanowisko? https://www.jw.org/pl/

Oceń Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook